Sveicināts ciemiņs
Tev ir jāreģistrējas pirms vari ko šeit publicēt.

Username/Email:
  

Atslēgas vārds
  

Meklēt forumā

(Īpaša meklēšana)

Foruma statistika
» Biedri: 13
» Jaunākais biedrs: bilis wonka
» Foruma virtenes: 350
» Foruma ieraksti: 1'842

Pilna statistika

Lietotāji tiešsaistē
Šeit ir 27 lietotāji tiešsaistē.
» 0 biedrs(i) | 27 ciemiņš(i)

Pēdējā virtene
Krievijas FR ekonomiskā b...
Forums: Starptautiski notikumi
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
1 stunda ago
» Pēdējās atbildes: 7
» Skati: 351
Dienas noskaņojums
Forums: Latvijas ikdiena un notikumi
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
3 stundas ago
» Pēdējās atbildes: 47
» Skati: 5'011
Krievijas federācijas - U...
Forums: Starptautiski notikumi
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
2023-11-28 19:38
» Pēdējās atbildes: 180
» Skati: 21'779
Joki
Forums: Cita māksla un kultūra
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
2023-11-28 18:54
» Pēdējās atbildes: 9
» Skati: 4'956
Palestīnas okupācija
Forums: Starptautiski notikumi
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
2023-11-28 18:39
» Pēdējās atbildes: 41
» Skati: 1'232
[LV|EU] Tornis, 17. sezon...
Forums: ArmA3
Pēdējā ziņa no: hobbit_lv
2023-11-25 22:44
» Pēdējās atbildes: 20
» Skati: 1'204
Saziņa ap [LV|EU] Tornis
Forums: ArmA3
Pēdējā ziņa no: hobbit_lv
2023-11-25 22:39
» Pēdējās atbildes: 6
» Skati: 4'906
ierakumu sveces
Forums: Latvijas ikdiena un notikumi
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
2023-11-24 15:30
» Pēdējās atbildes: 0
» Skati: 9
Valsts kase: nākamgad Lat...
Forums: Latvijas ikdiena un notikumi
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
2023-11-22 23:06
» Pēdējās atbildes: 0
» Skati: 10
Dienas dziesma
Forums: Mūzika
Pēdējā ziņa no: Forumotajs
2023-11-22 21:35
» Pēdējās atbildes: 79
» Skati: 98'099

 
  ierakumu sveces
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-24 15:30 - Forums: Latvijas ikdiena un notikumi - Nav atbilžu

"Kartons, kartona deglis. Ievietojam bundžā, un varam liet parafīnu iekšā," rādīja brīvprātīgais Aldis Silovs, kurš izgatavo ierakumu sveces, ko pēc tam ved uz Ukrainu. Kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu viņš savām rokām izgatavojis jau 12 000 sveču.
"Noteikti jāseko līdzi, lai deglis tiktu samitrināts, jo sausu degli būs grūtāk aizdedzināt. Šīs sveces var izmantot, lai pagatavotu ēdienu, lai sasildītos ziemā un lai būtu gaisma. Tās ir trīs pamatfunkcijas," sacīja Silovs.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...i.a532856/

Drukāt

  Valsts kase: nākamgad Latvija plāno aizņemties kopumā apmēram trīs miljardus eiro
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-22 23:06 - Forums: Latvijas ikdiena un notikumi - Nav atbilžu

Valsts kase: nākamgad Latvija plāno aizņemties kopumā apmēram trīs miljardus eiro

Atbilstoši šā brīža indikatīvajām prognozēm kopējais Latvijas aizņemšanās apmērs 2024.gadā varētu sasniegt trīs miljardus eiro, un lielākā daļa no tā tiks novirzīta iepriekš uzņemto valsts parāda saistību pārfinansēšanai. 

Nepieciešamos resursus 2024.gadā plānots piesaistīt gan starptautiskajos finanšu tirgos, veicot eiroobligāciju emisijas, gan arī iekšējā tirgū, organizējot apgrozībā esošo eiroobligāciju papildu laidienu izsoles un emitējot krājobligācijas.

Valsts kases pārstāvji skaidro, ka aizņemšanās pasākumi tiks veikti līdzīgi kā iepriekšējos gados, saglabājot maksimālu elastību gan finanšu tirgus izvēlē, gan finanšu tirgos veicamo aizņēmumu nosacījumu izvēlē attiecībā uz aizņemšanās laiku, valūtu, apjomu, termiņu, instrumentiem.
Savukārt aizņemšanās izmaksas jeb procentu likmes ietekmēs aktuālā situācija finanšu tirgū aizņemšanās brīdī, norāda Valsts kasē, piebilstot, ka pēdējo gadu notikumi liecina, ka procentu likmes var būtiski svārstīties dažādu faktoru ietekmē, piemēram, reaģējot uz monetāro iestāžu lēmumiem, negatīvajiem notikumiem, ziņām.

Valsts kase regulāri veic aizņemšanos finanšu tirgos kopējās finansēšanas nepieciešamības segšanai - valsts budžeta deficīta finansēšanai, valsts parāda plānotajai atmaksai un valsts aizdevumu finansēšanai.
Tostarp šogad 15.novembrī, izcenojot jaunas 5,5 gadu eiroobligācijas 600 miljonu eiro apmērā, Valsts kase pabeidza 2023.gadā plānotos aizņemšanās pasākumus starptautiskajos finanšu tirgos. Tā bija trešā šogad veiktā eiroobligāciju emisija - šogad 17.janvārī starptautiskajos finanšu tirgos tika emitētas piecu gadu eiroobligācijas 750 miljonu eiro apmērā, bet 12.jūlijā tika emitētas 10 gadu eiroobligācijas 750 miljonu eiro apmērā.

Valsts kase piesaista resursus arī iekšējā tirgū, organizējot apgrozībā esošo eiroobligāciju papildu laidienu izsoles primāro dīleru sistēmas ietvaros, kā arī emitē krājobligācijas - valsts vērtspapīrus, kurus var iegādāties tikai privātpersonas.
Privātpersonu ieguldījumu apmērs krājobligācijās ir pārsniedzis 235 miljonus eiro, bet apgrozībā esošo eiroobligāciju papildu laidienu izsolēs piesaistītā finansējuma apmērs 2023.gadā ir pārsniedzis vienu miljardu eiro.
https://jauns.lv/raksts/bizness/584704-v...ardus-eiro


Mja, vai Latvija kļūst trūcīgāka ir būtisks jautājums. Ārējais valsts parāds ir pieaudzis no 35 549 milj. eur (2019 II) līdz 39 950 milj. eur  (2023 II) (Latvijas Banka), proti, par 4,4 miljardiem. eur., kas ir aptuveni 1 miljards gadā, tad lēciens uz 3 miljardiem ir gana ievērojams. Un mani tas neapmierina, un es parakstījos par 14 Saeimas atlaišanu.

Drukāt

  paklāji vannas istabai
Publicējis: bilis wonka - 2023-11-21 10:19 - Forums: Nieki - Atbildes (1)

Hello,
I would like to recommend carpets from https://manspaklajs.lv/. We found what we were looking for, we are very satisfied

Drukāt

  Hroniska Latvija :)
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-19 19:55 - Forums: Latvijas ikdiena un notikumi - Atbildes (1)

Tā sakot var jau nopietnu seju apsveikt Latvija ar 105, bet nu būsim reāli, Latvijā ir hroniski daudz uzlabojamu un savādāk darāmu lietu! Šo sarunu veltām šīm tēmām.

Un klasiski ar ko parasti sāk ir "sociālisma mantojums" - sabiedriskais transports. Neskatoties uz to, ka Anna Karēņina izrēķinās ar savu dzīvi zem sabiedriskā transporta līdzekļa riteņiem, ļoti daudz tradīciju nāk no "padomju laikiem". Un viena no tradīcijām ir kopējā sliežu ceļu sasisināšana, ko uzsāka padomju laikā, drosi vien, lai iznīcinātu "carisma aizsāktās tradīcijas" pārvietoties ar vilcienu. Sliežu ceļš uz ērgļiem ir pazudis neatkarīgās Latvijas laikā. Un uz Kuldīgu ar dzelzceļu nebūvēs, lai  kā ar neslavētu KUlmaņa autokrātiju. Bet nu tas ka "Latvijas pasažieru dzelzceļš" izmanto RVR ražotos vilcienus ir pavisam, kas traģisks!    

Citāts:Rīgas Vagonbūves rūpnīca (saīsinājums - RVR, agrāk Rīgas Krievu-Baltijas vagonu fabrika) bija viena no lielākajām bijušās PSRS vilcienu rūpnīcām. Tā tika dibināta 1895. gadā - vēl Krievijas impērijas laikā un ātri kļuva par vienu no lielākajiem Krievijas rūpnieciskajiem uzņēmumiem, kas ražojas ne tikai vilcienus, bet arī tramvajus. 1915. gadā rūpnīcā tika uzbūvēts un arī izmēģināts pasaulē pirmais tanks.
Savus zelta laikus Rīgas vagonbūves rūpnīca piedzīvoja PSRS laikos. Lielā daļā bijušās PSRS teritorijas RVR ražotie vilcieni tiek lietoti vēl joprojām. RVR ražotie vilcieni tika eksportēti arī uz Dienvidslāviju, Bulgāriju un Kubu. Latvijas teritorijā visbiežāk lietotie ir ER2 elektrovilcieni. RVR populārākas produkciju sērijas ir elektrovilcieni ER1, ER2, ER22 un ER9, kā arī tramvaji RVR-6. RVR tika izgatavots arī pirmais ātrgaitas vilciens PSRS teritorijā - ER200.

[Attēls: 1280px-ER2T_modernizations_of_Latvia.JPG]

Drukāt

  IOSoccer
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-18 0:35 - Forums: Citas spēles - Nav atbilžu

https://store.steampowered.com/app/673560/IOSoccer/

About This Game
IOSoccer is a free non-commercial competitive third-person online multiplayer soccer game that offers unparalleled freedom in ball control and gameplay depth. Originally released 15 years ago under the full name International Online Soccer as a Half-Life mod, the game was later ported to the Source Engine and re-released in 2008. Since the last public release, the game’s code has been completely rewritten, new player models created, and countless new gameplay features added.

 • Unparalleled freedom in ball control and gameplay depth: The combination of a third-person camera together with mouse and keyboard input gives you full control over your dribbling, shooting, and passing.
 • Skill moves: Show your mastery of the game with bicycle kicks, diving headers, ball flicks, and precision dribbling.
 • Flexible team sizes: Whether you prefer 4v4 street games or our standard 8v8 matchups, we support everything from 1 to 11 players per side.
 • AI and human goalkeepers: You can let the server control the keeper or take its position yourself on the fly.
 • Public matches: Join and leave public servers with casual matches whenever you want to.
 • Competitive matches: Participate with your club, national team or mix team in leagues and cups organized by the community.
 • Dedicated servers: Use our official dedicated servers or rent your own one from a hoster of your choice.
 • Player customization: Set your shirt name, pick your shirt number and choose your ethnicity, hair style, shoes, keeper gloves, ball, and sleeve length.
 • Instant replays and highlights: Watch goals again from the TV camera's perspective right after they happened and use intermissions to catch up on chances you missed.
 • Goal celebrations: Choreograph your team's goal celebrations with various animations.
 • Warm up mode: Practice shots on your own goalkeeper during warm up before the match where every player has their own ball.
 • Custom assets: Make your own maps, team kits, balls, shoes, and keeper gloves.
 • 100% free: No microtransactions or any other hidden costs.

Drukāt

  Aresta pierasījums
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-17 17:00 - Forums: Starptautiski notikumi - Nav atbilžu

France issues arrest warrant for Syrian President Bashar al-Assad
Paris (AFP) – France has issued an international arrest warrant for Syrian President Bashar al-Assad, accused of complicity in crimes against humanity over chemical attacks in 2013, a judicial source and plaintiffs in the case said Wednesday.
Issued on: 15/11/2023 - 11:47Modified: 15/11/2023 - 11:44
https://www.france24.com/en/live-news/20...ia-s-assad

Tā sakot, pēc Putina starptautiskās krimināltiesas aresta pieprasījuma, tam pievienojies ir arī Bašars Alasads. No otras puses ir jāatceras, ka Francija atbalstīja Sīrījā pret valdību vērstos nemierus 2011. gadā, un tas ir saistīts Francijas koloniālo pagātni.

Drukāt

  Perekopa-Čongaras operācija
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-17 11:07 - Forums: Ārzemju pagātnes piedzīvojumi - Nav atbilžu

https://lv.wikipedia.org/wiki/Perekopa-%...%C4%81cija

Orlas-Kromu operācijas rezultātā 1919. gada novembrī tika sakauti ģenerāļa Deņikina komandētie Dienvidkrievijas bruņotie spēki (Вооружённые силы Юга России). Baltās armijas inženiertehniskās daļas 1919. gada beigās sāka būvēt vairākus varenus nocietinājumus Krimas pussalas ziemeļos — Turku valnī un Arbata strēlē. Turku valnim pāri izraka Perekopa grāvi ar trīskāršiem ierakumiem 11 km garumā un 20–25 km uz dienvidiem to tā arī otro — Išuņas aizsardzības līniju. Čongaras pozīcijās un Arabata strēlē izraka 5—6 ierakumu līnijas ar dzeloņstiepļu aizsprostiem.[2]. Lietuviešu pussalā izbūvēja tikai vienu ierakumu līniju.


Tīri interesanta operācija, turklāt vēsturiski var gadīties ka nāksies šo operāciju atkārtot Wink Un mūsdienu Deņikinam ala Putinam nāksies mūk uz Lodonu. Wink Tikai nesakiet ka vēsture neatkārtojas.

Drukāt

  atzīst par vainīgu spiegošanā
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-13 5:11 - Forums: Latvijas ikdiena un notikumi - Nav atbilžu

https://www.la.lv/tiesa-adamsonu-atzist-...cietumsodu
Tiesa Ādamsonu atzīst par vainīgu spiegošanā un piespriež bargu sodu

LETA
16:22, 9. novembris 2023

Rīgas pilsētas tiesa šodien bijušo Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu atzina par vainīgu apsūdzībās par spiegošanu Krievijas labā un piesprieda cietumsodu uz astoņiem gadiem un sešiem mēnešiem, informēja Tiesu administrācijā.


Nu principā jau pie vainas bija krievs, kam nodeva informāciju.

Drukāt

  toffeeshare
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-11 22:01 - Forums: Datortehnika un programmatūra - Nav atbilžu

[Attēls: 20231111214920-b2c5e05d-me.jpg]

https://toffeeshare.com piedāvā izmantot dalīšanās programmatūru, kur tu izveido datu kopu ar ko tu gribi dalīties, un  aizsūti šīs saiti adresātam. Programma sola, ka pārsūtīs neierobežota apjoma datus šajā saitē, turklāt to veiks pa pilnīgi šifrētu saziņas kanālu, izmantojot p2p saziņas veidu.

Drukāt

  [LV|EU] Tornis, 18.sezona
Publicējis: Forumotajs - 2023-11-11 14:07 - Forums: ArmA3 - Atbildes (3)

Werhrmact invading the Soviet Union (Vermahts iebrūk padomju savienībā): https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...2363522478

Liberation par amerikāņiem: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1660468778

Direct Action WW2 - Orglandes  https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...2890400813

Drukāt