Aukstais karš
#31
Un kas tas būtu? Teritoriju kontrolē mazāk, nekā 2022. gada martā (ok, te gan ir nianse, ka to teritoriju, kuru kontrolē, kontrolē kārtīgāk nekā 2022. gada martā), un, ja neskaita Bahmutas operāciju, tad tomēr tendence lielākoties tomēr ir teritorijām ir pāriet no Krievijas kontroles Ukrainas kontrolē - ok, atdošana bija kampaņveidīgi (vispirms Balaklejas-Izjumas-Kupjanskas un Harkovas rajona teritoriju atdošana, un pēc tam Dņepras labais krasts un Hersona). Un kā ar denacifikācijun un demilitarizāciju? Ja ne visus, tad vairumu sagūstīto azoviešu Kijevai vienkārši atdeva (apmaiņā pret bezgala vērtīgo kadru Medvedčuku?), bet demilitarizācija izpaužas kā Ukrainas mobiku iznīcināšana frontes līnijā? Nē nu ok, es gan arī neteiktu, ka KF armijai frontē viss ir slikti, tas arī ir tālu no patiesības, bet nu runām par nez kādiem nejēbiskiem panākumiem arī nav nekāda pamata.

Hobbit, jebkurš karš vispirms ir karojošo pušu EKONOMIKU sacensība. Lai cik labs bija Ādija tīģertanks, tad tomēr apstākļos, kad visā RUS frontē 1944. gadā vidēji dienā rūpniecība spēja nodrošināt vien 65 (!) kaujasspējīgus tanciņus, karš neizbēgami bija zaudēts. Šeit - tieši tas pats. Krievi pilnīgi loģiski un saprātīgi ir koriģējuši savus sākotnējos plānus, uz laiku pārejot aizsardzībā un pametot teritorijas, kuru noturēšana būtu prasījusi lielus resursu zaudējumus. Ukraiņu lielgabalgaļas šturmes pie Orehovas gandrīz pusgada garumā ir parādījušas šādas taktikas pareizību. Pret rietumu ekonomiku Pu ar sabiedrotajiem strādā ļoooti sekmīgi. Ieskaties savā elektrības rēķinā pirms 2 gadiem un tagad! Tā visa starpība ir reālā eiro inflācija, lai ko citu Tev ašerādeni un rinkiji uz ausīm nemēģinātu karināt.
Kopš vakardienas, kā izskatās, ar Ukrainu ir cauri. ASV varā ir ļoti spēcīgs Izraēlas lobijs, un apstākļos, kad 1 diennakts laikā ir notirekti 3 helikopteri, zaudēti gandrīz 20 "neiznīcināmās" merkavas un kaudze vēl visādu bruņotu lūžņu, Bidonam stāv priekšā smaga izvēle, jo abiem (ukraiņiem un žīdiem), kā izskatās mūsu "stratpartneri" pilnvērtīgi palīdzēt nespēs. Hezbolla ir oficiāli paziņojusi, ka tikko Gazas sektorā sākšoties sauszemes operācija no žīdu puses, tā viņi iesaistīšoties momentā, bet Hezbolla ir visa veida raķetes, Irānas atbalsts un Sīrijā karojuši cilvēki. Ne jau nu tie palestīnieši bija tie, kuri tos helīšus nogāza, tā kā viss ir, acīmredzot, sācies jau. Cahals nav izpildījis solījumu pagājušās nakts laikā "atsist" vakardien zaudētās Izraēlas teritorijas, tā kā Bidonam palīdzēt nāksies.
Skumjākais ir tas, ka šis tiešām jau sāk izskatīties pēc 3. Pasaules kara.

Jā, Zigiti, tāpēc es ieteiktu iestāties ES, ahh,mēs jau tur esam.

Ha! Un? Kas no tā, ka mēs esam ES, ja Vācija, izrādās, uzvedas precīzi kā ASV kolonija? Vai ir kāda Bidona "vēlme", kuru vācieši nav izpildījuši? Gāzes vadu nezināmie uzspridzināja ... Un? Olafs paņēma mutautiņu, notīrīja spļāvienu no sejas un turpina pildīt kartona ES tīģera lomu, noskatoties, kā Vācijas ekonomika vai nu iznīkst, vai pārceļas uz citurieni. Smile Kad vācieši izdomās nostāties uz kājām, tad "valsts 404" nonāks kolonijas kolonijas statusā jeb realitātē kļūs ... vairs ne par trešās, bet gan par kādas piektās vai sestās pasaules valsti.

Nu tā nav Ašeradena tieksme, bet gan prasība pēc valsts ieguldījumu kvalitatīvāku uzraudzību, proti, izvilkt viņus no "politiskās pelēkās" zonas, kur neviens ne par ko neatbild, vismaz grāmatvediski kontrolētā vidē, ar ekonomiski saprotamiem vērtējumiem.

1. KĀ prasība tā ir?
2. Nu, nosaukumus pie mums prot izgudrot skaistumskaistus, nestrīdos. Piemēram, to, procesu, kura rezultātā aizbrauca vairāki simti tūkstoši ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nosauca par "Latvijas veiksmesstāstu." Smile Latvija var! Smile
3. Nu, ja jautājums tiek šādi nostādīts, tad tas ir tiešs norādījums uz to, ka valdošie nespēj šeit kontrolēt vispār neko, ierēdniecība un visādi gausi dejo kā peles uz galda. Vai nebūt jāceļ drīzāk jautājums par visas tās rijīgās varzas, kura saucas "Latvijas vara", "ministru kabinets", utt. atbilstību ieņemamajiem amatiem tādā gadījumā?
Atbilde
#32
... un pats interesantākais ir tas, ka Hamas šobrīd saka lielu paldies Ze vadītajai Ukrainai par ieroču piegādēm, ar kurām šobrīd tiek sašauti Izraēlas merkavas. Izrādās, ūberkorumpētā Ukrainas vadība ir pārdevusi tiem, kuri tagad presē žīdus, vairāk nekā divus desmitus no Igaunijas, Latvijas, Bulgārijas un Polijas kā palīdzību saņemtos prettanku ieročus. Smile
Un tagad man prātā nāk tās urrāpatriotiskās tantiņas, kuras skraidīja ziedojot un balsoja par JV, kura solīja palīdzēt Ukrainai, jeeeeeeb ... muļķis pat baznīcā mēdzot pērienu dabūt. Smile
Atbilde
#33
Citāts: Bet tā ir tava personiskā izvēle, nedarīt neko, un teikt, ka tā ir tikai teorētiski, nevis nejauša sakritība, ka piem. Vladimiram P.
LOL, es jau ar savu dzīvi netieku galā, bet Tu gribi, lai es vēl arī eju politikā? Paldies, bet man tam nav ne spēka, ne enerģijas, ne arī vajadzīgā temperamenta. Es varu tikai gudri dirst internetā Big Grin
Citāts: Hobbit, jebkurš karš vispirms ir karojošo pušu EKONOMIKU sacensība.
Jā, tā ir, un ir arī acīmredzami, ka tieši uz to šobrīd arī KF spiež - t.i. uz cerību uz to, ka Krievijas ekonomika karu izturēs ilgāk nekā Ukraina un tās donori. Un atzīstu, ka šī cerība nav bez pamata, bet atkal, to, vai tā būs bijusi pareizā stratēģija, parādīs tikai laiks, par kuru līdz galam nav skaidrs, kuras puses labā viņš strādā vairāk. Jā, ļoti iespējams, ka šobrīd viņš strādā tieši Krievijas labā, tāds variants vairāk nekā pastāv.
Citāts: Kopš vakardienas, kā izskatās, ar Ukrainu ir cauri.
Nu redzēs, vērosim, kas būs tālāk.
Atbilde
#34
(2023-10-08 14:06)hobbit_lv Raksta:
Citāts: Bet tā ir tava personiskā izvēle, nedarīt neko, un teikt, ka tā ir tikai teorētiski, nevis nejauša sakritība, ka piem. Vladimiram P.
LOL, es jau ar savu dzīvi netieku galā, bet Tu gribi, lai es vēl arī eju politikā? Paldies, bet man tam nav ne spēka, ne enerģijas, ne arī vajadzīgā temperamenta. Es varu tikai gudri dirst internetā Big Grin
Tu pilnīgi pārproti manus izteicienus, es nevis gribu, lai tu kaut kur ej (lai kas arī šī vieta būtu ... , pat pretēji, es gribu lai tu nāc), es tikai aizstāvu jēdzienu gudrs, nevis muļķīgi paviršs un manipulējams Wink
(2023-10-08 14:06)hobbit_lv Raksta:
Citāts: Hobbit, jebkurš karš vispirms ir karojošo pušu EKONOMIKU sacensība.
Jā, tā ir, un ir arī acīmredzami, ka tieši uz to šobrīd arī KF spiež - t.i. uz cerību uz to, ka Krievijas ekonomika karu izturēs ilgāk nekā Ukraina un tās donori. Un atzīstu, ka šī cerība nav bez pamata, bet atkal, to, vai tā būs bijusi pareizā stratēģija, parādīs tikai laiks, par kuru līdz galam nav skaidrs, kuras puses labā viņš strādā vairāk. Jā, ļoti iespējams, ka šobrīd viņš strādā tieši Krievijas labā, tāds variants vairāk nekā pastāv.

Un šeit ir būtisks jautājums kādi bija šī lēmuma pieņēmumi un apstākļi. Ja pieņēmumi bija "trīs mēneši un Kijeva padevusies", to Krievija varēja atļauties. Vai uz šo brīdi situācija ir līdzīga, vai šoreiz jau lēmums ir politisks, "velti PSRS sabruka". Wink To visticamāk parādīs, genocīds pret arābiem Izraēlā, tas ir troksnis zem, kura daudz ko varēs paslaucīt zem tepiķīša. Ja KF sēdēs tagad visu laiku ierakumos un laizīs savas brūces, būs divi žīdu uzvarēti kari Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#35
Citāts:Un šeit ir būtisks jautājums kādi bija šī lēmuma pieņēmumi un apstākļi.
Par kuru lēmumu ir runa? Par lēmumu iebrukt Ukrainā vispār, vai par lēmumu pārvērst zibenskaru karā uz novājināšanu? Ja par pēdējo, tad tas ir viennozīmīgi apstākļu diktēts lēmums, kad izrādījās, ka zibenskarš, vismaz tādā formā, kādā tas bija plānots un organizēts, nedarbojās.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)