Zviedru labklājība jeb LAGOM
#1
Citāts:Vairāk „lagom“ jeb "samērības" tavā dzīvē!
Zviedrietes ir pārliecinātas, ka dzīvi nevajag sarežģīt, tas ir jūtams gan viņu ikdienā, gan arī skaistumkopšanas ieradumos.
1. Atbrīvojies no lietām un relaksējies
Visam jābūt vienkāršam. Vai tev tiešām ir nepieciešamas 20 dažādas skropstu tušas vai lūpu krāsas, ja tu no tām izmanto tikai divas vai trīs? Padari savu skaistumkopšanu efektīvāku, atbrīvojoties no produktiem, kurus tu nekad neizmanto un kas tev nemaz nav vajadzīgi. Koncentrējies tikai uz tiem produktiem, kuru sniegtais rezultāts tev patīk. Tā tu ietaupīsi tik daudz laika!
2. Atstāj garderobē tikai nepieciešamāko
Izrevidē savu skapi un atliec malā tās drēbes, kuras tev nepatīk un kuras tu vairs nevalkā. Tā vietā koncentrējies uz tiem daudzveidīgajiem apģērbiem, kas tev patīk. Tā saģērbties no rīta būs daudz vieglāk, un tas sagādās daudz mazāk stresa. Ko darīt ar tām drēbēm, kuras tu atliki malā? Ziedo tās.
 
3. Uzdrīksties pateikt “nē” ­– ir svarīgi veltīt laiku sev
Zviedri nebaidās no vienatnes, kad viņiem tā ir nepieciešama. Un kāpēc gan ne? Mums visiem taču vajag veltīt laiku sev, lai atjaunotu enerģijas rezerves vai arī lai izdarītu kaut ko tik vienkāršu kā pasnaustu vai izlasītu grāmatu. Tev nav jāuzņemas viss. Atrodi mirkli, kuru vari veltīt sev, un atpūties.
4. Pavadi dienu bez saziņas līdzekļiem
Darba datoru atstāj birojā. Izslēdz telefonu vai tā skaņu. Dzīvo šajā mirklī un vienkārši izbaudi to. Mūsdienu pasaulē esam pieraduši, ka mums vienmēr jābūt sasniedzamiem, taču tas bieži vien rada neveselīgu saspringumu. Tev ir tiesības atslēgties. Mēs zinām, ka tas var būt grūti un apkārtējie to ne vienmēr saprot, taču ir tik patīkami sajust mieru, kad vairs nemitīgi nepārbaudi atnākušos e-pastus vai ziņas.
5. Dari to, kas tev sagādā prieku
Ir lietas, ko no mums sagaida citi, un tad ir lietas, kuras vēlamies mēs paši. Nebaidies pretoties tam, ko citi no tevis sagaida, un dari to, ko tu uzskati par pareizu. Mēs dzīvojam tikai vienreiz, tāpēc dzīve jāpavada darot to, kas mums sniedz prieku.

https://lv.oriflame.com/beautyedit/featu...-your-life

Citāts:Dānijas Hjūges filosofiju nomainījusi jauna tendence - lagom. Tulkojumā no zviedru valodas tas nozīmē mērenību, adekvātu: ne pārāk daudz, ne pārāk maz. Mēs zinām, kā atrast šo balansu un piemērot to visām dzīves jomām.
 LAGOM.
Dzīvot zviedriski nozīmē ne tikai izvēlēties vienkāršus risinājumus un nesarežģīt. Tā ir cita pieeja it visam.
1. IZMET NEVAJADZĪGO.
Nav nekā slikta dažādībā. Bet Tev tiešām vajag 20 lūpu krāsas vai skropstu tušas, kad tu izmanto tikai vienu vai divas? Atdodiet jaunas vai neizmantotas lietas, izmetiet vecās. Droši vien tavas draudzenes, māsa vai māte priecāsies par pēkšņām dāvanām. Un Tu priecāsies par brīvu vietu kosmētikas maciņā.
2. IZMANTO KAPSULU GARDEROBI.
Paskaties uz drēbju skapi. Vai viņš aizveras? Vai tu valkā visas lietas? Vai tev patīk visas lietas, ko tu valkā? Padomā un noliec visu, kas ir morāli vai fiziski novecojis un ieņem vietu skapī, un aiznes tos uz „Otru elpu”, lielveikalu pieņemšanas punktu vai piedāvā apmainīties ar draudzenēm. Rezultātā - mazāk stresa no rītiem, vairāk laika rīta cēlienam un patīkama atbrīvošanās sajūta. Bet, lai novērstu jaunu “maiņu”, pērciet pēc kapsulas garderobes principa: visas lietas savā starpā ir kombinējamas.
3. MĀCIES  PATEIKT “NĒ”
Prasme teikt “Nē”, iespējams, ir viena no dzīves atslēgām. To arī nosaka lagom. Jo, kad mēs varam atrast laiku patiesi vajadzīgām lietām un atteikties no nevajadzīgām lietām, dzīve ir tuvu harmonijai. Tas, ko vajag!
4. NOSPRAUD ROBEŽAS.
Atstāj darba datoru birojā. Izslēdz telefonu. Tev nav jābūt tiešsaistē 24/7. Iemācies nospraust robežas, lai nodzīvotu dienu 100% sev.
5. DARI TO, KAS DARA TEVI LAIMĪGU.
Ir lietas, ko mums vajadzētu darīt, bet ir tās, ko vēlamies. Centies, lai attālums starp šiem jēdzieniem samazinātos, un atceries, ka tev nav pienākums attaisnot svešas cerības.
Cik sen tu esi veltījusi dienu tikai sev? Vai esat izvirzījusi savas intereses augstāk par citām? Vai esi realizējusi savus sapņus? Atbildi uz mūsu jautājumiem un uzzini, cik pilnvērtīgu dzīvi tu dzīvo.
2018. gada septembris Teksts: Kims Goldens Malmgrēns

http://ori-studija.mozello.lv/blogs/para...nce--lagom
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
https://en.wikipedia.org/wiki/Hygge

In both Danish and Norwegian, hygge refers to "a form of everyday togetherness", "a pleasant and highly valued everyday experience of safety, equality, personal wholeness and a spontaneous social flow".
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
Beyond Hygge
By Susanna Wolff
March 1, 2021

Friluftsliv (pronounced FREE′-loofts-liv) [is] a Norwegian custom that means living “life in fresh air,” or more simply, spending time outdoors and being active. . . . Both in Norway and other countries, the friluftsliv lifestyle can be a potential way to combat wintertime sadness.

A few other Scandinavian trends to make your sad pandemic life seem intentional:

HUNDAFVISE

Sitting on the floor to pet your dog, but then your dog walking away, and you just staying on the floor alone.

MORSKJULE

Rejecting an unexpected FaceTime from your mom because even your mom shouldn’t see how you look right now.

DRIKKEDRUKNE

Slowly filling your bedside table with empty mugs and wineglasses and one full, old, ChapStick-rimmed glass of stale water with dog hair floating in it.

SMURTSVIN

Putting on so much hand lotion that you can’t use your phone or computer.

OSTSKAM

Eating cheese with the refrigerator door open so it counts as a light snack and not a three-thousand-calorie cry for help.

UENDELIG SMERTE

Making a cup of tea that’s a thousand degrees too hot and forgetting to drink it until it’s cold.

BESKIDT HUS

Vacuuming, but not vacuuming your baseboards or under any furniture, then wondering why your house is still dirty even though you just vacuumed.

NULLBUTIKK

Putting things that would make your house nicer in online shopping carts and then never buying them.

HELSEHELVETE

Reading about Scandinavian countries’ universal health care while on hold with Aetna as you try to dispute a bill from Quest Diagnostics.

FRILUFTSLIV NEI

Saying that you’re going to go for a walk in the crisp, wintry fresh air and then it suddenly being nighttime without you even having put on pants.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)