Sveicināts ciemiņs
Tev ir jāreģistrējas pirms vari ko šeit publicēt.

Username/Email:
  

Atslēgas vārds
  





Meklēt forumā

(Īpaša meklēšana)

Foruma statistika
» Biedri: 18
» Jaunākais biedrs: danielarodry
» Foruma virtenes: 599
» Foruma ieraksti: 2'923

Pilna statistika

Lietotāji tiešsaistē
Šeit ir 33 lietotāji tiešsaistē.
» 0 biedrs(i) | 31 ciemiņš(i)
Google, Bing

Pēdējā virtene
ACE uzstādījumi
Forums: ArmA3
Pēdējā ziņa no: LvSnor
22:40
» Pēdējās atbildes: 6
» Skati: 3'472
"Ko ēdīsim?"
Forums: Latvijas ikdiena un notikumi
Pēdējā ziņa no: LvSnor
18:07
» Pēdējās atbildes: 0
» Skati: 4
Reddit
Forums: Nieki
Pēdējā ziņa no: LvSnor
16:18
» Pēdējās atbildes: 1
» Skati: 26
Puppy Linux
Forums: Datortehnika un programmatūra
Pēdējā ziņa no: LvSnor
1:24
» Pēdējās atbildes: 0
» Skati: 5
Sīrija
Forums: Starptautiski notikumi
Pēdējā ziņa no: LvSnor
2024-12-20 12:34
» Pēdējās atbildes: 12
» Skati: 199
Volodimirs Svidzinskis
Forums: Grāmatas, literatūra un valoda
Pēdējā ziņa no: LvSnor
2024-12-20 1:06
» Pēdējās atbildes: 2
» Skati: 14
"Vecā druka"
Forums: Grāmatas, literatūra un valoda
Pēdējā ziņa no: LvSnor
2024-12-18 20:10
» Pēdējās atbildes: 0
» Skati: 8
"Rail Baltica"
Forums: Latvijas ikdiena un notikumi
Pēdējā ziņa no: LvSnor
2024-12-18 14:04
» Pēdējās atbildes: 1
» Skati: 18
Stenogrāfija
Forums: Grāmatas, literatūra un valoda
Pēdējā ziņa no: LvSnor
2024-12-17 20:10
» Pēdējās atbildes: 0
» Skati: 8
blueskyweb
Forums: Datortehnika un programmatūra
Pēdējā ziņa no: LvSnor
2024-12-17 19:56
» Pēdējās atbildes: 11
» Skati: 16'302

 
  "Ko ēdīsim?"
Publicējis: LvSnor - 18:07 - Forums: Latvijas ikdiena un notikumi - Nav atbilžu

Magone šokā par jaunajiem rēķiniem; "Ko ēdīsim?" viņa neizpratnē


Šajā ziemā ne vienam vien iedzīvotājam galvassāpes sagādā rēķinu apmērs. Arī raidījuma "Slavenības. Bez filtra" dalībniece Magone Burka neslēpj, ka ir šokā par jaunajiem rēķiniem.

Citāts:"Ieejot veikalā mati gaisā. Jāsaka skarbi - arī elektrībai uz pusi ir kāpums. 82.06 jāsamaksā septembra beigās. Tālāk jau 86 eiro, tad 89 eiro. Dievs devis tik to naudiņu, ar ko to visu segt. Ko ēdīsim? Maizīti, nemaizīti. Saķer galvu un domā. Malku nopirkusi, sanesta ir. Tik līdz kaut ko nesamaksā, tā procenti aug," stāsta Magone.
Magone arī neslēpj, ka reizumis aizmirst samaksāt rēķinus, tāpēc jāmaksā vēl soda procenti. "Nevienam neinteresē, vai ir nauda, vai nav. Laime, ka man nav centrālā apkure no pagasta. Nezinu, uz kurieni tā pasaule brauc." norāda dāma.
https://nra.lv/tautaruna/slavenibas/4005...pratne.htm


Es domāju ka uz šo jautājumu pat Uldis Augulis nespēs atbildēt!

Drukāt

  Puppy Linux
Publicējis: LvSnor - 1:24 - Forums: Datortehnika un programmatūra - Nav atbilžu

https://puppylinux-woof-ce.github.io/

Par Puppy Linux

Puppy Linux ir unikāla Linux izplatījumu saime, kas paredzēta mājas lietotāju datoriem. Sākotnēji to 2003. gadā izveidoja Barijs Kaulers.
Puppy Linux priekšrocība

Gatavs lietošanai → jau ir iekļauti visi rīki parastai ikdienas skaitļošanas lietošanai.
Vienkārša lietošana → daudz palīdzības un padomu
Salīdzinoši mazs izmērs → parasti 500 MB vai mazāk.
Ātri un daudzpusīgi.
Pielāgojams dažu minūšu laikā → to var padarīt pastāvīgu ar remasteriem.
Dažādas garšas → optimizētas vecāku un jaunāku datoru atbalstam.
Daudzveidība → simtiem atvasinājumu (“lelles”), no kuriem viens noteikti apmierinās jūsu vajadzības.

Ja kāda no šīm lietām jūs interesē, lasiet tālāk.

Pirmās lietas vispirms

Puppy Linux nav viens Linux izplatīšanas veids kā Debian. Puppy Linux arī nav Linux izplatīšana ar vairākām garšām, piemēram, Ubuntu (ar tā Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu utt. variantiem), lai gan tam ir arī dažādas garšas.

Puppy Linux ir vairāku Linux izplatījumu kolekcija, kas veidota, pamatojoties uz vieniem un tiem pašiem kopīgiem principiem, izmantojot vienu un to pašu rīku komplektu, kas veidota, pamatojoties uz unikālu kucēnam specifisku lietojumprogrammu un konfigurāciju komplektu un vispārīgi runājot, nodrošina konsekventu uzvedību un funkcijas neatkarīgi no tā, kuras garšas, ko izvēlaties.

Parasti ir trīs plašas Puppy Linux izplatīšanas kategorijas:

oficiālie Puppy Linux izplatījumi → uztur Puppy Linux komanda, parasti tie ir paredzēti vispārējam mērķim un parasti tiek veidoti, izmantojot Puppy Linux sistēmas veidotāju (sauktu par Woof-CE).

woof iebūvēti Puppy Linux izplatījumi → izstrādāti, lai tie atbilstu īpašām vajadzībām un izskatam, arī paredzēti vispārējam mērķim un veidoti, izmantojot Puppy Linux sistēmas veidotāju (sauktu par Woof-CE) ar dažām papildu vai modificētām pakotnēm.

neoficiāli atvasinājumi ("lelles") → parasti ir remasteri (vai remasters), ko veido un uztur Puppy Linux entuziasti, parasti tie ir paredzēti konkrētiem mērķiem.

Drukāt

  Volodimirs Svidzinskis
Publicējis: LvSnor - 2024-12-20 0:39 - Forums: Grāmatas, literatūra un valoda - Atbildes (2)

Volodimirs Svidzinskis (укр. Володимир Євтимович Свідзінський; 1885—1941) — ukraiņu dzejnieks un tulkotājs.

Pirmajās kolekcijās Svidzinskis sliecās uz simbolismu, pēdējās divās ir manāmi sirreālisma elementi savienojumā ar labu klasisko formu. Svidzinskis kā dzejnieks attīstījās kaut kā slepeni, lēni, maz rakstīja, vēl mazāk publicēja. Taču, skatoties retrospektīvi, savā darbā viņš šķiet ļoti prasīgs pret sevi, ārkārtīgi stabils un pilnībā atrauts no savas mūsdienu literārās dzīves. Šī pozīcija viņu nolemj kritikas naidīgumam, un tas savukārt izslēdza piekļuvi lasītājiem, jo kritika padomju literatūrā zināmā mērā pildīja cenzūras funkcijas.

Svidzinska pirmais krājums “Liriskie dzejoļi” tika publicēts 1922. gadā Ukrainas Valsts izdevniecības Kameņecas-Podoļskas filiālē (izveidots 1921. gada maijā). Krājuma recenzijas publicēja Ivans Dņeprovskis (laikraksts “Krasnaja Pravda”, Kameņec-Podoļskis, 1922, Nr. 74; parakstījis G. Kobzarenko) un Valerians Poļiščuks (žurnāls “Sarkanais ceļš”, Harkova, 1923, Nr. 2; parakstījis Vasilijs Sontsvits). Pirmais krājumā saskatīja intimitāti, tīri intīmu dzeju un tautasdziesmu adaptācijas un kopumā pauda neapmierinātību ar “sapņotāja” autora izolāciju no sabiedriskās dzīves. Otrais arī atzīmēja tēmas šaurību un pilsonisko motīvu trūkumu, bet labvēlīgi atzīmēja šo dziesmu tekstu sirsnību.

Nākamā Svidzinska grāmata – Septembris, kas izdota 1927. gadā, presē saņēma asi negatīvu vērtējumu. Pazīstamais un autoritatīvais kritiķis Jakovs Savčenko uzskatīja Svidzinski par dzejnieku, kurš daudzus gadus kavēja: “Negribu minēt, cik gadus vēlāk Svidzinskim bija jānāk pie literatūras, taču ir skaidrs, ka viņa darbs, attieksme un pasaules uzskats pilnīgi ārpus mūsu laikmeta."

Dzejnieka pēdējais publiskais ziņojums saviem laikabiedriem bija 1940. gada krājums “Dzejoļi”, kas tika izdots Ļvovā ar Junovska darbu un viņa redakcijā. No Svidzinska krājumam piedāvātajiem dzejoļiem 43 tika atdoti autoram, desmitiem palika ārpus krājuma. Dzejoļi, kas nebija iekļauti 1940. gada krājumā un bija jāiekļauj nākamajā, “Honey Bor”, bija plaši pazīstami Harkovas dzejniekiem. Tomēr gandrīz visi dzejnieka manuskripti sadega kara ugunī. Pie mums nav nonācis neviens dzejolis no 1941. gada. Tikai 96 Svidzinska dzejoļus trimdā aizveda dzejnieks Oleksa Veretenčenko, kurš 1975. gadā tos kopā ar citiem dzejoļiem publicēja atsevišķā krājumā ar autora nosaukumu “Honey Bor”. 1961. gadā Edmontonā iznāca Svidzinska izlases dzejoļu krājums, ko sastādījis Jars Slavutičs.

Ieraksts vikipedijā krievu valodā.

Drukāt

  Reddit
Publicējis: LvSnor - 2024-12-19 1:28 - Forums: Nieki - Atbildes (1)

https://www.reddit.com/r/latvia/ 

Redit ir tīri interesants, ... Smile

Drukāt

  "Vecā druka"
Publicējis: LvSnor - 2024-12-18 20:10 - Forums: Grāmatas, literatūra un valoda - Nav atbilžu

No aptuveni 16.gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam latviešu rakstībā drukātajos darbos tika izmantots modificētais gotiskais alfabēts (fraktūra).
Divskaņa /ie/ attēlošanai tika izmantota burtkopa ??, bet skaņu (/d͡z/) un (/d͡ʒ/) attēlošanai burtkopas ("čupu burti") ?ſ un ?ſ??. Fraktūra divdesmitā gadsimta sākumā pakāpeniski tika pilnībā nomainīta uz antīkvu, ko jau agrāk izmantoja rokrakstos.

[Attēls: 20241218200628-c3fa9fab.jpg]

latviešu rakstība
Pamatleksēma
Sākta veidot 16. gs. uz viduslejasvācu rakstības pamata, lietojot latīņu alfabētu (rokrakstā — antīkvu, iespieddarbos — gotisko rakstu), vairākkārt reformēta; mūsdienu latviešu ortogrāfija pamatos izveidota 1908.

https://dev.laacz.lv/misc/fraktur.html
ℜ??ſ̷?? ?????????̂ ??ſ̷??, ??? ???????
Pirmajā lauciņā raksti latviski kā ierasts. Otrajā lauciņā paņemsi puslīdz sakarīgi pārveidotu tekstu vecajā ortogrāfijā. 100% nav, bet copy-paste vajadzībām sociālajos tīklos vai citur būs labi.

Drukāt

  Stenogrāfija
Publicējis: LvSnor - 2024-12-17 20:10 - Forums: Grāmatas, literatūra un valoda - Nav atbilžu


https://www.youtube.com/watch?v=4RFrKr6caU4

Drukāt

  undark.org
Publicējis: LvSnor - 2024-12-16 3:07 - Forums: Cita māksla un kultūra - Nav atbilžu

Jāsaka nosaukums "undark" angliski ir kaut kas līdzīgs "apgaismībai" bet izklausās, ka tas ir tāda gana praktiskā nozīmē

https://undark.org/2024/11/26/unleashed-...s-weapons/

Pastāv autonomo ieroču tehnoloģija. Ko tagad?

Nākotnē cilvēki, iespējams, nebūs vienīgie šķīrējtiesneši, kas dzīvo un mirst karā, jo ieroči iegūst lēmumu pieņemšanas varu.

2021. gada zilo putnu dienā uzņēmuma Fortem Technologies darbinieki devās uz līdzenu Jūtas tuksneša daļu. Zeme bija laba vieta, kur izmēģināt uzņēmuma jauno inovāciju: DroneHunter pielikumu, kas, kā norāda nosaukums pusceļā, ir drons, kas medī citus dronus.

Eksperimenta sākumā DroneHunter, gluds, melnbalts gaisa kuģis ar rotoru, kura garums ir 2 pēdas un kura spārnu izpletums ir tikpat plats kā pieaugušam cilvēkam, sāka saņemt radara datus uz zemes, kas liecināja, ka gaisā atradās lidmašīnas formas drons. kas citos apstākļos varētu pārvadāt munīciju, kas paredzēta, lai kaitētu cilvēkiem. 

"DroneHunter, dodieties medībās," satraucošā mākslīgā intelekta balss sacīja pakalpojumā YouTube ievietotajā notikuma videoklipā. Tā rotori pagriezās uz augšu, un skats pacēlās virs izžuvušās zemes.

Radara sistēma automātiski izsekoja mērķa dronu, un programmatūra vadīja tā vajāšanu, nav nepieciešams vadītājs. Dažu sekunžu laikā abas lidmašīnas saskārās viens ar otru. No DroneHunter izšāva tīkls, kas apvijās ap ienaidnieku kā no Zirnekļcilvēka. Savienots izpletnis — jauna tehnoloģija, kas paredzēta lielāku lidmašīnu nolaišanai — no tīkla gala izlidoja ar gaisa balonu, nolaižot savu upuri uz Zemi.

Mērķis: uzvarēts, bez medībām nav nepieciešams cilvēks. "Mēs atklājām, ka bez izņēmuma mūsu klienti vēlas, lai šajā cilpā būtu cilvēks," sacīja Adams Robertsons, līdzdibinātājs un galvenais tehnoloģiju speciālists Fortem, aizsardzības uzņēmumā, kas orientēts uz droniem, kas atrodas Pleasantgrovā, Jūtā.

Lai gan Fortem joprojām ir salīdzinoši mazs uzņēmums, tā pretdronu tehnoloģija jau tiek izmantota kaujas laukā Ukrainā, un tā pārstāv sistēmu, kurā ASV Aizsardzības departaments investē: mazas, salīdzinoši lētas sistēmas, kas var darboties neatkarīgi. Amerikas Savienotās Valstis pašlaik neizmanto pilnībā autonomus ieročus, proti, tādus, kas paši pieņem lēmumus par cilvēka dzīvību un nāvi.

Tā kā daudziem lietotājiem ir nepieciešama cilvēka operatora iesaiste, Fortem's DroneHunter pilnībā neatbilst Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas autonomā ieroča definīcijai — "jebkuri ieroči, kas atlasa un pielieto spēku mērķiem bez cilvēka iejaukšanās", iespējams, ir vistuvākais standarta skaidrojumam. kas pastāv šajā joprojām brīvajā laukā, taču tas ir viens mazs solis no šīs iespējas, lai gan tas nav paredzēts cilvēkiem.

Tas, kā turpmāk darbosies autonomās un daļēji autonomās tehnoloģijas, ir aktuāls, un ASV valdībai būs jāizlemj, kādus ierobežojumus noteikt tās izstrādei un lietošanai. Šie lēmumi var tikt pieņemti ātrāk nekā vēlāk — tehnoloģijām attīstoties, globāliem konfliktiem turpina plosīties, un citas valstis saskaras ar līdzīgām izvēlēm, kas nozīmē, ka nākamā Trampa administrācija var papildināt vai mainīt esošo Amerikas politiku. Taču eksperti saka, ka autonomām inovācijām ir potenciāls būtiski mainīt kara norisi: nākotnē cilvēki, iespējams, nebūs vienīgie šķīrējtiesneši, kas dzīvo un mirst, bet lēmumus pieņems algoritmi.

Dažiem ekspertiem tas ir pozitīvs: tas varētu samazināt upuru skaitu un karavīru stresu. Taču citi apgalvo, ka tā vietā tas varētu izraisīt nekritisku nāvi bez tiešas atbildības, kā arī saasināt konfliktus starp kodolieroču valstīm. Pīters Asaro, pretautonomijas aizstāvības organizācijas Stop Killer Robots pārstāvis un Starptautiskās Robotu ieroču kontroles komitejas vicepriekšsēdētājs, ir noraizējies par inovāciju galīgo parādīšanos kaujas laukā. "Tas, kā šīs sistēmas faktiski tiek izmantotas, ne vienmēr ir atkarīgs no tā, kā tās tiek veidotas," viņš teica.

Tikmēr aktīvisti un zinātnieki ir arī pauduši bažas par tehnoloģiju nonākšanu nepareizās rokās, norādot, ka pat tad, ja cilvēks paliek pie lēmumu pieņemšanas stūres, gala rezultāts var nebūt ētisks.

Gan optimisti, gan kritiķi mēdz vienoties, ka vajadzētu pastāvēt starptautiskiem aizsardzības pasākumiem un noteikumiem — ideālā gadījumā tādā veidā, kas nodrošina zināmu cilvēku atbildību. Tomēr šādu ierobežojumu ieviešana tiek veikta vairāk nekā desmit gadus, un tas ir neliels progress, pat ja tehnoloģija ir attīstījusies.

Autonomie ieroči var šķist futūristiski, taču tehniski tie pastāv jau vairāk nekā gadsimtu. Ņemiet, piemēram, mīnas, kuras pirmo reizi plaši izmantoja pilsoņu kara laikā un kuras darbojas neatkarīgi, bez jebkādas uztveres. Vai pundži nūjas — asas tapas, kas paredzētas, lai kaitētu karavīriem vai notvertu tos. Kad kāds uzkāpj uz caurumā paslēpto pundži nūju pārsega — Vjetnamas kara laikā plaši izmantots slazda veids — viņš nokrīt lejā un piezemējas uz smailēm.

Pēc tam ir siltumu meklējošas raķetes, kuras vienas pašas dzenā infrasarkano staru izstarojošos objektus kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Un flote joprojām izmanto sistēmu, kas pirmo reizi tika izstrādāta 1960. gados, lai autonomi pārtvertu lādiņus, kas slūžas pret kuģiem.

"Tas, kā šīs sistēmas faktiski tiek izmantotas, ne vienmēr ir atkarīgs no tā, kā tās tiek veidotas."

Mūsdienās autonomija izskatās nedaudz savādāka: mākslīgais intelekts var identificēt cilvēkus pēc viņu fiziskajām īpašībām, teorētiski padarot militārpersonām iespējamu mērķēt uz konkrētiem ienaidnieka kaujiniekiem. Tikmēr automātiskā navigācija un izsekošana ir daudz sarežģītāka. Tomēr, sacīja Zakarijs Kallenborns, Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra domnīcas palīgstrādnieks, termins “autonoms ierocis” ietver pārāk daudz. "Tā ir neticami plaša dažādu lietu skala, no kurām dažas, iespējams, ir ļoti nozīmīgas," viņš teica. "Citi, iespējams, vispār nav."

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas ziņojumu pirmā pilnībā autonomā modernā ieroča potenciālā izmantošana Lībijā notika 2020. gadā, kad bezpilota lidaparāts, iespējams, bija pašmērķis uzbrukt milicijas kaujiniekiem (lai gan ir grūti pierādīt, ka cilvēks nav bijis cilpā. kaut kur). Kopš tā laika kaujas laukā turpināja parādīties daļēji autonomi ieroči ar dažādu cilvēku iesaistīšanās pakāpi: Ukrainā autonomie bezpilota lidaparāti spēj mērķēt uz cilvēkiem, lai gan pašlaik cilvēks to liek darīt. Tiek ziņots, ka notiekošajā konfliktā Gazā Izraēlas Aizsardzības spēki ir izmantojuši ar AI iespējotu datu sistēmu ar nosaukumu Lavender, kas izvēlas cilvēku mērķus, pamatojoties uz uzvedības modeļiem ar "mazu cilvēku pārraudzību", liecina žurnāla +972 un Local Call veiktā izmeklēšana. Tiek ziņots, ka Izraēla kaujā ir izmantojusi arī vietējā uzņēmuma Elbit Systems autonomos bezpilota lidaparātus un AI programmatūru, kas ir nogalinājusi palestīniešu civiliedzīvotājus.

Iespējams, ka nāks vēl vairāk šādu ieroču: amerikāņu kompānija Anduril plāno būvēt rūpnīcu, kas ļautu tai ražot autonomus ieročus plašā mērogā, un tai jau ir piedāvājumi, piemēram, ALTIUS-700M, autonomijas drons, kas var lidināties un uzbrukums ar sprādzienbīstamu munīciju.

Šādi ieroči ir aizskaroši, preventīvi mērķējot un iznīcinot cilvēkus vai sistēmas ar bumbām vai raķetēm. Šie roboti nav nekļūdīgi, sacīja Ērihs Rīsens, Teksasas A&M universitātes filozofs, kura darbu militārās ētikas jomā šajā jaunajā autonomajā laikmetā ir pieminējuši ietekmīgi aizsardzības domātāji. Bet viņi darbojas saskaņā ar noteikumiem, kuriem viņi nevar nepakļauties: viņi vismaz vēl nav morāli autonomi. Cilvēki un viņu rakstītā programmatūra nosaka ieroču morāli.

Cilvēki vienmēr sāk cilpu, sacīja T.X. Hammes, izcils Nacionālās aizsardzības universitātes pētnieks, pat ja kādu dienu viņi tajā nav. "Cilvēkam joprojām ir jābūt iesaistītam no paša sākuma," viņš teica, izstrādājot ieroci un izklāstot tā parametrus, kas nozīmē, ka, viņaprāt, nav tādas lietas kā pilnīga autonomija.

Tomēr mākslīgais intelekts hipotētiski varētu pieņemt šo sākotnējo programmu un pieņemt lēmumus ārpus tā, ko sākotnējie cilvēki iedomājās.

Noteikumi, ko ievēro robots, var nebūt perfekti un var izraisīt kļūdas, taču cilvēki arī pieļauj kļūdas un savus morālos lēmumus. Karavīrs var nogurt vai nobīties, un viņam var pasliktināties spriestspēja.

Tomēr citi daļēji autonomie ieroči tiek galā tikai ar ienākošajiem draudiem. Tieši tur iekristu Fortema darbs vai Izraēlas Dzelzs kupola darbs, kas bloķē raķetes pret ienākošajām raķetēm.

Lielu daļu jaunākās tehnoloģiskās attīstības veicina valdības un uzņēmumi, kas vēlas pārvarēt ieroču sacensību. Šķiet, ka tas attiecas uz neseno ASV iniciatīvu Replicator, kuras mērķis ir līdz 2025. gada augustam izvietot tūkstošiem mazu, lētu bezpilota transportlīdzekļu: kuģus, lidaparātus un pretdronu ierīces, kas varētu būt tādas pašas kā Fortem ražotās ierīces. “Tehnoloģija ir gatava ,” komentārā, kas nosūtīts pa e-pastu, sacīja aizsardzības sekretāra vietnieka pārstāvis Ēriks Pahons.

"Nozare ir gatava," viņš piebilda.

"Cilvēkam joprojām ir jābūt iesaistītam no paša sākuma."

Dažas no replikatora sistēmām būs bruņotas, taču ne vienmēr ir skaidrs, kādā veidā tiks izmantoti to dažādie ieroči vai kā tie tiks izmantoti.

Tomēr, neskatoties uz neskaidrību, viens ir skaidrs: Replicator ir sava veida sagatavošanas programma privātiem uzņēmumiem. Tas parāda komerciālo sektoru, ka valdība vēlēsies un ir gatava maksāt par autonomām tehnoloģijām. Šis solījums mudina uzņēmumus sākt ieguldīt savus resursus atbilstošu inovāciju izstrādē, teikts Aizsardzības inovāciju vienības tiešsaistes programmas aprakstā. Aizsardzības inovāciju vienība pastāv DOD, un tai ir vadošā loma projektā. Korporāciju iekšējie ieguldījumi autonomijā varētu ļaut viņiem vēlāk pārdot nobriedušu tehnoloģiju Aizsardzības departamentam. (Vienība nepiešķīra Undark interviju.) "Mūsu panākumiem izšķiroša nozīme ir darbam ar nozari," sacīja Pahons e-pastā. "Ja mēs vēlamies saglabāt savu tehnoloģisko priekšrocību, mums ir jānodrošina, ka mēs izmantojam labākos talantus un zināšanas, ko var piedāvāt katra nozare."

Korporācijas patiešām virzās uz priekšu attīstībā, tāpat kā Fortem. Jautāts, vai viņi pretendē uz Replicator, Robertsons, kurš divus termiņus strādāja Jūtas Pārstāvju palātā, hedžē. "Par to nav daudz zināms," viņš teica, norādot, ka uzņēmums tomēr ir "ciešā saiknē" ar Aizsardzības inovāciju vienību, kas "ļoti informēta" par Fortema darbu.

Nesenās ASV iniciatīvas ar nosaukumu Replicator mērķis ir līdz 2025. gada augustam izvietot tūkstošiem mazu, lētu bezpilota transportlīdzekļu: kuģus, lidmašīnas un pretdronu ierīces.

Arī citi mazie uzņēmumi izstrādā savas autonomās tehnoloģijas. Piemēram, viens ar nosaukumu Saronic ražo mazus pašvadošus okeāna kuģus, uz kuriem var novietot ieroci vai citu kravnesību. (Saroniks nepiekrita intervijai ar Undark.)

Lielie, tradicionālie uzņēmumi, piemēram, Lockheed Martin, dara to pašu. Lai gan daži no Lockheed ieguldījumiem autonomijā, kas bieži notiek tās eksperimentālajā nodaļā, kas sarunvalodā tiek dēvēta par Skunk Works, tiek izstrādāti tiešā sadarbībā ar militārpersonām, citi jauninājumi nāk no uzņēmuma iekšējās izpētes, lai Lockheed varētu būt gatavs nākotnes līgumiem.

Šīs Lockheed vadītās pētniecības programmas ietver viņu pašu valdības sadarbību. "Mums ir patiesi priviliģēts, ka mums ir šīs ilgstošās attiecības, kurās mums ir patiešām labas diskusijas par "Ko valdība redz nākotnē?"," sacīja Renē Pasmena, Skunk Works integrēto sistēmu viceprezidente. Lockheed sadarbības ar valdību vēstures dēļ. 

Izmantojot visas šo esošo un ienākošo autonomo ieroču iespējas, saskaņā ar Riesen pētījumu, kas publicēts Journal of Military Ethics, to varētu uzskatīt par daļu no militārpersonu pienākuma pret karavīriem: “Pamatideja ir tāda, ka nācijai ir morāls pienākums pakļaut savus karavīrus nevajadzīgam letālam riskam," sacīja Rīsens. Riski, piemēram, nāve, kā arī, piemēram, PTSS, ko pētījumi liecina, ka karavīri var iegūt pat no dronu kontroles termināļa Nevadā.

Ja militārpersonas izvilktu dronu pilotus un uz zemes esošos spēkus tālāk no lēmumu pieņemšanas loka, kā tas notiktu ar autonomiem ieročiem, viņš teica: "tad mēs glābjam savus karavīrus ne tikai no letāla riska, bet arī no varbūt psiholoģiska un morāls risks."

Lai gan nav skaidrs, kā militārpersonas nākotnē domās par šādiem riskiem — un kādai lomai vajadzētu būt tās karavīriem — tādiem jaunizveidotiem uzņēmumiem kā Fortem, paredzot, ko valdības varētu pasūtīt nākotnē, var būt izšķiroša nozīme viņu ilgtermiņa panākumiem. Un uzņēmuma attīstības sākumā viņiem kļuva skaidrs, ka autonomas skrejlapas izmantošana bezpilota lidaparātu aizsardzībai bija interešu joma.

Robertsons bija studējis elektrotehniku un maģistra grāda ietvaros strādājis pie kompaktajām radaru sistēmām. Gadiem vēlāk viņš dzirdēja, ka viņa izstrādātā radara tehnoloģija izrādījās noderīga nelielam armijas dronam, un nodibināja uzņēmumu, pamatojoties uz šo priekšnoteikumu.

"Tautai ir morāls pienākums nepakļaut savus karavīrus nevajadzīgam letālam riskam."

Pēc tam, 2016. gadā, viņš līdzdibināja Fortem, lai, piemēram, Amazon, nodrošinātu paku piegādi bezpilota lidaparātiem. Taču drīz pēc uzņēmuma dibināšanas Robertsons domāja par citiem lietojumiem.

Viņa bezpilota lidaparātu algoritma maiņa no citu bezpilota lidaparātu vai lidmašīnu noteikšanas un izvairīšanās no citiem bezpilota lidaparātiem vai lidmašīnām, kas ir svarīgas paku piegādei, uz to atklāšanu un uzbrukumiem bija gandrīz tikpat vienkārša kā pluszīmes pārslēgšana uz mīnusa zīmi kaut kur kodā.

Fortem saņēma 1,5 miljonu ASV dolāru attīstības dotāciju no Gaisa spēkiem, un tā radaru sistēma drīz vien bija "izvairīšanās" režīmā.

Pretdronu sistēmas, piemēram, Fortem, atbilst tam, ko DOD meklē savā Replicator programmā, kas šobrīd ir būtiska autonomijas iniciatīva militārajā jomā. Un uzņēmums, kā vēlējās DOD, lielu daļu pētniecības un izstrādes veica pats, attīstot DroneHunter no bezpilota lidaparāta un tīkla, kas izgatavots no Home Depot detaļām, līdz pielāgotam transportlīdzeklim ar rūpnīcā ražotu tīklu. Pateicoties šai radaru sistēmai, tā lidojums, dzīšana un uztveršana ir autonoma un notiek gaisā virs Ukrainas.

DroneHunter tagad ir piedzīvojis vairākas paaudzes un tūkstošiem testu aiz savas ēkas, blakus ūdenim, piemēram, Jūtas ezeram, virs fermu laukiem un militārās iekārtās, cenšoties panākt, lai mākslīgā intelekta sistēma iemācītos darboties dažādos apstākļos un apgūtu būtisku. atšķirības — piemēram, kā atšķirt dronu no putna (vienam ir dzenskrūves, otram nav). "Mēs varam burtiski pārbaudīt savā pagalmā," sacīja Robertsons, Fortem CTO.

Fortem daudzajos testos programmatūra ir arī iemācījusies atšķirt draudus no nekaitīgām ierīcēm: "Vai tas ir drons?" bet arī "Vai drons pieder bērnam, kas fotografē, vai teroristam?"

Daļa no šīs apņēmības ir saistīta ar spēka eskalāciju. DroneHunter var brīdināt citus lidaparātus ar gaismām un sirēnām. Ja mērķis negriežas, bet tuvojas, DroneHunter ir noteicis, ka tas, visticamāk, ir nelietīgs. Vismaz tas ir tas, ko ierīces AI ir iemācījies no kataloģizētām tikšanās reizēm un ar tām saistītajiem uzvedības modeļiem.

Uzņēmums šobrīd izstrādā tehnoloģiju, kas ar munīciju var iznīcināt aizskarošu bezpilota lidaparātu, nevis vienkārši to sagūstīt, kā arī tehnoloģiju, kas varētu izvadīt barus, nevis atsevišķus. 

Daudzi amerikāņu jaunizveidotie uzņēmumi, piemēram, Fortem, cenšas galu galā pārdot savu tehnoloģiju ASV Aizsardzības departamentam, jo ASV ir vislabāk finansētā armija pasaulē — un līdz ar to arī pietiekami daudz naudas līgumu slēgšanai — un tāpēc, ka ir salīdzinoši vienkārši pārdot ieročus savai valstij. , vai sabiedrotajam. To produktu pārdošana citām valstīm prasa zināmu administratīvu darbu. Piemēram, Ukrainā izvietoto DroneHunters gadījumā Fortem tieši noslēdza vienošanos ar valsti. Tomēr tehnoloģiju eksportam bija jānotiek ar ASV Valsts departamenta starpniecību, kas ir atbildīgs par politikas ieviešanu attiecībā uz to, kuras tehnoloģijas kam var pārdot ārzemēs.

Uzņēmums arī tirgo DroneHunter komerciāli, piemēram, kravas kuģu operatoriem, kuri vēlas būt droši strīdīgos ūdeņos, vai stadionu īpašniekiem, kuri vēlas noteikt, vai drons, kas lido pie lielās spēles, pieder potenciālajam terorisma draudam, vai bērns, kurš vēlas fotografēt.

Tā kā Fortem tehnoloģija nav vērsta uz cilvēkiem un lēmumu pieņemšanas procesā uztur cilvēku, ētiskie jautājumi ne vienmēr attiecas uz dzīvību un nāvi.

Situācijā, kurā ir iesaistīti cilvēki, joprojām ir atklāts jautājums, vai autonomais ierocis var precīzi atšķirt civiliedzīvotājus no kaujinieka katru reizi. Tāpat kā tas, vai militārie vadītāji ieprogrammētu ieročus, lai tie darbotos konservatīvi, un vai šī programmēšana paliks neatkarīgi no tā, kura rokās ierocis iekrita.

Galu galā ieroču ražotāji ne vienmēr kontrolē to radīšanu, tiklīdz tas ir iznācis pasaulē — Manhetenas projekta zinātnieki, no kuriem daudzi bija iebildumi pret kodolieroču izmantošanu pēc atombumbas izstrādes, smagi uzzināja. veidā.

Lai ilustrētu šo punktu, Future of Life Institute — bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir samazināt jaudīgu tehnoloģiju radīto risku — izveidoja vīrusu video ar provokatīvu nosaukumu “Slaughterbots”.

Situācijā, kurā ir iesaistīti cilvēki, joprojām ir atklāts jautājums, vai autonomais ierocis katru reizi varētu precīzi atšķirt civiliedzīvotājus no kaujinieka.

"Slaughterbots" sākas ar korporatīvo runu TED Talk stilā, kad pie skaļruņa lidinās mazs dūcošs drons: "Šeit ir trīs grami formas sprāgstvielas," paziņo izpilddirektors. Pēc tam drons dodas uz uz skatuves esošo manekenu, ar sitienu ietriecoties tā pierē. "Ar šo mazo sprādzienu pietiek, lai iekļūtu galvaskausā," viņš saka, "un iznīcinātu saturu."

Pēc tam viņš parāda kadrus, kuros drons iet pēc vīriešiem autostāvvietā. "Tie visi bija sliktie puiši," viņš stāsta auditorijai.

Pēc tam video pārvēršas par izdomātiem ziņu materiāliem. Autonomie droni ir nonākuši nepareizās rokās; AI programmatūra ir nopludināta. Automatizētā bezpilota lidaparāta uzbrukumā iet bojā 11 senatori. Un tad bars dodas pēc koledžas bērniem, masveidā nogalinot studentus.

"Kas to varēja izdarīt?" ziņu raidītājs jautā intervētajam.

"Ikviens," intervējamā atbild.

Kā norāda Slaughterbots, tiklīdz pastāv autonoma letāla tehnoloģija (ko tā jau dara, pat ja vēl nav apstiprināta, ka tā tiek izmantota šādā veidā), labi regulēta valdība var nebūt vienīgā, kas to izmantos — it īpaši, ja tā ir komerciāla. pārdošanai pieejama tehnoloģija. Iespēja, ka tehnoloģija nonāks nepareizās rokās, satrauc Annu Hehiru, Future of Life institūta autonomo ieroču sistēmu programmas vadītāju.

Drukāt

  [LV|EU] Tornis, 21.sezona
Publicējis: LvSnor - 2024-12-14 19:50 - Forums: ArmA3 - Atbildes (3)

Tā, tā kā 20 sezona pārsteidzīgi un negaidīti beidzās, mēģinām ielādēt kaut ko 18. sezonai līdzīgu!
Uzstādinājumi:



Attached File(s)
.html   Arma 3 Preset Ulti_anti.html (Size: 8,62 KB / Downloads: 3)
Drukāt

  "Subotņiks" par godu b. Jēzum Kristum
Publicējis: LvSnor - 2024-12-14 16:05 - Forums: Nieki - Nav atbilžu

"Subotņiks" par godu b.Jēzum Kristum.

Pēc vakardienas melnās piektdienas, proti, 2024. gada. 13. decembra, šodien ir "subotņiks" par godu b. Jēzus Kristus dzimšanas dienai. Protams, es esmu gana izglītots herētiķis*, un es zinu ka pie vainas ir Romas imperators, kas ciņa pret RA kultu pārcēla b. Jēzus Krista dzimšanas dienu tuvāk ziemas saulgriežiem, kad RA sekotāji taisīja "sabantujus" (saules "dieva nāves" dēļ), bet nu lai jau paliek. Ar smaidu uz lūpām es devos piedalīties "subotņikā", kas izpaudās nodirnēt vienu nosacītu darba dienu. Bet leģendas par b.Jēzus brīnumiem lika man sagaidīt vairāk nekā vienkārši nodirnētu darba dienu. Un es to piedzīvoju. Tā kā ir sestdiena, un visi godīgi strādājošiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem sestdiena ir brīvdiena, tad brīdi, kad "kuņģis" atgādināja, ka vajag uzņemt pusdienu devu ar kalorijām, es devos uz lielveikalu pēc pusdienu salātiem un maizīti. Protams, ka ieejot lielveikalā, man prāta daudz un dažādos veidos nāca br. Jēzu noslepkavojušas tautas pāris īpašības, kas riņķoja ap spekulantiem un "ādu novilcējiem", bet kā apgalvo "sabiedrības medītāji", tad valdošajam politiskajam spēkam "Jenotībai" nav nekāda sakara ar b. Jēzus noslepkavojušās tautas īpašībām, tā esot vienkārša aprobežotība prāta spējās jeb stulbums, kas Latviju ir novedis šais apstākļos. bet nu tas absolūti nekādīgi nemaina apstākļus cenu ziņā  lielveikalā. Tā staigājot pa lielveikalu, pat sāku pukoties, par manis paša domām, t.s., br. Jēzus Kristus piemiņas zaimošana, bez maz vai b. Jēzus - "dodi zīmi, ka Tevi iepriecē varena dirnēšana darbā!". Un viņš deva, pašā brīnišķīgajā veidā kādā mana dvēsele bija gatava pieņemt gandarījumu - viņš nolika kādu sievieti uz ceļiem manā priekšā! - turklāt nenodarot viņai nekādu pāri darījumu vai pat apziņas aizskārumu, ka faktiski viņa atrodas mana priekšā uz ceļiem! Protams, b. Jēzus Krietus tēva ceļi ir neizdibināmi, bet lai piepildītu manu "lūgšanu" viņš izmantoja, domājams, "viņa kalpones" lielveikala darbinieces, kas kārtoja mazi pašā zemākajā plauktā, un centīgi izstiepusi rokas uz manu pusi uzmanīgi lika kukulīti pie kūlīša, lai atkal varētu piecelties kājā uz lepni izslieties! Patiesi, šāds veids, ka nolikt sievietes "pie manām kājām", kas bija pienācis pēc kliju maizes, ir dievišķīgs veids, ka likt man saņemt lūgto zīmi, un vienlaikus nekļūt iedomīgam un lepnam!                      

skaidrojumi:
* -herētiķis: Cilvēks, kas sludina ticības uzskatus, kuri nesakrīt ar oficiālās baznīcas doktrīnu; maldu mācības skolotājs; ķeceris

Drukāt

  "Rail Baltica"
Publicējis: LvSnor - 2024-12-13 15:16 - Forums: Latvijas ikdiena un notikumi - Atbildes (1)

"Izmeklēšanas komisija jau ir panākusi to, ka šis jautājums ir dienas kārtībā un premjera līmenī. Mēs devām savu kā komisijas novērtējumu par slikti padarīto darbu. Tas ir politisks novērtējums, mūsu subjektīvs novērtējums, bet mēs neesam nedz soģi, nedz policisti, nedz prokurori. Es pilnībā saprotu, ka šis jautājums agri vai vēlu kļūst politisks. Ja no visām 18 personām, ko ielikām sarakstā kā tos, kuriem vajadzēja rīkoties, deviņi premjera vai ministru līmenī ir no vadošā politiskā spēka, ir grūti prasīt atbildību no kāda cita. Un, protams, ka tas politiski kļūst neērti." 
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/...i.a580178/

Noslēgusies Rail Baltica Iecavas apkopes punkta būvprojektēšana
No Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas saņemts noslēdzošais būvprojektēšanas saskaņojums par Rail Baltica Iecavas infrastruktūras apkopes punkta projektēšanas nosacījumu izpildi visām trīs būvatļaujām. Rail Baltica pamattrases posms virzienā no Rīgas līdz Lietuvas robežai ir noteikts par prioritāru, kur drīzumā paredzēts uzsākt būvniecību.

Pirmie būvdarbi ārpus Rīgas plānoti tieši Iecavas apkopes punkta teritorijā, to sākotnēji iekārtojot kā būvniecības loģistikas bāzi Rail Baltica būvniecībai un izveidojot savienojumu ar esošo dzelzceļa tīklu tehnikas un materiālu transportēšanai no ostām. Šobrīd apkopes punkta teritorijā noslēgumam tuvojas atmežošanas darbi, norisinās būvprojekta izskatīšanas un būvdarbu sagatavošanas fāze no būvdarbiem piesaistītā būvuzņēmuma puses. Pasūtītājs un būvnieks E.R.B. Rail JV PS sadarbojas ar iesaistītajām pusēm, inženiertīklu turētājiem, valsts un pašvaldību iestādēm, lai sekmīgi uzsāktu un veiktu darbus infrastruktūras apkopes punkta teritorijā.
Būvprojektēšanu Eiropas Dzelzceļa līnijas uzdevumā veica Latvijas un Itālijas uzņēmumu apvienība – Itālijā dibināts inženieru uzņēmums Sintagma Srl un Latvijas uzņēmums SIA BRD projekts.
Lai gan apkopes punktu pamatfunkcija pēc pilna apjoma būvdarbu pabeigšanas būs Rail Baltica dzelzceļa tīkla uzturēšana, tomēr tie sniegs pievienoto vērtību pirms tiešās darbības. Rail Baltica izbūves laikā apkopes punkti Iecavā un Skultē kļūs par būvnieku pilsētiņām jeb loģistikas bāzēm, nodrošinot būvmateriālu, iekārtu un būvtehnikas uzglabāšanu un nepieciešamos sagatavošanas un apstrādes darbus. 
Infrastruktūras apkopes punkti nepieciešami, lai nodrošinātu sliežu ceļu apkopi un uzturēšanu, efektīvu un drošu transporta kustību. Lai jaunizbūvētā Rail Baltica infrastruktūra kalpo ilgu laiku un sniedz maksimālu ieguvumu, tiek plānoti divi šādi Rail Baltica apkopes punkti – viens Iecavas pusē, otrs pie Skultes.
Darbu sekmīgai veikšanai infrastruktūras apkopes punktos paredzēts izveidot atbilstošu infrastruktūru, turēt vajadzīgo aprīkojumu un tehniku, kas ļauj veikt sliežu ceļu materiālu uzglabāšanu, montāžu, atjaunošanu, dzelzceļa sistēmu elementu uzglabāšanu, infrastruktūras tehniskās apkopes ritošā sastāva ekipēšanu un uzturēšanu darbspējīgā stāvoklī. Iecavas infrastruktūras apkopes punkta kopējā platība plānota ap 16 hektāriem. Paredzēts izbūvēt 1435 mm platuma sliežu ceļus aptuveni 14 km garumā, kā arī izbūvēt pieslēgumus tuvumā esošajiem 1520 mm platuma sliežu ceļiem.
https://www.railbaltica.org/lv/noslegusi...jektesana/

Drukāt