Egramatas
#1
Nu sekojot līdzi laika garam, tā vien liekas ka papīrā drukātām grāmatām nav vairs palicis ilgs mūžs, jo viņa s ka infomācijas nesējs ir ļoti komplicēts un mazietilpīgs. Uz šo brīdi var teikt, ka ir jau reāla alternatīva, piemēram, http://egramatas.com/
Nu ātrumā uzmetot aci, var manīt, ka elektroniskie izdevumi sagatavoti steigā un bez rūpēm, kaut ar ne visi.
No otras puses, elektronisko grāmatu formāti ir viegli sakot nenobrieduši.
Bet nu sekojot laika garam nākas papīra grāmatai paralēli meklēt elektronisko, kaut vai lai ērti pierakstītu savas pārdomas elektroniski sabiedriskajos tīklos! No otras puses, - papīrā vel joprojām ir vairāk (nozīmīgās) grāmatas kā elektroniski. Bet šī attiecība mainās un pavisam droši var teikt, ka drīz elektroniski izdota grāmata varbūt vienīgais izdošanas veids. Diemžēl, tas nozīmē ka ari sabiedrībai ir jāseko šai attīstībai, un jāsāk elektroniski lasīt - lai ko to ari negribētos.

Uz šobrīd iesaku izmanto .fb formātu. Un lasītāju - ReadEra – grāmatu lasītājs pdf, epub, word https://play.google.com/store/apps/detai...rg.readera
Citāts:ReadEra grāmatu lasītājs ļauj bez maksas lasīt grāmatas bezsaistē PDF, EPUB, Word (DOC, DOCX, RTF), Kindle (MOBI, AZW3), FB2, DJVU, TXT, ODT un CHM formātos.

Bez reklāmas
Lasi grāmatas bez reklāmām. Programma ReadEra grāmatu lasīšanai un PDF dokumentu apskatei nesatur reklāmas un neprasa papildus izdevumus.

Bez reģistrēšanās
Mēs esam izveidojuši parocīgu un uzticamu lasīšanas lietotni, kas nepiesaista lietotāju konkrētiem noteikumiem. Grāmatu lasītājs darbojas bezsaistē un ir pilnībā bezmaksas. Lasi grāmatas bez ierobežojumiem!

Lasi visu formātu grāmatas
ReadEra ir vairāku lasīšanas lietotņu komplekts apvienots vienā, kas lasa vairāku veidu formātus: knygos Epub, Kindle (MOBI, AZW3), Fb2; verslo dokumentai PDF, Djvu, Microsoft Word (Doc, Docx, Rtf), ODT; tekstiniai TXT un citi. E-grāmatu lasīšana, ZIP arhivētu Microsoft Word dokumentu un PDF failu skatīšana.

Grāmatu lasītājs sevī apvieno visas lasīšanas lietotņu priekšrocības.
PDF reader - pdf failu malu apgriešana. Vienas kolonnas režīms sadalīs divās lappusēs izplestu attēlu, pat, ja tas ieskenēts no pdf grāmatas divās atsevišķās lapās. Iespējams atvērt apjomīgus pdf dokumentus.
EPUB reader un MOBI reader sniedz visas e-grāmatu epub un mobi formātu priekšrocības.
WORD reader veido grāmatas saturu pēc nosaukumiem.
FB2 reader atver fb2 formāta grāmatas no ZIP arhīva; nav nepieciešams atsevišķi atzipot.
Grāmatu lasītājs ReadEra vienā lietotnē atpazīst visus populārākos grāmatu, žurnālu, rakstu un citu dokumentu formātus.

Labākais grāmatu pārvaldnieks jūsu bibliotēkai
Automātiska grāmatu un dokumentu noteikšana. Piemēram, lejupielādē Epub grāmatu, PDF žurnālu, Microsoft Word dokumentus vai PDF failu internetā, un tie nekavējoties kļūs pieejami lasīšanai lasītājā. Grāmatu grupēšana pēc autora un sadaļām. Grāmatu lasīšanas saraksti: Lasīt, Izlasīts, Favorīti. Grāmatas un dokumentus var pievienot krājumiem (grāmatu plauktiem). Mēs darām visu, lai nodrošinātu kārtību jūsu e-grāmatu bibliotēkā.

Naviģēšana grāmatā
Atbalsts satura rādītājam, grāmatzīmēm, grāmatas lapu pārlūkošanas vēsturei. Pārvietojies grāmatā, izmantojot lappušu rādītāju vai lasīšanas progresa līkni. Veikla piekļuve lasīšanas iestatījumiem, satura rādītājam, grāmatzīmēm un citām e-grāmatas opcijām. Apakšsvītras iezīmju teksti Epub, Mobi, Docx, Fb2 formātos tiek parādīti lappuses apakšā tāpat kā papīra grāmatā. Tiek parādīts kopējais grāmatas lappušu skaits un atsevišķi arī konkrētās nodaļas lappušu skaits.

Ērtās lasīšanas iestatījumi
Pašreiz lasītās lapas automātiska saglabāšana. Dažādi krāsu režīmi lasot grāmatas: diena, nakts, sēpija, vadīkla. Lapas pagriešana horizontālā vai vertikālā režīmā. Ekrāna orientācija, spilgtums un lapas malu pielāgošana, ieskaitot PDF un DjVu formātus. Pielāgojams burtu tips, lielums, treknraksts, atstarpe starp rindiņām un domuzīmes Microsoft Word, Epub, Kindle (Mobi, Azw3), Fb2, TXT un ODT. Tuvināšanas opcija PDF un Djvu failam, arī lasot PDF un Djvu.

Ekonomiskais atmiņas patēriņš
Lasītājs nesaglabā grāmatas un dokumentus iegādes veikalā; taču atrod failu dublikātus, saglabā grāmatzīmes, citātus, piezīmes un pašreizējo lasīšanas lapu, pat, ja faili tiek pārvietoti vai izdzēsti. Piemēram, ja izdzēsīsi failus un atkārtoti lejupielādēsi grāmatas, varēsi turpināt lasīt tās no vietas, kur pirms izdzēšanas beidzi lasīt. ReadEra lasītājs atļauj saglabāt datus SD kartē.

Vairākdokumentu režīms
Grāmatu lasītājs ļauj vienlaikus lasīt vairākas grāmatas un dokumentus. Piemēram, vienlaicīgi vari lasīt Epub grāmatu un PDF žurnālu, dalītā ekrāna režīmā (divi logi). Vai arī lasi Microsoft Word dokumentus, PDF, Epub un Mobi grāmatas, pārslēdzoties starp tām, izmantojot sistēmas pogu "Aktīvās lietotnes".

EBook reader ReadEra - labākā lietotne PDF, Epub, Kindle (Mobi, Azw3), TXT, Fb2 grāmatu lasīšanai; Microsoft Word (DOC, DOCX, RTF), ODT dokumentu un PDF reader Android vidē.

Lasīt grāmatas ar ReadEra ir viegli un bez maksas!


Protams, ir ari citām elektroniskām iekārtam lasāmās programmas, teiksim no: FBReader https://fbreader.org/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Kopumā atliek vien cilvēciskā zinātkāre, kas ir liels stimuls lasīšanai. Un egrāmatu pieejamība.

Un sāksim ar grāmatām un ieteiksim grāmatas lasīšanas kartība:

Oldess Hakslijs. Brīnišķīgā jaunā pasaule no egramatas.com:

https://egramatas.com/arhivs/FANTASTIKA%...slijs).fb2

Antiutopija. Tālā nākotnē Pasaules Pārraugi beidzot ir radījuši ideālu sabiedrību. Tomēr Londonas Inkubatoru un apstrādes centra darbinieks Bernards Markss nejūtas laimīgs. Viņu māc pretdabiskas ilgas pēc vientulības, viņam kļuvuši pretīgi obligāto un juceklīgo seksuālo attiecību nebeidzamie prieki, un viņš jūt neskaidru tieksmi izlauzties brīvībā. Varbūt viņa mokas spēs remdēt ceļojums uz vienu no nedaudzajiem atlikušajiem Mežoņu rezervātiem, kur joprojām turpinās vecā, trūkumiem bagātā dzīve… Apbrīnojami gaišredzīgā “Brīnišķīgā jaunā pasaule” ir viena no ietekmīgākajām mūsu gadsimta grāmatām. Kad progress kļūst par dievu, cilvēks mirst kā vergs. Atēna 1999
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
eGrāmatas ir savdabīgs procesa progress. Mūsdienas egrāmatas latviešu valoda var arī klausīties, un pamatā cilvēkiem ir līdzi iekārta, kas to padara pat ļoti vieglu - android telefons. Lai tas notiktu pieņemami viegli vajag uzlikt
https://play.google.com/store/apps/detai...ildesbalss
un https://play.google.com/store/apps/detai...onics.avar
vienīgais ka tas vēl joprojām nav viena klikšķa uzlikšanas process, vajag mazliet iedzināties konfigurācijā, bet strādā un Sandra jauki jums lasa grāmatu priekšā Smile
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Datorā var izmantot https://ttsreader.com/ tekstiem angļu valodā.

Latviešu valodai ir https://hugo.lv/lv/Speech/Synthesis, bet es vēl nezinu kā šai balsij var iebarot pdf vai citu tekstu ko jālasa.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
https://www.3td.lv/lv/

E-grāmatu bibliotēka

Katrs "3td e-grāmatu bibliotēkas" lasītājs var saņemt 18 e-grāmatas mēnesī. Veiksmīgu e-grāmatu lasīšanu!
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)