Holokausts
#1
Lai ko arī var uzzināt par 'žīdu šaušanu' padomju avotos, viņi vairāk mīlēja akcentēt komunistu, komjauniešu un padomju aktīvistu šaušanu gan kara laikā, gan miera laikā. Labākajā gadījumā viņi stāstīja par vācu nacistu zvērībām, starp citu pieminot arī padomju ebreju iznīcināšanu. Pamata iemesls bija normalizēt "gulagu", kā pāraudzināšanas metodi, otrs iemesls bija visos laikos padomju kultūru pavadīja lielkrievu šovinisms, nereti ar antižīdisku noskaņu, ko padomju iekārta iracionāli mantoja no  pareizticīgās baznīcas.

Līdz ar to zināšanas par holokaustu šeit pat, mūsu nacionālo brālu un radinieku vidū ir ļoti ierobežotas,  un mēs kā nacionāla sociāla grupa mēģināt nodoties aizmirstībai gan mūsu nacistiskos noziegumus, gan dalību holokaustā.

Nu visi mēs ar lielāko prieku apmeklējām Kauņu Lietuvā, bet mēs nemaz nezinām, ka Kauņā ir nelielais memoriāls pagalmā, kas iezīmē vietu, kur 1941. gada 27. jūnijā, pirmajās pilsētas nacistu okupācijas dienās, lietuviešu "patrioti", kas valkāja Lietuvas aktīvistu frontes (LAF) baltās aprocītes, nogalināja aptuveni 70 ebreju, piekaujot viņus līdz nāvei ar laužņiem un spīdzinot ar augstspiediena ūdens šļūtenes ievietošanu dažādās atverēs, līdz tās pārsprāgst. Izrādi apmeklēja gavilējošs skatītāju pulks.

2011. gadā, kad Kauņas nelielā ebreju kopiena atzīmēja šī slaktiņa 70. gadadienu, Lietuvas valdība izvēlējās godināt vainīgo piemiņu un piemiņas vieta atrodas Miško gatvē 11.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Holokausts - Forumotajs - 2023-06-25 18:25
RE: Holokausts - Forumotajs - 2023-06-28 11:46
RE: Holokausts - Forumotajs - 2023-07-21 17:43

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)