Baltijas Balkāni
#1
"1934. gada maijā hitleriešu avīzē „Stahlhelm” raksts "Baltijas Balkāni”, kurā tika apgalvots, ka „igauņu, latviešu un lietuviešu nacionālajām grupām trūkst tās augsnes, kas izveidojas vienīgi uz vēstures un vēsturisku likteņu pamata un vienīgā dod tiesības uz valstisku eksistenci.” Avīzē bija uzsvērts, ka tāpēc Baltijas valstis pakļaujamas „ietekmīgam politiskam un kultūras centram” – hitleriskajai Vācijai."

1934. gada maijā nacistu partijas ārpolitiskās pārvaldes ārējās tirdzniecības nodaļas priekšnieks Daics hitleriskās "Ziemeļu biedrības" sarīkotajā banketā izteicās, ka „Dienvidaustrumu teritorijas jāsavieno ar Baltijas teritorijām un pēc tam tās kopā ar Krieviju jāapvieno vienā kopējā ekonomiskā teritorijā”, protams, "Vācijas vadībā”. Vācijā iznāca brošūra "Valsts nacionālsociālisma izpratnē”, kurā bija norādīts, ka Vācijai "jāiekļauj savā valsts organismā” visi rajoni, kur dzīvo vācieši, arī Baltija. Hitleriskā ģeopolitika.

Tramplera grāmatelē „Vācijas robežas” bija teikts, ka Vācijas sastāvā jāiekļauj Polija, Lietuva, Latvija, Igaunija, gandrīz visa Ukrainas un Baltkrievijas teritorija, Ļeņingrada un daļa no Ļeņingradas apgabala. Vesela rinda bijušo Baltijas baronu ieņēma augstus amatus hitleriskajā partijā. Viņi jo aktīvi piedalījās Vācijas agresīvo plānu izstrādāšanā. Latvijā vietējie vācieši rosīgi iesaistījās nelegālās nacionālsociālistiskās organizācijās. Pirmo šādu organizāciju Rīgā nodibināja tūliņ pēc fašistiskā apvērsuma Vācijā, to vadīja Erhards Krēgers. Tika pat mēģināts Rīgā oficiāli reģistrēt vietējo vācu fašistu partiju ar nosaukumu „Baltijas vāciešu nacionālā partija”.

To var lasīt "PATIESĪBA IR DZĪVA: DOKUMENTI LIECINA" Rīga 2010. http://socparty.lv/lv/activities/books/

Ļoti interesants traktējums, bet nu patiesība ir gana pretēja. - šī tā sakot ir "Interfrontes" versija par vēsturi, kur vēstures aprakstos iepina vēsturisko patiesību tikai lai tas apliecinātu, kā pārējie meli ir patiesi. Kaut vai šā izdevuma plašajā aprakstā ne ar vienu vārdu nav pieminēts "Somijas ziemas karš". Diez kā tāds vēstures zinātājs kā A.Rubiks to varēja palaist garām? Ļoti vienkārši, padomju gramatās pirms Ribetropa -Molotava pakta atzīsānas par to nebija rakstīts. Smile
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Baltijas Balkāni - Forumotajs - 2019-12-22 3:40

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)