Krievijas federācijas - Ukrainas karš
Citāts:1. Pag, pag. Gaidīšana lielajā politikā ir ierasta lieta.
Ok, lai būtu, tikai - kāpēc? Kas bija tas motīvs gaidīt cik tur tos gadus, nevis iestāties pilnā apmērā par Donbasa tiesībām UZREIZ?
Citāts:Tici man, par visu, ko "valsts 404" vara šobrīd dara, nāksies atbildēt kaut kad.
Varbūt jā, varbūt nē. Un atbildēt kam? Un tieši par ko? Ja tas ir kontekstā ar Ukrainu, tad nešaubos, ka viena ļoti krietna daļa tautiešu uzskata, ka vara to, ko dara, dara pareizi, vai varbūt pat par maz. Vai kaut kur pie apvāršņa pārskatāmā vai ne tik pārskatāmā nākotnē rēgojas principiāla varas maiņa? Man liekas, ka ne...
Citāts:nedomāju, ka Sanktpēterburgas apkārtnes apšaudes ar raķetēm, kuras mediji "nacionāli domājošajiem" ozoliem nosauca par apšaudēm tipa no Ukrainas un par kurām krievi skaidri un gaiši pasaka, ka palaišanas vietas ir Somijā, Igaunijā un Latvijā, paliks bez atbildes.
Oi, nu te ir veseli 3 momenti:
1. Vai šīs apšaudas no, tai skaitā, Latvijas teritorijas, ir drošs fakts? Vai tā ir tikai propagandistu klaigāšana televīzijā? Ja būtu fakts, vai Lavrova&Zaharova kantoris nebūtu Latvijai iesniedzis kaut kādu protesta papīru?
2. Pat ja tas ir fakts... Tas automātiski nepierāda, ka to izdarīja Latvijas valsts. Tikpat labi to varēja izdarīt zem Ukrainas bēgļu maskas šeit ielavījušies GUR aģenti. Latvijas valsts jau nevar izskraidīt līdzi katram Ukrainas bēglim un pārliecināties, ka viņš nedara kaut ko tādu, ko nevajadzētu...
3. Un par kādu atbildi mēs runājam? Karu ar NATO Krievija tāpēc nesāks. Sarīkos kaut kādas sīkas riebeklības pierobežā? Varbūt, bet diez vai tas būs kaut kas tāds, ko Rīgā vispār pamanīs - ja vien masu mēdiji to neizbazūnēs par visu pasauli. Karoče, long story short, nedomāju, ka "atbildes faktors" ir baigi ņemams vērā.
Citāts:2. Par tiem "pārdesmit" cilvēkiem patiesību šodien, domāju, neviens nezina. Norit propagandas karš, melo visi.
Info par to bojāgājušo skaitu ir no pašiem separātistiem. Diez vai ka viņi būtu noklusējuši simtiem vai tūkstošiem apšaudēs bojāgājušo...
Citāts:Par specoperācijas destruktivitāti ... Jāsaka, ka "Kijeva divās nedēļās" sākotnēja bija optimistiski, tomēr ne pārlieku.
Pag, mums te šoreiz sanāk "viens par meitu, otrs par kleitu"... Ja mēs runājam par "sauso atlikumu", t.i. par bojāgājušo skaitu, nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem, cilvēkiem, kas palikuši bez pajumtes un bijuši spiesti pārcelties uz dzīvi pilnīgi citur utt., tad tur ir diezgan vienalga, kā bija iecerēts. Iecerēts varēja būt super labi, bet sanāca tā kā sanāca. Sausais atlikums ir destruktīvs - es nedomāju, ka tas vispār ir diskutējams jautājums.
Citāts:Vnk krieviem kārtējo reizi pofigisms un "gan jau kaut kā" neļāva noprognozēt, ka nabaga ukraiņiem palīgā atskries visa "civilizētā pasaule", izgrābs tukšas NATO lādiņu noliktavas visā pasaulē
Nu paga paga, pašā sākumā palīdzība bija visai limitēta, bezmaz vai vienīgais letālais bruņojums, kas nāca lielā skaitā, bija kājnieku prettanku (NLAW, Javelin) un pretgaisa (Stinger) ieroči. Viss pārējais bija pārsvarā neletāls (ķiveres, vestes, medikamenti, utml.). Iestrēgšana pie Kijevas ar tai sekojošo atkāpšanos faktiski visā ziemeļu un ziemeļaustrumu zonā tomēr notika vēl pirms panesās nopietnāka bruņojuma piegādes, kuras savu apogeju, droši vien, sasniedza uz lielo kontrnastupu.
Citāts:Galu galā, savu vārdu nav teikusi un uz skatuves īsti parādījusies Ķīna, kura, taisnību sakot, no kara Ukrainā ir lielākais ieguvējs šobrīd. Var izrādīties beigās, ka Krievija un Ukraina ir tikušas izmantotas līdzīgi tam, kā Korejas karā, Irānas - Irākas konfliktā aukstā kara apstākļos viena otru mēģināja vājināt PSRS un ASV.
Varbūt, bet tad no tā izriet, ka arī Krievija nav īsti patstāvīgs spēlētājs uz laukuma un ka tā patiesībā ir vien Ķīnas raustīta diedziņu lelle (kādu tautā mēdz saukt par ampelmani Big Grin )... Es nezinu, vai Krievija būtu tik viegli gatava upurēties Ķīnas interešu vārdā. Ļoti šaubos, un tas vēl būtu maigi teikts.
Citāts:Mani tikai interesē, kā viņi visi kopā ar mūsu varu apķēzījušies te skraidītu, ja ASV novājināta atteiktos no šīm teritorijām, noņemtu kontroli pār mums un atdotu Ķīnai, bet Ķīna Evitai uzbrēktu, ka ir jāatvainojas Krievijai par nodarīto laikā no XXXX līdz XXXX? Tad gan būtu cirks un jautrība!
Nebūtu nekādas jautrības, visa elite laicīgi pamuktu, un pēc tam no ārzemēm klaigātu par kārtējām okupācijām... Cirks gan iestātos šeit uz vietas, bet es nedomāju, ka palicējiem būtu baigi smieklīgi Sad
Citāts:Es domāju, ka šis "antistasi stila" Ukrainas uzbrukums Kurskā ir nemazāk bezjēdzīgs, ka KFBS gājiens uz Kijevu, un diemžēl aiz tiem pašiem iemesliem.
Nu nu, vairāk patriotisma un ticības sabiedroto spējām! Paskaties, šodien jau soctīklos klaigā, ka tūlīt tūlīt ielenks vēl vienu krievu grupējumu uz 3000 galvām, "un kur tad ir slavenie kodolieroči", un vispār Krievija nu jau tūlīt sabruks. Īsāk sakot, ce peremoga.

Un vēl speciāli Tev te ZeleŅskis vakar, aizvakar, vai kad nu tur, apstāstīja, ka Kurskas operācijai ir vesela kaudze stratēģisku mērķu:
1. Iesist Putinam pļauku (nu tipa izpildīts);
2. Pārnest karu uz Krievijas teritoriju (izpildīts);
3. Piespiest Krieviju atvilkt spēkus no frontes Donbasā (izpildīts daļēji);
4. Atgriezt Ukrainas tēmu masu mēdiju uzmanības centrā (visnotaļ izpildīts);
5. Papildināt gūstekņu apmaiņas fondu (tipa izpildīts, par apjomiem gan var diskutēt, bet tās jau ir detaļas);
6. Uzlabot situāciju miera/pamiera sarunās (izpildīts... tipa, iegūtas teritorijas, kuras var izmantot, lai sarunās tirgotos... nu vai arī nē Big Grin ).

Tas liekas maz? Vieni vienīgi panākumi!
Citāts:Izņēmums ir sarunu uzsākšana par pamieru ... ko es ļoti apsveiktu.
Bet ja nopietnāk, tad ja es pareizi saprotu, krievi ar šo laikam no sarunu procesa ir izstājušies uz nenoteiktu laiku? Nu, ja tā, tad vai tik šitais atkal nav kāds no tiem gadījumiem, kad peremoga lēnām un pakāpeniski pārvēršas zradā?
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas federācijas - Ukrainas karš - hobbit_lv - 2024-08-20 23:22
RE: Sveiki - Zigfrids - 2023-05-28 16:57

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)