Aicinājumi uz pamieru?
#1
Kultūršoks. Kara vai cilvēcības propaganda Daugavpilī?
Izrāde «Pamiers»: kara vai cilvēcības propaganda Daugavpilī?
Ukrainas vēstniecība nosoda Daugavpils teātra jaunāko iestudējumu "Pamiers", kamēr teātra kolektīvs ir pārliecināts, ka luga "netranslē neviena politiskā spēka aģitāciju". Vai kara apstākļos arī uz skatuvēm iet frontes līnija un māksliniekam ir noteikta misija?
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/30...daugavpili


Vai laikā kad KF okupācijas spēki uzsāk jaunu uzbrukumu un vispār aktīva kara laikā, var runāt par pacifismu un samierināšanos - vai tā jau nav politiska nostāja? Vai var samierināties ar dzīvi okupācijas apstākļos, tie ir jautājumi uz kuriem ir jāatbild, ja vēlies saglabāt cilvēcību.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Citāts:Vai laikā kad KF okupācijas spēki uzsāk jaunu uzbrukumu un vispār aktīva kara laikā, var runāt par pacifismu un samierināšanos - vai tā jau nav politiska nostāja
Bet vai cilvēkiem ir tiesības uz politisku nostāju? Arī kara laikā? Vēl jo vairāk, ja karš tomēr gluži vēl nav Latvijā, t.i. Latvija nav neviena kara dalībvalsts?
Atbilde
#3
(2023-10-14 15:57)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Vai laikā kad KF okupācijas spēki uzsāk jaunu uzbrukumu un vispār aktīva kara laikā, var runāt par pacifismu un samierināšanos - vai tā jau nav politiska nostāja
Bet vai cilvēkiem ir tiesības uz politisku nostāju? Arī kara laikā? Vēl jo vairāk, ja karš tomēr gluži vēl nav Latvijā, t.i. Latvija nav neviena kara dalībvalsts?

Koalobracionisms nav politiska nostāja, tuvojošās kara gadījumā, tu tikai drīksti piedāvāt variantus kā uzvarēt! Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Citāts:Koalobracionisms nav politiska nostāja
Nu, kamēr es neesmu redzējis nelaimīgo teātra izrādi, es neņemšos apgalvot, ka tā slavina kolaboracionismu.

Izraēlai arī šobrīd var piedāvāt tikai variantus kā uzvarēt, jebkuri aicinājumi uz pamieru un/vai konflikta risināšanu diplomātiskā ceļā arī kolaboracionisms?
Atbilde
#5
(2023-10-15 1:47)hobbit_lv Raksta: Nu, kamēr es neesmu redzējis nelaimīgo teātra izrādi, es neņemšos apgalvot, ka tā slavina kolaboracionismu.
Man ir liels prieks ka tu šīs izrades dēļ esi gatavs apmeklēt Daugavpili, kur šo izrādi demonstrē. Es ar nu jau pirms diviem gadiem biju caurbraucošā vizīte (~2h pilsetas centrā) šai Latvijas otrajā lielākajā pilsētā, pa ceļam uz Rēzekni. Bet ja nopietni, tad aktīva uzbrūkoša kara laikā reklamēt samierināšanos ir atbalstīt uzbrucējus.
(2023-10-15 1:47)hobbit_lv Raksta: Izraēlai arī šobrīd var piedāvāt tikai variantus kā uzvarēt, jebkuri aicinājumi uz pamieru un/vai konflikta risināšanu diplomātiskā ceļā arī kolaboracionisms?
Nu pēc Hamās terora akta, es atļaujos paust savu viedokli tālu no reālas cīņas, - tā sakot es tagad atteiktos ar IDF kaujinieku uzsākt diskusiju par divu valstu risinājumu, un pat ES augstais komisārs M.Borels sāka, ka tas diemžēl ir tālas nākotnes mērķis. Turklāt viņu neatbalsta nedz vienā pusē, nedz otrā. Tā sakot Palestīnas puses maksimālais sasniegums ir žīdu valsts iznīcināšana. Arī palestīniešiem, divu valstu modelis ir smags kompromiss. Bet kamēr Izraēlā pie varas būs labējie, Izraēlā tā pat nav apspriežama versija. Divu valstu modeli izdomāja diplomāti, kā kompromisa variantu, bet viņai nav demokrātiska atbalsta. Turklāt ir arī ārējie spēlētāji, kā Irāna, kas vēlas lai Jeruzaleme būtu islāma, saskaņā ar Islama svētajiem rakstiem. Jeruzalemes jautājums ir papildus eļļa šajā konfliktā. Bet nu jā, ka teica krievu sieviete, ārpus kara apstākļos, šī luga būtu pat labi vērtējama refleksija par vainas un nožēlas tēmām, tad kara laikā viņa konfliktē ar fog of war jeb ir kolaboracionistiska.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)