Āfrika
#1
HRW nosoda "zvērības" pret Mali civiliedzīvotājiem pēc ANO izstāšanās
Āfrika

Organizācija Human Rights Watch (HRW) ir nosodījusi zvērības, ko pastrādājuši Mali armija, Vāgnera grupa un islāmistu kaujinieki kopš ANO miera uzturētāju atkāpšanās pagājušā gada decembrī. Valdošā hunta piespieda Apvienoto Nāciju Organizācijas stabilizācijas misiju izstāties, liekot Mali cīnīties ar džihādistu un separātistu vardarbību.
Human Rights Watch ceturtdien nosodīja "zvērības", ko pret civiliedzīvotājiem pastrādājusi Mali armija, Krievijas algotņu grupējums "Vāgners" un islāmistu bruņotie grupējumi kopš ANO miera uzturētāju atkāpšanās pirms gada.

Mali valdošā hunta pagājušā gada decembrī pamudināja ANO stabilizācijas misiju (MINUSMA) pamest attiecības, pasliktinoties attiecībām un krīzes pārņemtajai valstij cīnoties pret džihādistu un separātistu vardarbību.

MINUSMA iepriekš bija uzturējusi aptuveni 15 000 karavīru un policistu Rietumāfrikas valstī, un tā uzdevums bija daļēji aizsargāt civiliedzīvotājus un cilvēktiesības.

Kopš maija Mali armija, ko atbalsta Vāgners, "apzināti nogalinājusi vismaz 32 civiliedzīvotājus", piespiedu kārtā pazudusi vēl četrus un nodedzinājusi vismaz 100 mājas Mali ziemeļos un centrālajā daļā, teikts ceturtdien publicētajā ziņojumā.

HRW paziņoja, ka ar "Al Qaeda" saistītā Islāma un musulmaņu atbalsta grupa (JNIM) un "Islāma valsts Lielajā Sahārā" (ISGS) "kopš jūnija kopumā izpildījusi nāvessodu vismaz 47 civiliedzīvotājiem un pārvietojusi tūkstošiem cilvēku".

Tiesību grupa paziņoja, ka tās ziņojumā norādītais civiliedzīvotāju bojāgājušo skaits var tikt novērtēts par simtiem par zemu, jo ir grūtības veikt pētījumus Mali centrālajā un ziemeļu daļā.

"Kopš MINUSMA pameta Mali pirms gada, ir bijis ārkārtīgi grūti iegūt visaptverošu informāciju par pārkāpumiem, un mēs esam dziļi nobažījušies, ka situācija ir vēl sliktāka, nekā ziņots," tika citēta HRW vecākā Sāhelas pētniece Ilaria Allegrozzi. ziņojumu.

HRW paziņoja, ka tā savu informāciju pamatojusi ar intervijām ar 47 lieciniekiem un 11 citiem informētiem avotiem, kā arī satelīta attēliem un pārbaudītiem fotoattēliem un video.

Tiesību grupa paziņoja, ka ir nosūtījusi savus secinājumus valdībai, bet nav saņēmusi atbildi.

"Mali varas iestāžu nespēja saukt pie atbildības drošības spēku, Vāgnera grupas un islāmistu bruņoto grupu locekļus par smagiem pārkāpumiem, ir atvieglojusi ceļu turpmākām zvērībām," teikts tajā.

MINUSMA beidza savu 10 gadu misiju Mali 2023. gada 31. decembrī.

Hunta, kas 2020. un 2021. gadā sagrāba varu savstarpējos apvērsumos, ir arī pārtraukusi attiecības ar bijušo koloniālo valdnieku Franciju un vērsusies pie Krievijas pēc politiskās un militārās palīdzības. 
https://www.france24.com/en/africa/20241...withdrawal
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Āfrika - LvSnor - 2024-12-13 13:21

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)