Kosmoss un kosmiskie ceļojumi
#17
Bezosa Blue Origin aizkavē kosmosa raķetes New Glenn debiju
Amerika

Džefa Bezosa Blue Origin pirmdien aizkavēja savas raķetes New Glenn palaišanu "anomaliju" dēļ. Uzņēmums cer, ka New Glenn vadīs savu pirmo orbitālo misiju, padarot to par konkurentu Elona Muska SpaceX. 
Džefa Bezosa Blue Origin pārtrauca ilgi gaidītās raķetes New Glenn palaišanu pēc "dažām anomālijām" misijas atpakaļskaitīšanas laikā pirmdien, atliekot vismaz par dienu sākuma mēģinājumu sasniegt orbītu un sacensties ar SpaceX satelīta palaišanā. tirgus.

"Mēs pārtraucam šodienas palaišanas mēģinājumu, lai novērstu transportlīdzekļa apakšsistēmas problēmu, kas mūs aizvedīs tālāk par mūsu palaišanas logu," tiešraidē, ko vēroja simtiem tūkstošu skatītāju, sacīja Ariana Kornela, Blue Origin vadītāja. 
Kavēšanās varētu būt vismaz 24 stundas, taču, visticamāk, tā ilgs ilgāk, jo uzņēmums pārbaudīs, vai ir iespējama augsta riska un augstas likmes misija.

Ceturtdaļgadsimtu pēc dibināšanas uzņēmums Blue Origin cer, ka tā pirmā orbitālā ceļojuma uzsākšana ar pavisam jaunu raķeti satricinās komerciālās kosmosa sacensības.

Nosaukts par New Glenn leģendārā astronauta Džona Glena vārdā, tas ir 320 pēdas (98 metrus) garš, kas aptuveni atbilst 32 stāvu ēkai.

Desmit gadus ilga, vairākus miljardus dolāru vērta attīstības ceļojuma kulminācija, lidojums, kad vien tas pacelsies, ietvers mēģinājumu nosēdināt Ņūglenas pirmā posma pastiprinātāju uz jūrmalas liellaivas Atlantijas okeānā 10 minūtes pēc pacelšanās. kamēr raķetes otrā pakāpe turpina virzīties uz orbītu.

Ar misiju, kas nodēvēta par NG-1, miljardieris Amazon dibinātājs Bezoss mērķē uz vienīgo cilvēku pasaulē, kas ir bagātāks par viņu: Īlonu Masku, kura uzņēmums SpaceX dominē orbitālās palaišanas tirgū ar savām ražīgajām Falcon 9 raķetēm, kas ir ļoti svarīgas komerciālajam sektoram. , Pentagons un NASA.

"Pēdējos vairākus gadus SpaceX ir bijusi gandrīz vienīgā spēle pilsētā, un tāpēc konkurents... tas ir lieliski," aģentūrai AFP sacīja G. Skots Habards, pensionēts vecākais NASA ierēdnis.

Tikmēr SpaceX šonedēļ plāno nākamo Starship orbitālo testu – tā milzīgo jaunās paaudzes raķeti –, pastiprinot nopietno sāncensību.

Nosēšanās mēģinājums 

Lai gan SpaceX jau sen ir padarījis šādas nosēšanās par gandrīz ikdienišķu izrādi, šis ir Blue Origin pirmais sitiens atklātā jūrā.

Tikmēr raķetes augšējā pakāpe palaidīs savus dzinējus Zemes orbītas virzienā, sasniedzot maksimālo augstumu aptuveni 12 000 jūdžu virs virsmas.

Aizsardzības departamenta finansēts kosmosa kuģa prototips ar nosaukumu Blue Ring paliks uz klāja aptuveni sešu stundu testa lidojumā.

Blue Origin ir pieredze savu New Shepard raķešu nolaišanā, ko izmanto suborbitālajam tūrismam, taču tās ir daudz mazākas un nolaižas uz zemes, nevis uz kuģa jūrā.

Fiziski New Glenn ir mazāks par 230 pēdu Falcon 9 un ir paredzēts smagākām kravām.

Masas ietilpības ziņā tas atrodas starp Falcon 9 un tā lielo brāli un māsu Falcon Heavy, taču tam ir mala ar plašāku kravnesības apvalku, kas spēj pārvadāt 20 kustīgu kravas automašīnu ekvivalentu.

Piesardzīgs temps

Blue Origin jau ir noslēdzis NASA līgumu, lai palaistu divas Marsa zondes uz New Glenn klāja. Raķete arī atbalstīs Project Kuiper, satelīta interneta konstelācijas izvietošanu, kas paredzēta, lai konkurētu ar Starlink.
Tomēr pagaidām SpaceX saglabā vadošo pozīciju, savukārt citi konkurenti – United Launch Alliance, Arianespace un Rocket Lab – atpaliek.
Tāpat kā Muskam, Bezosam ir visa mūža aizraušanās ar kosmosu. Bet, ja Musks sapņo par Marsa kolonizāciju, Bezoss paredz smagās rūpniecības pārcelšanu ārpus planētas uz peldošām kosmosa platformām, lai saglabātu Zemi, "cilvēces zilo izcelsmi".
Viņš nodibināja Blue Origin 2000. gadā — divus gadus pirms Musks izveidoja SpaceX —, taču ir pieņēmis piesardzīgāku tempu, atšķirībā no sava sāncenšaJa Ņūglenam izdosies, tas dos ASV valdībai "atšķirīgu atlaišanu" — vērtīgu atbalstu, ja viena sistēma neizdosies, sacīja Džordža Vašingtona universitātes kosmosa politikas analītiķis Skots Peiss.
Muska tuvība ievēlētajam prezidentam Donaldam Trampam ir radījusi bažas par iespējamiem interešu konfliktiem, jo īpaši saistībā ar privāto astronautu Džaredu Īzaakmanu, kas ir Muska biznesa biedrs, un kurš varētu kļūt par nākamo NASA vadītāju.
Tomēr Bezoss ir izteicies pats, izrādot cieņu savam bijušajam ienaidniekam Trampa Mar-a-Lago rezidences apmeklējuma laikā, savukārt Amazon ir paziņojis, ka ziedos 1 miljonu dolāru inaugurācijas komitejai.
(FRANCIJA 24 ar AFP un Reuters)
https://www.france24.com/en/live-news/20...enn-rocket
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Kosmoss un kosmiskie ceļojumi - LvSnor - 2025-01-13 18:22

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)