Krievijas federācijas - Ukrainas karš
(2023-08-24 19:05)Zigfrids Raksta: Citiem ir vēl vismaz 3. variants - mēģināt "mazuli" audzināt.

Savādāk visi "mazuļa" audzināšanas veido ir aprakstīti Satversmē, kad mēs vel nebijām rusofobi. Wink Es sava ziņā visiem, kas ir neapmierināti ar "mazuli", jautāju, vai tu jau esi sacerējis savu deklarāciju "mazuļa" audzināšanai par pieņemamu "būtni" starptautiskajā ģimenē. Un es jau pamatā piesaucu, cilvēktiesību deklarāciju, kas sacerēta tai pašā gada, kad Staļins rikoja otro deportāciju vilni Latvijā. 

https://www.tiesibsargs.lv/resource/ano-...klaracija/

Piemēram, mēs šajā forumā realizējam deklarācijas 

20. pants
1. Katram cilvēkam ir tiesības uz miermīlīgas pulcēšanās un biedrošanās brīvību.
2. Nevienu nedrīkst piespiest kļūt par dalībnieku kādā apvienībā.   

un diemžēl mēs visi Latvijā mazliet ilgojamies pēc

22. pants
Katram cilvēkam kā sabiedrības loceklim ir tiesības uz sociālo drošību un viņa pašcieņas uzturēšanai un personības brīvai attīstībai nepieciešamo tiesību īstenošanu ekonomiskajā, sociālajā un kultūras jomā, izmantojot valsts līmeņa pasākumus un starptautisku sadarbību un atbilstoši katras valsts iekārtai un resursiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Zelenskis sola atjaunot Kahovkas ūdenskrātuvi un paziņo – Ukraina gatava ilgam karam

Mja, tas liek gatavoties arī ilgai spriedzei NATO "austrumu sparnā".

[Attēls: F4mJFkOWAAA_6Th?format=jpg]
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Šī zaudējumu statistika tāda, kāda viņa ir, ir praktiski bezjēdzīga. Pāris iemeslu, kāpēc:
  1. Tā ir statistika par pretinieka zaudējumiem, kura, saskaņā ar kara propagandas likumiem, parasti tiek pārspīlēta (un savi zaudējumi noklusēti vai pielaboti tā, lai izskatītos mazāk);
  2. Viņu ir jēga skatīties tikai kontekstā un salīdzinājumā ar Ukrainas zaudējumu cipariem (un ne tiem, kurus katru dienu nolasa Konašenkovs, un kuri ir tikpat bezjēdzīgi, kā šie);
  3. Vēl ir klasika, ka neatšifrēti dzīvā spēka zaudējumi var tikt interpretēti dažādi - vai tie ir tikai nogalinātie, vai nogalinātie un ievainotie (sagūstītie, sakropļotie utt.) kopā?
  4. Droni un spārnotās raķetes ir ļioti interesantas pozīcijas - respektīvi, vai dronos ieskaitās tikai daudzreizējās lietošanas droni, kā, piemēram, izlūkošanas kvadrikopteri, vai tajos skaita iekšā arī "Lancetus" un "Šahīdus/Ģerānijas", tai skaitā tos, kas ir "iznīcināti", trāpot savā plānotajā mērķī? Un tieši tāds pats jautājums par spārnotajām raķetēm. Un ja ir uzskaitītas spārnotās raķetes, kāpēc nav uzskaitītas ballistiskās raķetes?
Atbilde
Citāts:Iracionālās ekspektācijas
Par kādām tieši ekspektācijām un par ko vispār ir runa? Big Grin Ko jūs ar viņam saprotat, pirmkārt jau Tu Forumotāj?
Citāts:Zini, kāpēc musulmaņi tik ļoti nepatīk rietumu varai un mietpilsoņiem? Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka viņi nopietni uztver jebkuru varas solījumu iedzīvotājiem un pieprasa to izpildi attiecībā uz sevi.
Neredzu nekādu pamatu šiem apgalvojumiem, nevienam no viņiem.

Bet davai pa punktiem, lai arī no manis nebūtu tikai pliks apgalvojums un viss: 
  1. Ko nozīmē "musulmaņi nepatīk rietumu varai un mietpilsoņiem"? Es domāju, ka rietumu varai pa lielam ir vienalga, kas tur ir ar tiem musulmaņiem, vismaz oficiālā līmenī.
  2. Var pievilkt versiju, ka rietumu korporācijām interesē musulmaņu zemēs esošie dabas resursi, par ko netieši liecina intereses un notikumi Irākā, Lībijā utt. Bet tam nav nekāda sakara ar cilvēku attieksmi pret likumu.
  3. Tā nepatika, kas Eiropā oficiālā līmenī pastāv pret musulmaņu pasauli, ir pamatā vērsta uz islama totalitārismu. Kurš nosaka, ka islama pasaulē lietas notiek tieši tā un ne savādāk, tipa "visi dara tā", un kas ne, tas labākajā gadījumā ir atkritējs un ir spiests klusēt lupatiņā, bet sliktākajā gadījumā var palikt arī bez galvas. Nu, šādā aspektā es arī esmu "islamofobs", man ar nepatiktu dzīvot apstākļos, kur visa manu dzīves kārtība tiktu definēta izejot no Korāna ar smagiem sodiem par tā pārkāpšanu. Šajā kontekstā es esmu pilnīgi rietumu pusē, par to, ka cilvēkam ir gana liela brīvība kā dzīvot un ko ar savu dzīvi darīt.
  4. Nepatika, kas Eiropā & rietumos pastāv pret musulmaņiem neoficiālā līmenī, vairāk ir parasta ksenofobija, tipa "viņi nav tādi kā mēs" un "viņi ģērbjas dīvaini, nepareizi lūdz dievu un viņam ir tādi jokaini paradumi". Atkal, tam nav nekāda sakara ar attieksmi pret likumu/solījumiem.
  5. Par to solījumu nopietnu uztveršanu un izpildes pieprasīšanu, tā tiešām ir? Un tipa vienīgie gadījumi, kad nesenā vēsturē tauta ir vērsusies pret solījumus nepildošu varu, būtu tikai Ēģipte, Lībija un Sīrija? Tipa, visā pārējā islama pasaulē vara solījumus tiešām pilda vienmēr, laikā un pilnā apjomā?
Atbilde
1. Musulmaņu zemēs tieši tāpēc arī ir tādi atsaldeņi daudzkur pie varas, ka citādi nevar. Ja būtu mīkstāki, tad jau sen tauta dzīvotu saskaņā ar šariatu. Izziņai. Saskaņā ar šariatu OBLIGĀTS jebkuru nodokļu apmērs nedrīkst būt lielāks par 2.5%. Ar to ir jāpietiek un vēsture rāda, ka ar to ir pieticis. Un tagad parunāsim par PVN 21%, VSAOI ~ 34% un pārējo. Smile Ir skaidrs, ka šariats visādiem kariņiem un levitiem ir ļaunākais, kas var notikt. Kā būtu iespējams nofenderēt 220 milj. pārtikas iepirkumā armijai vai no patronu iepirkuma pabaroties? Nu, nekā, nekā! Sekojoši, tāds šariats ir pilnīgi nederīgs. Ne otkatu var saņemt par kāda tilta būvi, ne kā citādi padzīvot uz citu rēķina. Smile
2. Par nepatiku pret musulmaņiem es rakstīju kontekstā ar "viņi nestrādā, bet dzīvo tikai uz pabalstiem". Un pareizi dara, taču rietumu bezbērnu mietpilsoņiem tā ir kā skabarga mīkstajos audos.
3. Ar iracionālām ekspektācijām no Forumotāja es sapratu to, ka ... kopumā valsts ir domāta manai ērtībai, nevis es - valsts vajadzībām jebšu manas "iracionālās ekspektācijas" ir tas, kas rakstīts Satversmē. Iracionālas, jo, kā es sapratu, Forumotājaprāt nekad tā nebūs un neviens ne suņa Zigfridam nav parādā - nevienam tādiem zigfridiem nekas nav jānodrošina no tā, kas tur rakstīts. Atmeta kādas drupačas no tā visa, - zigfridiem jābūt priecīgiem un bezgala pateicīgiem y par to pašu. Ko nodrošināt un ko nenodrošināt, izlems "kungi", un "valsts" pamatlikumu nopietni uztver tikai ļaudis ar "iracionālām ekspektācijām". Smile NU, tur ... jautājumos par vārda, apziņas brīvību, cenzūras aizliegumu, par tiesībām brīvi izplatīt informāciju, utml. Kā te vienā citā portālā komentētāji raksta, ASV pie Baltā nama ik dienas vairāki desmiti cilvēku piketē, paužot savu nostāju tanī vai citā jautājumā. BEZ ATĻAUJAS. "Valstī 404" jeb brīvības un cilvēka tiesību citadelē vajadzīga varas atļauja, citādi policisti uzbrūk un aiztura uz vairākām stundām. Smile Smile Smile
Atbilde
Citāts:Saskaņā ar šariatu OBLIGĀTS jebkuru nodokļu apmērs nedrīkst būt lielāks par 2.5%. Ar to ir jāpietiek un vēsture rāda, ka ar to ir pieticis.
Nu par to pietikšanu atkal es neesmu tik drošs. Kā tur ar izglītībām, zinātnēm, medicīnām, utt., tiešām visam pietiek? Ja reiz mums ar visiem 21% un 34% nepietiek - jo nepietiek taču, vai ne? Var protams, piesaukt korekcijas, ka TUR algas mazākas, un tātad arī skolotāji, dakteri un zinātnieki izmaksā lētāk, bet atkal, tas tā drusku izklausās baltiem diegiem šūts.
Citāts:Par nepatiku pret musulmaņiem es rakstīju kontekstā ar "viņi nestrādā, bet dzīvo tikai uz pabalstiem".
Es domāju, ka tā gluži nav. Cita lieta, ka vecajā Eiropā, manuprāt, ir tendence uz sabiedrības stratifikāciju. Respektīvi, dzīve un izglītība Eiropā ir dārga, un tā ka vairums iebraucēju (ne tikai musulmaņu) Eiropā ir mazāk turīgi nekā vietējie, viņi ir spiesti sākt strādāt (vai nostāties uz noziedzības ceļa) daudz ātrāk, tipa, kā tikko var, tā uzreiz. Tā rezultātā labu izglītību un vēlāk labi apmaksātu darbu iegūst lielākoties etniskie eiropieši, kamēr iebraucēji strādā zemu apmaksātos darbos kebabnīcās & fastfūdos, lielveikalu kasēs, par kurjeriem, apkopējiem, sētniekiem utt., un tā tas iet iespējams jau ne pirmo paaudzi, kad sociāla problēma sāk izskatīties pēc etniski-reliģiskas.
Citāts:Ar iracionālām ekspektācijām no Forumotāja es sapratu to, ka ... kopumā valsts ir domāta manai ērtībai, nevis es - valsts vajadzībām jebšu manas "iracionālās ekspektācijas" ir tas, kas rakstīts Satversmē. Iracionālas, jo, kā es sapratu, Forumotājaprāt nekad tā nebūs un neviens ne suņa Zigfridam nav parādā - nevienam tādiem zigfridiem nekas nav jānodrošina no tā, kas tur rakstīts. Atmeta kādas drupačas no tā visa, - zigfridiem jābūt priecīgiem un bezgala pateicīgiem y par to pašu.
Pagaidīsim, kas pašam Forumotājam būs par šo sakāms.

Bet tā ātrumā piekomentējot šo, valsts (t.i. pie varas esošie) šobrīd velk uz to, ka mums ir bez 5 minūtēm karastāvoklis, un tāpēc šobrīd valsts vajadzības ir pārākas par indivīda vajadzībām, un pateikt, ka viņiem galīgi nav taisnība, jau ar nevar.

Nu bet tai pašā laikā - ja ar "vārda un apziņas brīvību, cenzūras aizliegumu un tiesībām brīvi izplatīt informāciju" viss būtu ok, vai tad visas pretenzijas no Tavas puses pret šo valsti tiešām tā automātiski un uzreiz pazustu? Jeb tomēr paliek vēl arī ekonomikas jautājums?
Atbilde
Citāts:Protams, ka ir bez 5 minūtēm karastāvoklis, ja "valsts 404" "varas" stulbeņi piedalās šādās akcijās.
  1. "Bez 5 minūtēm karastāvoklis" mums ir jau apmēram kopš 24.02.2022., nevis kopš šodienas/vakardienas;
  2. Nav teikts, ka tie droni tika palaisti no mūsu (vai no Igaunijas) teritorijas. Tā ir tikai versija (kuru tiešām nevar pilnībā izslēgt), bet ne pierādīts fakts. 
Citāts: Pēc tam, kad kaut kas "atlidos" un noslaucīs no zemes tavu mājvietu, neaizmirsti brēkt pilnā rīklē, ka ļaunie krievi iebrukuši miermīlīgajā Latvijā.
Pat ja tie droni lidoja no mūsu teritorijas, tad ar to vien būs par īsu, lai pie mums kaut kas atlidotu. Vai pareizāk sakot, ja pie mums tiešām kaut kas atlidos, tad tas faktiski jau būs WW3 pilnā apmērā, kura ietvaros visriņķī pasaulei lidos arī lielās raķetes ar sarkanajiem deguniem, un viena vai otra mājvieta (pat ja tā būs manējā) jau būs samērā sīkums.
Citāts: Ukrainā lielgabalgaļa iet uz beigām, izskatās, ka mēs būsim nākošie.
Pagaidām es tam neredzu priekšnoteikumu. Ok, es neizslēdzu iespēju, ka pastiprināsies neoficiālā vervēšana, tipa brīvprātīgi, uz "latviešu vienību". Bet oficiāla dalība "koalīcijā" šobrīd izskatās pilnīgi neiespējama.
Atbilde
(2023-08-30 23:12)hobbit_lv Raksta: [*]Nav teikts, ka tie droni tika palaisti no mūsu (vai no Igaunijas) teritorijas. Tā ir tikai versija (kuru tiešām nevar pilnībā izslēgt), bet ne pierādīts fakts. 
Citāts:Oi, nu ir taču armijniekiem viss kas, lai noteiktu, kas, no kurienes un uz kurieni lido. Konkrētajā gadījumā "valstī 404" taču "stratēģiskie partneri" hakerus aiztura, pat neinformējot vietējos aborigēnus, bankas slēdz ar vēstuli no kaut kāda Fincen ... Tik "suverēna" "valsts 404" ir, ka, baltie kungi, te kā pa savu ķešu rīkojas un vietējos nēģerus vērā var neņemt. Galvenais, lai nodarbojas ar savu "atkrieviskošanu" un pa kājām nemaisās. Smile Te kāds vēl tic tam, ka uzbrukums " valstij 404" būs 3. pasaules kara sākums? Tas, apstākļos, kad mūsu NATO "aizstāvji" nu jau no Dienvidkorejas un Izraēlas artilērijas lādiņus ukraiņiem sūta, jo Eiropas noliktavas ir tukšas? Stāsta, ka visā Vācijā 20 tūkst. lādiņu palicis, un tos nekādiem haholiem nedošot. Smile Vien pietiekot ar to nepilnām 2 nedēļām tādas intensitātes karadarbības, kāda notiek. Ar ko tad aizstāvēs mūs? Ar Leopardiem? Smile
Es gan uzskatu, ka šādos apstākļos ieraus astītes kājstarpēs un apmīzušies noskatīsies, kā mūs kārtējo reizi vēsturē izvaro.

Pagaidām es tam neredzu priekšnoteikumu. Ok, es neizslēdzu iespēju, ka pastiprināsies neoficiālā vervēšana, tipa brīvprātīgi, uz "latviešu vienību". Bet oficiāla dalība "koalīcijā" šobrīd izskatās pilnīgi neiespējama.

Zini, kur ir atšķirība starp mani un Tevi? Tu vēl dzīvo tajā pasaulē, kurā ne tikai uz papīra eksistēja kaut kādas cilvēktiesības, veselais saprāts un vēl šis un tas. Mosties. Ir izmaiņas notikušas.
Atbilde
Citāts:Oi, nu ir taču armijniekiem viss kas, lai noteiktu, kas, no kurienes un uz kurieni lido.
Hmm, nu ja tā būtu, tad:
1. Attiecīgie droni nemaz nebūtu tikuši līdz Pleskavai un notriekti daudz ātrāk, un krievu lidmašīnas būtu palikušas veselas;
2. Varētu precīzi pateikt - mēs skaidri zinām, ka šie droni Krievijas gaisa telpā ielidoja tur no tur, no tādas un tādas valsts teritorijas. Bet tā kā šāda paziņojuma nav (ir tikai versijas, kur Baltijas valstis - pat līmenī "Latvija VAI Igaunija" ir tikai viena no versijām), tad visdrīzākais, nevienam nav ne mazākās poņas, tieši no kurienes minētie droni atlidoja.
Citāts:Te kāds vēl tic tam, ka uzbrukums " valstij 404" būs 3. pasaules kara sākums?
Ar 100% precizitāti nevar apgalvot neko, bet es domāju, ka kamēr mēs esam NATO sastāvā, klaja uzmešana no sabiedroto puses tomēr ir visai mazticama. Cita lieta, ka var pacelt NATO "dalības maksu", kuru mēs kā valsts, iespējams, nespēsim samaksāt, un tad mūs, atkal, tīri teorētiski, varēs notirgot krieviem caur izrakstīšanu no NATO, bet arī tas ir visai mazticami.

Nemaz nerunājot par to, ka es nedomāju, ka arī Krievija ir baigi ieinteresēta karu eskalēt vēl vairāk, un esmu pārliecināts, ka ja Kremlī būtu zinājuši, ka karš ieilgs uz gadiem, tad visdrīzāk 24. februārī nekādu specoperāciju nebūtu sākuši (nu vai sāktu to pavisam citos mērogos). Krievi jau tā šobrīd mēģina izbraukt, cik vien iespējams, pa vieglo, cenšoties par varītēm izvairīties no jauniem mobilizācijas viļņiem. A Tu vēl te par jaunām frontēm runā...

Un, ja reiz mēs cilājam tādas lietas kā potenciālo kara eskalāciju, tad droši vien jāsāk ar pašiem pamatiem, t.i. ar jautājumu par to, kādi tad ir Krievijas mērķi un nolūki Ukrainā, tipa, par ko vispār ir visa šī jezga. Kādi būtu Tavi varianti?
Citāts:Zini, kur ir atšķirība starp mani un Tevi? Tu vēl dzīvo tajā pasaulē, kurā ne tikai uz papīra eksistēja kaut kādas cilvēktiesības, veselais saprāts un vēl šis un tas. Mosties. Ir izmaiņas notikušas.
Tas vairāk ir bla bla bla arguments, nevis priekšnoteikuma piemērs par potenciālo Latvijas kā oficiālas puses dalību Ukrainas karā.

Kā jau teicu, tas, ka varbūt saformēs lielāku brīvprātīgo grupējumu (ar neoficiālu valsts atbalstu), ir samērā ticams. Tas, ka ar oficiālu pavēli sūtīs armijas apakšvienību - nē.
Atbilde
Hmm, nu ja tā būtu, tad:
1. Attiecīgie droni nemaz nebūtu tikuši līdz Pleskavai un notriekti daudz ātrāk, un krievu lidmašīnas būtu palikušas veselas;
2. Varētu precīzi pateikt - mēs skaidri zinām, ka šie droni Krievijas gaisa telpā ielidoja tur no tur, no tādas un tādas valsts teritorijas. Bet tā kā šāda paziņojuma nav (ir tikai versijas, kur Baltijas valstis - pat līmenī "Latvija VAI Igaunija" ir tikai viena no versijām), tad visdrīzākais, nevienam nav ne mazākās poņas, tieši no kurienes minētie droni atlidoja.

1. Krievi paši atzīst, ka tie droni ir bijuši noturīgi pret РЭБ sistēmu iedarbību, un sakarā ar lielo attālumu no karadarbības nekādu lielo aizsardzības iekārtu pie Pleskavas nav bijis.
2. Domāju, ka poņa, no kurienes atlidoja, militāristiem ir. Cits jautājums, ka blogeri, žurnālisti un citi līdzīgie nav tie, kuriem šāda info tiktu sniegta precīzi un pilnā apjomā. Tas, kas nonācis publiskā telpā ir "no NATO valstīm Igaunijas vai Latvijas", precīzāk un vairāk mietpilsoņiem kara apstākļos arī nav jāzina.

Nu par to pietikšanu atkal es neesmu tik drošs. Kā tur ar izglītībām, zinātnēm, medicīnām, utt., tiešām visam pietiek? Ja reiz mums ar visiem 21% un 34% nepietiek - jo nepietiek taču, vai ne? Var protams, piesaukt korekcijas, ka TUR algas mazākas, un tātad arī skolotāji, dakteri un zinātnieki izmaksā lētāk, bet atkal, tas tā drusku izklausās baltiem diegiem šūts.

2.5%, kā atceros no saviem augstskolas gadiem, ir precīzi tas ļaužu īpatsvars, kuri ir vienā grafika pusē kā pirmrindnieki, bet otrā - kā atpalicēji jebkurā sabiedrībā saskaņā ar Gausa jeb normālo sadalījumu, t.i. šie obligātie nodokļi nodrošina musulmaņu sabiedrībā normālu dzīvi nabagiem, bāreņiem, utt. Visu pārējo finansē bagātie privāti vai grupās. Savulaik Bagdāde bija tāda līmeņa zinātņu centrs, kā visas mūsdienu oksfordas kopā, pateicoties tieši šādai sistēmai. Kāds labums? Vienkāršs. Pārskatāmība, jo naudu dod konkrēts cilvēks konkrētam mērķim un nekādi otkati un citas zagšanas šādā gadījumā principā nav iespējamas, ja viss ir pareizi noorganizēts. Ar 21 un 34% "valstī 404" nepietiek un nepietiks, kamēr būs spēkā amerikāņa pētījumā konstatētais, ka LV gadā nofenderē ap 5 miljardiem, kas ir vairāk nekā 1/3 no budžeta.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)