ASV prezidenta vēlēšanas 2024
#14
Džila Steina: Trampa apšaudes simptoms “satrauktā” ASV sistēmā

Milvoki (AFP) — Tāpat kā lielākā daļa amerikāņu, Zaļās partijas prezidenta amata kandidāte Džila Steina sacīja, ka ir šokēta, uzzinot par iespējamā slepkavas mēģinājumu kampaņas mītiņā nogalināt Donaldu Trampu.

Izdota: 14/07/2024 - 07:38 Pārveidots: 14/07/2024 - 07:36
2 min

Trīskārtējā Baltā nama trešās puses cerība un galēji kreisā aktīviste sestdien Milvoki rīkoja sava veida pretkonventu, protestējot pret gaidāmo republikāņu nacionālo konventu, kad palīgs viņu pavilka malā, lai pastāstītu, kas notika Trampa mītiņā. Batlers, Pensilvānija.

Papildus riebumam, ko viņa izjuta par šādu uzbrukumu kādam prezidenta amata kandidātam, karjeras ārste Steina intervijā aģentūrai AFP runāja par plašāku strukturālo krīzi, kas vajā nāciju.

Kāds ir Trampa uzbrukuma plašāks konteksts?

"Tas, kas šodien notika ar Trampu, manuprāt, ir ļoti nemierīgas sistēmas simptoms šobrīd — es domāju nemierīgu politisko sistēmu ļoti nemierīgā sabiedrībā," viņa sacīja.

"Tas ir tik skumji un tik traģiski. Savā ziņā tā ir aisberga redzamā daļa, jo mums ir ārkārtīgi nemierīga sabiedrība. Un ir ārkārtīgi svarīgi atzīt, ka neviens no mums nav pasargāts no tā sekām."
Kur slēpjas vaina?

"Dārdoņas, ko es šobrīd dzirdu dažās vietās, ir tā ir vardarbība, ko viņš ir pastrādājis pret citām," sacīja Steins, atsaucoties uz Trampu.

"Esmu dzirdējis ļoti skumjus, nožēlojamus dārdoņus. Šis nav īstais brīdis, lai apsūdzētu vardarbības upuri. Taču tas ir mūsu kā sabiedrības problēmas simbols. Mēs šobrīd atrodamies karojošās nometnēs. , un mums kā cilvēkiem ir jābūt līdzjūtīgiem."

74 gadus vecais Steins sestdien tikās ar Milvoki kopienas locekļiem, kuru "ļoti skārusi vardarbība".

"Viņi dzīvo ar šiem vardarbības jautājumiem un to, kā to pārvarēt. Un man jāsaka, ka mani ļoti iespaido viņu empātijas un kopības sajūta," sacīja Šteins.
Vai jūs baidāties no kampaņas?

"Cilvēki man bieži jautā, kāpēc es kandidēju šajā ļoti bīstamajā vidē, ja ir tik daudz naidīguma pret kandidātiem, kuri pieceļas un saka lietas neatkarīgi no tā, vai esat sistēmas iekšienē vai ārpus tās," sacīja Šteins.

"Un mana atbilde uz to vienmēr ir bijusi: lietas, no kurām es patiešām baidos? Klimata pārmaiņas mūs šeit izsitīs no ūdens, un tas varētu notikt acumirklī."

Pārtikas apgādes problēmas, "briesmīgā inflācija", strukturālā sairšana, sociālās kohēzijas "sabrukums" un karš ir tas, kas viņu neļauj naktīs nomodā.

"Tas ir tas, ko es jūtos apdraudēta, jo īpaši no daudzajiem konfliktiem, kuros mēs esam iesaistīti, pāriet uz kodolenerģiju. Varēju redzēt, ka Ukrainā mēs ejam uz kodolenerģiju," viņa paskaidroja.

"Lietas virzās uz augšu pa eskalācijas kāpnēm tādā veidā, kas ir absolūti biedējoši.
Vai jūs no tā baidāties vairāk nekā no ieroča?

— Absolūti, — Steins uzsvēra. "Un, ja mēs pieļaujam, ka bailes no slepkavas lodes neļauj mums kā sabiedrībai mobilizēties pret šīm ļoti skaidrajām briesmām, kas apdraud mūsu kā sabiedrības izdzīvošanu, mēs nonākam lielās nepatikšanās."
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: ASV prezidenta vēlēšanas 2024 - LvSnor - 2024-07-17 0:25

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)