Latvijas viedokļu līderi
#26
Citāts:Redziet, šeit jau iezīmējas viens aspekts, pateicoties kuram, "valsts 404" ar tās varu IT KĀ ievēlējušo sabiedrību ir tur, kur tā ir.
Es nedomāju, ka "valsts 404" ir labs apzīmējums Ukrainai vai Latvijai. Negribu teikt, ka te vai tur viss ir labi un čikiniekā (patiesībā nē), bet šīs valstis tomēr eksistē - un to var attiecināt (pagaidām!) arī uz Ukrainu.
Citāts:Runa ir par uzskatu, ka "politika" ir tikai un vienīgi partijas, vēlēšanas, valdība, utt. Šauri, šauri domājat, godātie līdzcilvēki.
Bez šaubām, politika ir arī idejas, izpratne, redzējums un kas tik vēl ne. Bet tas viss ir pamatā "softs", tēlaini runājot, tas, kam cilvēkiem galvā. Bez tam vēl ir arī "hārds" jeb tas, ko cilvēki reāli dara, sākot no apkaimju biedrībām, NVO un beidzot ar AKTĪVU dalību politiskajā partijā.
Citāts:Un kas attiecas uz to, ka vara esot ievēlēta "pilnīgi godīgi un likumīgi", atļaušos apšaubīt. Ir gana daudz netiešu norāžu uz to, ka "vēlēšanas" šajā "valstī" ir farss.
Kā uz to skatās. Ja runājam par to, kā ir saskaitītas balsis, tad es nedomāju, ka tur ir daudz vietas spekulācijām par to, ka ir svarīgi, kas skaita. Es ticu tam, ka Latvijā saskaita pareizi.

Cita lieta, ja skatāmies uz aģitāciju, tad tur es varētu piekrist, ka tur mēs, iespējams, varētu novērot ij manipulāciju ar vēlētāju, ij administratīvā resursa izmantošanu, ij vēl visu ko. Nu vai vēl to faktu, ka prezidents valdības veidošanu nolemj uzticēt parrtijai, kura ir dabūjusi bezmaz vai vismazāk balsu... no otras puses, to daļēji gan var skaidrot arī ar to, ka tieši šī partija spēja saorganizēt pietiekoši darboties spējīgu koalīciju.
Citāts:kāda bija koncepciju, ar kuru mūsu "stratēģiskie partneri" pamatoja savulaik dažādas speciālās operācijas citās zemēs? Pareizi, - ar apgalvojumu, ka civilie cieš, jo [neatreferēšu vārds vārdā, bet doma - tāda], iedzīvotāji esot atbildīgi par to, kāda valstī ir valdība un ko tā dara. Sekojoši ... kāpēc kāds šo pašu principu nevarētu attiecināt uz LV un tās varu? Mierīgi. Ja ASV var bez bažām un sirdsapziņas pārmetumiem atslaucīties kādas citas valsts "pilsoņu vairākuma" uzskatos jautājumā par to, kā tie grib dzīvot, tad kāpēc tas būtu jāciena pilsonim X.?
Nav gluži tā. Nesenajā vēsturē ASV lielākoties savas operācijas argumentēja ar cīņu pret konkrētu diktatoru, kurš redz apspiežot tautas patiesās vēlmes pēc īstas demokrātijas. Tas nav gluži tas pats, kas "pilsoņu vairākuma izvēle", tā ka šajā punktā nekādīgi nevaru piekrist, kaut arī esmu ļoti tālu no tā, ko varētu nosaukt par "ASV fanu"...
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Latvijas viedokļu līderi - hobbit_lv - 2023-08-07 0:35

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)