Krievija pēc sakaves ...
#16
70 gadus vecais vīrietis, Nobela prēmijas laureāta Memoriāls grupas galvenā figūra, ir jaunākais Kremļa represiju mērķis, kas ir pastiprinājušās kopš ofensīvas Ukrainā.

"Tiesa ir noteikusi Orlova vainu un piespriež sodu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem... vispārējā režīma soda kolonijā," sacīja tiesnesis.

Kamēr tiesnesis nolasīja spriedumu, briļļainais, baltmatainais aktīvists piemiedza ar aci savai sievai, kolēģei aktīvistei Tatjanai.

Viņu aizturēja tiesas zālē un lūdza Tatjanu ierasties.

"Taņa, tu man solīji!" viņš viņai teica, kad viņa šķita saplēsta.

Apmēram 200 atbalstītāju gaidīja gaitenī ārpus tiesas zāles, lai no viņa atvadītos.

Orlovs nesenā intervijā aģentūrai AFP sacīja, ka viņam nav ilūziju par tiesas procesa iznākumu.

Orlovs tika apsūdzēts par Krievijas armijas diskreditēšanu slejā, kas rakstīta franču tiešsaistes izdevumam Mediapart, un oktobrī pēc pirmās tiesas viņam tika uzlikts naudas sods.

Naudas sods bija samērā maigs sods, un prokurori aicināja sākt jaunu tiesu.

Pat tad, kad citi kampaņas dalībnieki bēga no pieaugošajām represijām, Orlovs palika Krievijā, kur viņš teica, ka ir "noderīgāks" nekā ārzemēs.

Viņš aģentūrai AFP sacīja, ka viņa karjera, kas pavadīta, strādājot pie padomju noziegumu un tiesību pārkāpumu vēsturiskās atmiņas mūsdienu Krievijā, īpaši Ziemeļkaukāzā, nedeva viņam citas izvēles, kā vien aģitēt pret Ukrainas ofensīvu.

Memoriāls kļuva par galveno Krievijas pilsoniskās sabiedrības balstu, saglabājot komunistisko represiju upuru piemiņu un cīnoties pret tiesību pārkāpumiem.

Organizāciju oficiāli likvidēja Krievijas varas iestādes 2021. gada beigās, un tā 2022. gadā ieguva Nobela Miera prēmiju kopā ar vadošo Ukrainas tiesību grupu un veterānu Baltkrievijas aktīvistu.

https://www.france24.com/en/europe/20240...hair-orlov
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievija pēc sakaves ... - Forumotajs - 2024-02-27 22:22

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)