Krievijas FR ekonomiskā blokāde
#9
Laikraksts: Krievija maijā piegādājusi Eiropai vairāk sašķidrinātās dabasgāzes nekā ASV
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomik...v.a558338/
Krievija maijā pirmo reizi pēdējo divu gadu laikā apsteigusi ASV kā galveno sašķidrinātās dabasgāzes piegādātāju Eiropai, ziņojis laikraksts "Financial Times". No visiem Krievijas sašķidrinātās dabasgāzes sūtījumiem maijā 15% veidoja piegādes uz Eiropu, precīzāk, Eiropas Savienību (ES), Lielbritāniju, Šveici, Serbiju, Bosniju un Hercegovinu, kā arī Ziemeļmaķedoniju.
Tikmēr amerikāņu gāzes piegādes uz Eiropu veidoja tikai 14 procentus. ASV eksporta samazināšanās tiek skaidrota ar vienreizēju pārtraukumu lielā LNG eksporta objektā, kā arī to, ka Krievija piegādāja vairāk gāzes caur Turciju pirms plānotās cauruļvadu apkopes jūnijā.
Analītiķi spriež, ka šāda piegāžu tendence no Krievijas puses gan nebūšot ilgstoša, jo Maskava gatavojas piegādāt vairāk sašķidrinātās dabasgāzes Āzijas valstīm.
Ķīna joprojām ir lielākais Krievijas gāzes klients.
Neraugoties uz ES mērķi līdz 2027. gadam atbrīvoties no Krievijas fosilā kurināmā, vairākas ES dalībvalstis joprojām ir lielā mērā atkarīgas no Krievijas gāzes, un sašķidrinātās dabasgāzes imports no Krievijas pagājušajā gadā sasniedza rekordaugstu līmeni.
Eiropas enerģētikas komisāre Kadri Simsone pavēstīja, ka pašlaik sankcijas pret Krievijas sašķidrināto dabasgāzi netiek piemērotas, taču ES enerģētikas ministri ir pieņēmuši lēmumu un ierosinājuši ieviest attiecīgos instrumentus, lai ierobežotu Krievijas sašķidrinātās dabasgāzes piekļuvi ES enerģētikas termināļiem.
ES strādā pie priekšlikuma ierobežot Krievijas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) importu, kas ir daļa no gaidāmās 14. sankciju paketes.
Vienlaikus Krievija vēl turpmākos 10 gadus nespēs atgūt zaudējumus, kas Maskavai radušies kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, liecina gāzes uzņēmuma "Gazprom" pasūtītais ziņojums.

Šītā mēs to karu neuzvarēsim Big Grin Big Grin Big Grin
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas FR ekonomiskā blokāde - LvSnor - 2024-06-18 12:27

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)