Starptautiskā sieviešu un meiteņu diena zinātnē
#1
https://betterweb.qwant.com/en/2024/02/0...h-history/

Starptautiskā sieviešu un meiteņu diena zinātnē, kas notika 10. februārī, ir iespēja atskatīties uz ievērojamajiem sieviešu sasniegumiem 

Starptautiskā sieviešu un meiteņu diena zinātnē, kas notika 10. februārī, ir iespēja atskatīties uz ievērojamajiem sasniegumiem sievietēm, kuras ir veidojušas tehnoloģiju vēsturi. Šeit ir veltījums dažām no šīm iedvesmojošajām sievietēm, kuras bija pionieri tehnoloģiju jomā.
Ada Lovelace (1815-1852)

Ada Lovelace, kas tika uzskatīta par pirmo sieviešu programmētāju vēsturē, uzrakstīja pirmo algoritmu, kuru apstrādā mašīna. Sadarbībā ar Čārlzu Babbage analītiskajā mašīnā Lovelace lika pamatus datorprogrammēšanai. Viņa agrīnais redzējums un ieskats pavēra ceļu digitālajam laikmetam, ko mēs šodien piedzīvojam.
Grace Hopper (1906-1992)

Iesauka “Amazing Grace”, Grace Hopper bija izšķiroša loma agrīno datoru un programmēšanas valodu attīstībā. Viņa palīdzēja izveidot COBOL valodu, kas ir kļuvusi būtiska komerciālās lietojumprogrammās. Viņas neatlaidība pavēra ceļu sievietēm datorzinātnēs, un viņas mantojums dzīvo caur Grace Hopper fondu, kas veicina dažādību tehnoloģiju jomā.
Hedy Lamarr (1914-2000)

Pazīstama kā leģendārā aktrise, Hedijs Lamārs bija arī kaislīgs izgudrotājs. Viņa līdzīgi izgudrota frekvences lēcienam-paņēmienam, kas lika pamatus WiFi un Bluetooth, kurus mēs visi izmantojam katru dienu. Diemžēl viņas ieguldījums tehnoloģijā netika pilnībā atzīts tikai vēlāk viņas dzīvē, un Hedy Lamarr galvenais tēls vienmēr galvenokārt paliks aktrise.
Ketrīna Džonsone (1918-2020)

Matemātiķei un fiziķei Ketrīnai Džonsonei bija izšķiroša loma NASA agrīnajās kosmosa misijās. Viņa precīzais aprēķina darbs bija būtisks pirmo apkalpoto kosmosa lidojumu trajektorijās, ieskaitot Džona Glenna 1962. gadā. Džonsons pārkāpa rasu un dzimumu barjeras, kļūstot par iedvesmojošu ikonu sievietēm un mazākumtautībām zinātnē.
Shafi Goldwasser (1958. gada dz.)

Tēringa balvas ieguvējs Šafi Goldwasser ir teorētisks datorzinātnieks, kurš ir devis ievērojamu ieguldījumu kriptogrāfijā. Viņa darbs pie varbūtības pierādījumu un datora drošības sarežģītības ir ievērojami ietekmējis datu aizsardzību digitālajā pasaulē. Būdama Emerita MIT, viņa turpina iedvesmot nākamo sieviešu paaudzi datorzinātnēs.

Varbūt viņa bija iedvesma qwant ? radīšanai
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)