Pirātu lielvalsts? Grāmatu pirāti Latvijā apzaguši līdz 8000 autoru ...
#1
Bez vai vai gribas jautāt, cik jūs esat izlasījuši Smile

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kultur...u.a508671/

Šai raidījumā viedokli paust ļauj tikai autortiesību maksājuma iekasēšanas aizstāvjiem. Savulaik, jau bija programmatūras "pirātu" izskaušanai, panākumi bija, ka juridiskās personas pārstāja izmantot "pirātisku" programmatūru. No otras puses, bija slavenā NEO prāva, kur vara (policija, prokuratūra, tiesa ...) nodemonstrēja absolūtu nespēju izvērtēt nodarījumu objektīvi un taisnīgi.

No otras puses,  ...
ir tā ka īsti nav brīvpieejas grāmatu krātuve ar to es domāju darbu bibliotēka par darbiem, kam beigušās autortiesības. Tilde.lv ir reti murgaina vietne, kas kaut ko parāda, kaut ko nē ... un tā ir NA KM vaina un nolaidība! It kā pie šī procesa strādā https://lndb.lv/ bet tur darbs ir pašā sākumā.

Par autortiesību izdevumiem, ir https://www.3td.lv/, bet ar ierobežotu klāstu.
Un jauno egrāmatu piedāvājums vispār trūcīgs.

Galu galā, ir sabiedrības veidota egramatas.com, kur ir tās trūkstošie, slāpstošā latvju lasītāja vajadzībām domātie izdevumi, kas pat nav gramatiski koriģēti un sakopti, bet tāda priekšskatījuma līmenī ... un visa latviski lasošā sabiedrība skatās uz Kilbokas kundzes, ko viņa piedāvās attīstībai nevis latviešu valodas aizliegšanai!

https://egramatas.com/autortiesibas-nelegala-failu-izplatisana-timekli/
Citāts:Autortiesības. „Nelegālā” failu izplatīšana tīmeklī
Šobrīd Latvijā notikuši divi kriminālprocesi par nelikumīgu grāmatu elektronisko versiju izplatīšanu internetā. 2011.gada 9. decembrī LETA publicēja interesantu rakstu par šo tēmu, kurā bija šis citāts: „Nelikumīga grāmatu izplatīšana internetā izdevniecībām rada būtisku kaitējumu, piemēram, par sešām nelikumīgi izplatītām grāmatām vienas izdevniecības zaudējums ir 17 000 latu apmērā, aprēķinājusi biedrība „Latvijas Grāmatnieku ģilde””. Problēma šajā visā ir tas, ka šie aprēķini ir ne tikai, maigi izsakoties, ļoti neprecīzi, bet pat absurdi. Tā kā par šo tēmu latviešu valodā (kā jau vienmēr) trūkst objektīvas un argumentētas informācijas, tad pacentīšos uzrakstīt par patiesajiem „zaudējumiem”, ko autortiesību īpašnieki gūst no brīvas failu pieejas internetā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Latvijā ir pieņemts, ka jebkurš "grāmatu krājums" ir bibliotēka, kas ļauj tev ar viņu darboties kā tev patīk. Autortiesību likuma garā tas tā īsti nav.

" Autora darbs tiek aizsargāts visu autora dzīves laiku un 70 gadus pēc viņa nāves. Pēc šī termiņa beigām darbu var brīvi izmantot, ievērojot autora tiesības uz vārdu un darba neaizskaramību. Izpildītāju tiesības ir spēkā 50 gadus pēc pirmā izpildījuma, filmu un fonogrammu producentu tiesības – 50 gadus pēc tam, kad izdarīta fiksācija, raidorganizāciju tiesības – 50 gadus pēc raidījuma pirmās pārraides. Tiesības uz autora darbu pāriet autora mantiniekiem. Tāpēc, izvēloties izmantot jebkuru autordarbu, vispirms ir jāsazinās vai nu ar tā autoru, vai ar tā pārstāvjiem vai organizācijas pārstāvjiem (izstādes rīkotājiem, mājaslapas uzturētājiem, izdevējiestādi utt.). "

"Pirātiskās bibliotēkas" balstās uz: 

"Citā Augstākās tiesas Civillietu departamenta lietā Nr. C30649011 prasītājs vērsās pret laikrakstu, kas rakstā bija publicējis tā fotogrāfijas, pārkāpjot autortiesības, prasot arī atlīdzināt radīto morālo kaitējumu. Prasības pamatojums balstīts uz Autortiesību likuma 19. panta pirmās daļas 1. punktu un 20. panta pirmo daļu: autora darba izmantošana bez autora piekrišanas un atlīdzības ir pieļaujama, ja darbs tiek izmantots informatīviem mērķiem, taču ar nosacījumu, ka ir obligāti norādāms izmantotā darba nosaukums un autora vārds."

Un pamatproblēma ir tas, ka autortiesību regulējuma prakse veidojas. Un droši var izmantot tikai https://nemdrosi.lv/lv saturu.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)