Glabējsilīte
#2
"Galvenais mērķis ir glābt bērna dzīvību. Tātad negribēta, nevienam nevajadzīga bērna dzīvību. Pirmo bērnu ielika tā paša gada decembrī. Ziemassvētku bērniņš – Jānis Laimīgais, tā viņu nosauca slimnīcas personāls. Principā tas bija mirklis, kad projekts bija attaisnojis sevi, jo viena izglābta bērna dzīvība nozīmē to, ka projekts ir vajadzīgs," stāstīja Laura.
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/c...s.a556822/

15 gadi mainījuši daudz

Kopš pirmās glābējsilītes izveides atbalsta sistēma Latvijā jaunajām māmiņām ir ievērojami uzlabojusies, vērtēja Laura. Ir daudz vairāk gan valsts veidotu atbalsta projektu un mehānismu, gan nevalstisko organizāciju, kas ar to nodarbojas.

Protams, tas nenozīmē, ka glābējsilītes vairāk nav nepieciešamas, bet tagad tas ir viens no krīzes gadījumu risinājumiem, nevis vienīgais.

"Laikam nu jau es varu teikt, ka es jūtos normāli, jo projektam ir 15 gadi. Ir iziets cauri ļoti daudz stāstiem, emocijām, pārdzīvojumiem. Protams, sākums bija visiem grūts. Tajā pašā laikā priecīgs, bet grūts, jo tas bija kaut kas jauns. Ja no sākuma man likās, ka neviena psihiski vesela sieviete nevar atteikties no sava bērna, tad šobrīd es varu teikt, ka ir glābējsilītē atstāti bērni ar tādu stāstu, kas tomēr apšauba manu izvirzīto hipotēzi. Es domāju, ka tas ir ļoti pārdomāts lēmums un nereti bērna interesēm vislabākais," pauda Laura.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Glabējsilīte - LvSnor - 2024-06-06 12:07
RE: Glabējsilīte - LvSnor - 2024-06-06 12:09

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)