Dienas noskaņojums
#21
Es laikam šodien esmu pārāk enerģisks pasaulei.
Citāts:SNor - aplusināja Spārka no šī brīža līdz Aug 25 00:25:17.

Šeit es varu teikt, ka Marija Zaharova saka, neizprovocēti un ar vislabākajiem nodomiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#22
Vai es pareizi saprotu, ka "valstī 404" prezidents ir pederasts, bet izpildvaru tirpmāk vadīs pornoaktrise? Smile Smile Smile
Atbilde
#23
Valsts amatpersonas nereti ir valsts nācijas spogulis, - un par ko Zigīti tu vēlēšanānās balsoji, gan jau "dīvānā zvilnēji"?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#24
Ir lasīti un dzirdēti stāti par to, kā "vēlēšanu" rezultāti tiek piekoriģēti pēc saimnieku vajadzības. Tāpēc Tu skrej droši ar dokumentu rokās, balso, esi aktīvs un diskutē pēc tam par "vēlētāju izvēli" droši. Smile Smile Smile Vispār, vēlēšanas kolonijā noteikti ir visai interesants fenomens, lai to izdiskutētu no A līdz Z. Un vispār, tā ir izcili jēdzīga nodarbe mūsu apstākļos. Bet tās ir sazvērestību teorijas un Krievijas propaganda, tā kā vari turpināt naktīs gulēt ciešā un saldā miegā ar krāsainiem sapņiem ... vēlams - par to laimīgo dienu, kad būsiet ievēlējuši īstos, - tos, kuri "Latviju iznesīs saulītē" ... nu, vai vismaz no pēdējām vietām ES uz priekšpēdējām vai kaut kā tā.
Es izvēlos citas, ceru, ka iedarbīgākas metodes.
Atbilde
#25
Tu man sāc atgādināt "sniegpārsliņas", kuriem ir tikai viena bēda - ir bails ka nebūs ar ko "uzturēt seksuālās attiecības". Bet tā ka tu pat nepaudi par ko tu uztraucies, tad atliek ka - ka tu uztraucies! Big Grin Man realitāte ir krietni sliktāka nekā tev, bet es nedošu Jenotiem pamatu priekiem,- es par to neuztraukšos.

Tā vietā es klausīšos vecos cīnītājus, ...

Pret tādu iekārtu, kas visu atļauj Jums, pret tādu tikumu, kas rakstīts tikai mums, pret Jūsu kariem, kuros mēs tik plokam, pret jūsu cietumiem, kur iekšā smokam; pret jūsu veikaliem un jūsu biržām, kur darbs par nedarbu caur zeltu tiek, pret Jūsu fabrikām, kur strādnieks liek par ēsmu mašīnām pats savu mūžu un rada vērtības, bet nomirst nabags.
Pret Jūsu kultūru, kas Jums tik der un kuru mārciņām par naudu sver, pret jūsu dogmās sastingušo prātu, kam šausmas Iedveš katris protests drošs un noziedzīgs šķiet katris Jaunradošs un spēcīgs gars.
Mēs esam pret.
L. Paegle. «Pret ko mēs esam»

Kā veco pasauli uzvarēt?
To vajag nāvīgi ienīst spēt.
Bet naidā visniknākā kvēlos tam sirds, Kam nākotnes mīla visspožāki mirdz.
Visvarenāk nākotni mīlēt tas spēs,
Pats sevi kas pagātni uzvarēs.
L. Laicens. «Vārdi»
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#26
Ja pareizi atceros, Hēgeļa dialektika bija tā, kura formulēja likumu par kvantitātes pāreju jaunā kvalitātē jeb īsumā "kad vadzis pilns, tas lūst". Tad tieši šobrīd "valstī 404" vara ir pilna apņēmības vadža izturību vēlreiz pārbaudīt. Runa ir par jauno nodokļu reformu. Sākusies jautājuma apspriešana, kādu ietekmi atstāšot PVN likmes paaugstināšana no 21 uz 23%? Banku "eksperti" un visādi analītiķi par cenām, par inflāciju pārgudri spriedelē, tikai vienu nespēj un nespēj saprast vai pat to runāt nedrīkst ... Uzņēmēji pēc nodarbošanās savas nevar ilgstoši būt muļķi. Vai nu darbs ar galvu, vai uz priekšu sevi realizēt algotā darbā! Apstākļos, kad blakus ir Igaunija ar 20% PVN, tikai tantām no budžeta iestādēm, TV Panorāmas penzionāriem un citu LV "mediju" nozombētajiem, pamatskolniekiem var celt priekšā tāda veida analītiku. Manam paziņam maksājumi par darbības nodrošināšanu mēnesī kaimiņvalstī pirms kādiem gadiem 3 nepārsniedza EUR 150 mēnesī. Tagad lai būtu kaut vai 300 ...
300 ir 3% no 10000. Tātad, ja uzņēmuma ar PVN apliekamais apgrozījums gadā ir 120 tūkst jeb 10 tūkst. mēnesī, tad tas ir uz robežas, kad šeit un igauņos strādāt ir vienlīdz izdevīgi. Jo lielāka starpība starp šiem 120 un uzņēmuma reālo sniegumu, jo izdevīgāk ir kaimiņos, t.i., pēc manas prognozes, vismaz kādiem 20 tūkst. uzņēmumu, kuri vēl pašreiz juridiski atrodas šeit, būs radīts spēcīgs stimuls maksāt nodokļus citur.
Lūzīs vadzis vai nelūzīs? Būs interesanti pavērot, kāda būs "valsts 404" nodokļu ieņēmumu dinamika, ja ... nu , kaut vai 10 tūkst. lielo no šejienes juridiski pazudīs? Vai nebūs tā, kā iekasēs vēl mazāk, nekā šobrīd? Smile Ja muļķi kārtējo reizi būs pierādījuši, ka ir muļķi, tas noteikti uzlabos man garastāvokli. Ilgtermiņā.
Atbilde
#27
Diskusijai par nodokļu reformu vajadzētu notikt, bet es reāli neesmu saskaries ar tādu, jo nav jau valdība, kas viņu varētu prezentēt. Protams, ka nodokļu reformu gatavo Saeimā, bet ciparus dod ministrijas, kas tagad ir gaidīšanas režīmā. Jaunās valdības paātrināta formēšana tiek pamatota, ar pirmās pēc vēlēšanu gada budžeta sastādīšanu. Tādas reālas diskusijas es neesmu pamanījis.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#28
Citāts:2.5%, kā atceros no saviem augstskolas gadiem, ir precīzi tas ļaužu īpatsvars, kuri ir vienā grafika pusē kā pirmrindnieki, bet otrā - kā atpalicēji jebkurā sabiedrībā saskaņā ar Gausa jeb normālo sadalījumu, t.i. šie obligātie nodokļi nodrošina musulmaņu sabiedrībā normālu dzīvi nabagiem, bāreņiem, utt. Visu pārējo finansē bagātie privāti vai grupās. Savulaik Bagdāde bija tāda līmeņa zinātņu centrs, kā visas mūsdienu oksfordas kopā, pateicoties tieši šādai sistēmai. Kāds labums? Vienkāršs. Pārskatāmība, jo naudu dod konkrēts cilvēks konkrētam mērķim un nekādi otkati un citas zagšanas šādā gadījumā principā nav iespējamas, ja viss ir pareizi noorganizēts. Ar 21 un 34% "valstī 404" nepietiek un nepietiks, kamēr būs spēkā amerikāņa pētījumā konstatētais, ka LV gadā nofenderē ap 5 miljardiem, kas ir vairāk nekā 1/3 no budžeta.
Tā 2,5% nodokļu likme gadījumā nebija no viduslaikiem, kad tādām lietām kā izglītība, zinātne (un arī valsts pārvalde!) vajadzēja nesalīdzināmi mazāk naudas, nekā vajag tagad? Nu, par piemēru, ja tajā laikā skola parastā cilvēkiem iemācīja apmēram lasīt, rakstīt un aritmētiku, tad tagad tomēr izglītība ir kļuvusi mazliet advancētāka, un zinātne tāpat, t.i. jauniem fundamentāliem pētījumiem vajag nesalīdzināmi daudz vairāk naudas nekā pirms 500 un vairāk gadiem. Līdz ar to pielīdzināt vēsturisko Bagdādi mūsdienu Masačūsetsai ir kā minimums nekorekti.
Atbilde
#29
Hobbit, esi lasījis, teiksim, "Vārnu ielas republiku"? Ceru, ka esi. Interesantākais, kā vienmēr, slēpjas necilās detaļās. Rūpnīcas strādnieku kvartāla dzīve ... ģimenes galva (tēvs) strādā rūpnīcā, sievas MĀJĀS vāra pusdienas un pieskata bērnus. MĀJĀS!!! Strādnieku sievas labākajā gadījumā piepelnās ar sīkām haltūrām, bet norma ir, ka sieva/māte darbā neiet. Visi ir paēduši, eksistenciālu problēmu nav.
Kas notiek šodien? Vīri rukā melnām mutēm un ... sievietes - tāpat! Klau, mums būtu šampanietī visiem jāpeldas, ne? Tad strādāja viens un uzturēja ... 4, 5, 6 un 7 bērnu ģimeni, bet tagad rukā DIVI!!! Un nevar atļauties vairāk par 1 .. 2 bērniem!!! Vai mēs šodien dzīvojam būtiski labāk par Pekša māti pirms 100+ gadiem? Nu, nē taču. Manas paziņas Parīzes centrā knapi var atļauties 2.5 istabu dzīvoklītī dzīvot, un ģimenē bērnu vispār nav, abi strādā. Kur palikusi starpība? Sekojoši, jēdziens "maksā" ir tāds diezgan interesants jēdziens. Manā ieskatā viss "maksā" tik, cik mēs, plebeji, atļaujam sevi izkalpināt un no mums izplēst. Tā vien šķiet, ka Rozas Luksemburgas un Klāras Cetkinas portretiem jābūt katra torgaša birojā pie sienas, jo viņas ir tik daudz paveikušas šo ļaužu labā! Ja mūsu sievietes darbā neietu, esmu pārliecināts, - viss maksātu ievērojami lētāk.
Atbilde
#30
(2023-09-06 1:02)hobbit_lv Raksta: Tā 2,5% nodokļu likme gadījumā nebija no viduslaikiem.

Nu gan, esi visu ko svētdienas skolā mācīja - 1.Mozus 14:21 Un Ābrāms deva tam desmito tiesu no visa, kas tam piederēja - proti, visā kristīgajā pasaulē, kur pat kārtīgas saimniecības nebija, bija noteikts 10% nodoklis baznīcai par neko.  Pekša māte saki Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)