Citāti ...
#11
lūk, dzīve pie dabas krūts, svaigs gaiss, no lēkta līdz rietam tu ar savus sīklauciņus (to daudzumu stingri ierobežo mantojuma tiesības), reizi pa reizei nobliez kādu mežacūku, pisies pa labi un pa kreisi, galvenokārt ar sievu, kura piedzemdē bērnus, tad tu audzini šos tā saucamos bērnus, lai viņi varētu ieņemt vietu šai pašā ekosistēmā, beigās tevi ķer kāda slimība, un cauri.

- No manis nav nekādas jēgas, - Bruno drūmi noteica, - es neprotu audzēt cūkas, man nav ne mazākās sajēgas par desu ražošanu, es nezinu,
kā tiek taisītas dakšiņas un mobilie telefoni. Es nespēju izgatavot nevienu no šīm lietām, kuras ir man apkārt, kuras es lietoju un apriju. Ja rūpniecība pēkšņi apstātos, ja inženieri un tehniķi izmirtu, es nekādi nespētu atjaunot viņu radīto. Tā kā es atrodos ārpus ekonomikas un rūpniecības pasaules robežām, es nespētu pat izdzīvot; neprastu iegūt pārtiku, neprastu pašūt drēbes, nespētu aizsargāt sevi pret sliktu laiku, manas tehniskās zināšanas ir krietni vājākas nekā neandertāliešiem. Esmu pilnībā atkarīgs no sabiedrības, kurā dzīvoju, pats nedodot tai gandrīz nekādu labumu; es protu vienīgi rakstīt apšaubāmas kvalitātes apceres par novecojušām kultūras parādībām, tas ir viss. Es tomēr saņemu algu, labu algu, kas ir krietni augstāka par vidējo mēnešalgu. Lielākā daļa cilvēku, ar kuriem saejos, ir tādi paši. Būtībā vienīgais derīgais cilvēks, kuru es pazīstu, ir mans brālis.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)