Antimusulmanisma vilnis
#1
Francija izvietos 7000 karavīru pēc skolotāja nāvējošās saduršanas
Francija sestdien paziņoja, ka izvietos 7000 karavīru pēc augstākā līmeņa trauksmes izsludināšanas, pēc nāvējošā skolotāja saduršanas, ko veica čečenu izcelsmes vīrietis, kurš skolā arī smagi ievainoja trīs cilvēkus.

Autors:
FRANCIJA 24
Sekojiet
|
FRANCIJA 24
Uzbrukums notika Arrasas pilsētā ziemeļaustrumos, kur dzīvo lielas ebreju un musulmaņu populācijas.
Policija arestēja aizdomās turamo uzbrucēju Mohammedu Mogučkovu, kurš bija izkliedzis arābu frāzi "Allahu Akbar!" (Dievs ir vislielākais), saskaņā ar izmeklēšanas sākotnējiem elementiem.
Varas iestādes ir ierosinājušas iespējamu saikni ar notiekošo vardarbību Tuvajos Austrumos, prezidentam Emanuelam Makronam nosodot incidentu kā "islāmistu terora aktu".
Saskaņā ar Elizejas prezidenta pils sniegto informāciju operācijas Sentinelle karavīru izvietošana tiks pabeigta līdz pirmdienas vakaram.
Sentinelle ir Francijas militārā operācija, kurā kopš 2015. gada janvāra uzbrukumiem ir izvietoti 10 000 karavīru un 4700 policistu un žandarmu, lai aizsargātu valsts daļas, kas tiek uzskatītas par jutīgām pret terorismu .
"Šo skolu pārsteidza islāmistu terorisma barbaritāte," pēc skolas apmeklējuma sacīja Makrons, piebilstot, ka upuris "iespējams, izglābis daudzas dzīvības" ar savu drosmi, bloķējot uzbrucēju.
Makrons sacīja, ka kārtējo uzbrukuma mēģinājumu citā reģionā izjaukuši drošības spēki.
Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju prezidents domāja par "radikalizēta" vīrieša arestu, kurš tika arestēts, atstājot lūgšanu zāli Ivelinas departamentā ( administratīvajā vienībā) netālu no Parīzes par aizliegta ieroča nēsāšanu.
Iekšlietu ministrs Žeralds Darmanins vēlāk sacīja, ka, iespējams, pastāv saikne starp Tuvajos Austrumos notiekošo un šo incidentu Arrasā.
Francija paaugstināja trauksmes līmeni līdz augstākajam līmenim pēc Makrona vadītās krīzes drošības sanāksmes piektdien, aģentūrai AFP pavēstīja premjerministra birojs.
Kopumā aizturēti 10 cilvēki, sestdien aģentūrai AFP pavēstīja avots policijā.
Papildus aizdomās turētajam uzbrucējam pēc piektdien notikušā saduršanas aizturēti vairāki viņa ģimenes locekļi, sacīja avots. Aizturēto vidū bijuši arī divi baltkrievi, pavēstīja cits avots policijā.
Valsts pretterorisma prokurore paziņoja, ka ir sākusi izmeklēšanu.
Mogučkovs, kuram ap 20 gadiem, ir no Krievijas galvenokārt musulmaņu apdzīvotā Dienvidkaukāza reģiona Čečenijā . Viņš jau bija iekļauts Francijas valsts reģistrā, kas pazīstams ar nosaukumu "Fiche S", kā potenciāls drošības apdraudējums, aģentūrai AFP pastāstīja avots policijā, un Francijas iekšzemes izlūkošanas aģentūra DGSI viņu elektroniski un fiziski novēro.
"Terorisms ir skāris"
Cietušais, franču valodas skolotājs, tika sadurts rīklē un krūtīs.
Starp ievainotajiem bija skolas apsargs, kurš vairākas reizes sadurts un cīnās par savu dzīvību, kā arī skolotājs, kura stāvoklis ir mazāks, piebilda avots.
Cietusi arī apkopēja, norādīja pretterorisma prokurors Žans Fransuā Rikārs.
Neviens skolas skolēns nav cietis, sacīja cits avots policijā.
Uzbrukums notika gandrīz trīs gadus pēc dienas pēc 2020. gada 16. oktobrī notikušās skolotāja Samuela Petija galvas nociršanas, ko arī veica čečenu izcelsmes vīrietis netālu no viņa skolas Parīzes priekšpilsētā.

Jā, labi ka mēs dzīvojam postpadomju teritorijā, kur ar terorismu nodarbojas tikai krieviski runājošie un mums nav citu dienvidnieku izcelsmes musulmaņu. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Antimusulmanisma vilnis - Forumotajs - 2023-10-14 13:05

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)