Thread Rating:
  • 0 balsis - 0 vidēji
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazāk birokrātijas – vairāk uzņēmējdarbības.
#1
Mazāk birokrātijas – vairāk uzņēmējdarbības. Publicē plānus Eiropas Savienības konkurētspējas celšanai
REplay.lv Panorāma
Šodien, 18:22
Papildināts šodien, 20:23
Ekonomika
Autori: Artjoms Konohovs (Latvijas Radio korespondents Briselē), Ilze Nagla (Latvijas Televīzijas korespondente Briselē)

Lai atgūtu konkurētspēju, Eiropai ir nepieciešams mazināt birokrātiju un paātrināt attīstības tempus. Tāds ir trešdien Briselē prezentētā Eiropas konkurētspējas kompasa vadmotīvs. Šis ir augsta līmeņa plāns, ko Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena vēlas īstenot Eiropas Savienībā (ES) savā otrajā pilnvaru termiņā.
Vēstījums ir it kā nepārprotams, lai gan šķiet grūti izpildāms – Eiropai ir jākļūst uzņēmējdarbībai labvēlīgākai, lai tā spētu konkurēt ar ASV un Ķīnu, vienlaikus nezaudējot savus mērķus klimata jomā.
"Īsi sakot, pēdējo 20 līdz 25 gadu laikā mūsu uzņēmējdarbības modelis pamatā ir balstījies uz lētu darbaspēku no Ķīnas, uz lētu enerģiju no Krievijas un daļēji uz ārpakalpojumiem drošības jomā," sacīja EK vadītāja. "Šie laiki ir pagājuši. Un mēs redzam, ka šodien Eiropa joprojām atpaliek no ASV un Ķīnas produktivitātes pieauguma ziņā, un mums ir jānovērš mūsu trūkumi, lai atgūtu konkurētspēju."
Galvenais elements ir tiesību akti, kas racionalizēs noteikumu kopumu par to, kā uzņēmumi ziņo par savu atbilstību ES zaļajiem noteikumiem. Tomēr šī vienkāršošana nozīmē, ka EK atcels iepriekšējā termiņā pieņemto regulējumu un mainīs noteikumus vides jomā jeb Zaļo kursu, bet tikai padarīs tos efektīvākus.
Kritizētāji uzskata, ka šis ir solis atpakaļ attiecībā uz ES Zaļo kursu un padošanās labējo spiedienam, kas šo Zaļo kursu kritizē. EK prezidente to noliedz.
"Vēlos pateikt ļoti skaidri. Eiropas Savienība neapšaubāmi turpina virzību uz Zaļā kursa mērķu sasniegšanu. Tā ir mūsu unikālā priekšrocība, un mums ir jānodrošina paredzamība ieguldītājiem un uzņēmumiem, kas darbojas tīro tehnoloģiju jomā," pauda fon der Leiena.
Viens piemērs – Korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīva un Korporatīvās ilgtspējas uzticamības pārbaudes direktīva paredz, ka lieliem un maziem uzņēmumiem būs jāsavāc un jāpublicē dati par siltumnīcefekta gāzu emisijām, ūdens patēriņu, temperatūras paaugstināšanās ietekmi uz darba apstākļiem, ķīmisko vielu noplūdēm un to, vai piegādātāji, kas bieži vien ir izkaisīti pa visu pasauli, ievēro cilvēktiesības un darba tiesību aktus. Šis ir plaši kritizēts, jo palielina izmaksas Eiropas uzņēmumiem salīdzinājumā ar citām vietām, kurās vides regulējums ir vājāks.
Eksperti sarēķinājuši, ka vidēji lielam uzņēmumam Francijā pirmajos divos īstenošanas gados tas varētu izmaksāt līdz 800 tūkstošiem eiro. Tieši šādu problēmu EK vēlas risināt, vienkāršojot noteikumus.
Bet plāns skar ne tikai birokrātijas mazināšanu, bet arī MI izmantošanas veicināšanu, it īpaši ražošanā, enerģētiku un palīdzību Eiropas jaunuzņēmumiem paplašināt savu darbību. Šobrīd ir 27 dalībalstu atšķirīgajām prasībām nodokļu, korporatīvo tiesību un citās jomās.
"Tāpēc mēs viņiem piedāvāsim iespēju pievienoties 28. režīmam – jūs brīvprātīgi varat izvēlēties 28. režīmu, kas ir viens un vienkāršots noteikumu kopums visai Eiropas Savienībai," pauda fon der Leiena.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Mazāk birokrātijas – vairāk uzņēmējdarbības. - LvSnor - 2025-01-29 21:43

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)