Iejaukšanās citu valstu "iekšējās lietās"
#8
(2023-10-29 23:50)Zigfrids Raksta: Nav vērts izvērsti skaidrot, tāpēc īsumā. Spriedumu secība:
1. Latviešu mēģinājumi aiziet no Krievijas ietekmes zonas un "pastūrēt" pašiem ir izgāzušies, īsti pat nesākušies.
Nu tu raksti tā, it kā tavs ideāls Baltkrievija nebūtu tepat blakus. Jā viņi pamēģināja diferencēties no Maskavas, nekur tālu netika un tagad viņiem ir diktators, kam "uzlikt mīksto" uz tavām tiesībām. Baltkrievijā tavi dēli jau būtu cietumā, jo sagribēja justies kā cilvēki, nevis sistēmas vergi. Un tad es saprastu, kāpēc man jāklausās vesela vīrieša žēlabas Wink
(2023-10-29 23:50)Zigfrids Raksta: Kādu laiku varēja izpārdot PSRS mantojumu ... to, kas šeit ("valstī 404") ir bijis krievu ieguldīts un viņu vadībā radīts, mēs redzam visapkārt.
Nu tas PSRS mantojums ir tāda dziļi nosacīta lieta, jo PSRS kaut ko dārgu šeit pierobežā pamatā būvēja, lai izrādītos vai lai izmantotu kvalificēto kulturālo darbaspēku, kas fantastiskajā plašajā PSRS, un pat Krievijas impērijā, smagi trūka. Jāatceras, ka PSRS iebruka jau eksistējošā saimniecībā, bet atstāja centralizētus fragmentus, kas bez sasaistes ar Krievijas uzņēmumiem nebija neko vērti. Un Krievijā uzņēmumus izlaupīja oligarhi. Tā vienkāršoti izsakoties, mums palika "betons un žogi", kas vairāk traucē nekā palīdz. Un viss pārējo mantojumu izzaga vietējie šeftmaņi (es pat atturos visus saukt par oligarhiem, jo šīm jēdzienam ir noteikts saturs). Tas ka viņiem nebija nekāda priekšstata par saimniekošanu, ar ir Padomju koloniālisma mantojums.
(2023-10-29 23:50)Zigfrids Raksta: kaut kā liekas, ka, esot ASV un ES kolonijai ir radīts nesalīdzināmi mazāk. Izsūkt pēdējos resursus, tas ir tas, ar ko kolonizatori ir cītīgi nodarbojušies pēdējos 30+ gadus,
Par kādiem resursiem tu īsti runā? Pēc tavas patētikas, tā vien liekas, ka mēs dzīvojam "lielas miskastes" vidū, kur visapkārt viss izlaupīts un mūsu smagais liktenis liek bērt vien krāsmatu pelnus uz galvas (kā Ukrainā pēc krievu atbrīvotāju iebrukuma). Wink Savā ziņā, labi ka Latvijā nav viegli kontrolējamu resursu, jo tad te "mafijas" viņus dalītu (un kā bez krievu mafiju dalības). Vienīgais Latvijas lāsts ir mīkstmieši vīrieši, kas nav gatavi uzņemties atbildību, un nevis, lai zagtu, bet lai veidotu nākotni. Un paldies dievam, pat tu saproti, ka "mēs paši" vēl izlemsim, kam pieslieties un kam nē, bet nevis kāds diktators.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Iejaukšanās citu valstu "iekšējās lietās" - LvSnor - 2023-10-30 2:42

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)