Krievijas federācijas - Ukrainas karš
Krievijas centrālā banka nākamgad atsāks valūtu tirdzniecību

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomik...u.a533192/

Krievijas centrālā banka pirmdien paziņoja, ka nākamgad atsāks ārvalstu valūtu pirkšanu un pārdošanu, ņemot vērā rubļa vērtības atgūšanos pēc vasarā piedzīvotā straujā krituma.
Rubļa vērtība kopš oktobra pieaugusi par 14%, jo Krievija atjaunojusi valūtas kontroli, palielinājusi procentu likmes un apturējusi intervenci ārvalstu valūtu tirgū.

Pirmdien Krievijas centrālā banka pavēstīja, ka no 2024. gada janvāra atjaunos ārvalstu valūtas tirdzniecību atbilstoši tā dēvētajam budžeta likumam, kas augustā tika apturēta pēc rubļa vērtības būtiska krituma.
Saskaņā ar šo mehānismu centrālā banka pērk un pārdod ārvalstu valūtu – Ķīnas juaņas kopš Rietumu sankciju ieviešanas –, lai stabilizētu rubli, kas ir ļoti jutīgs pret pasaules naftas cenu svārstībām un Maskavas enerģijas eksporta ieņēmumiem.
Ja ieņēmumi ir zemāki par noteikto slieksni, Krievija pārdod juaņas no Valsts ieguldījumu fonda un pērk rubļus, lai segtu ikdienas valdības izdevumu deficītu.
Ja ieņēmumi ir lielāki, nekā gaidīts, tā pērk juaņas, lai tās uzkrātu fondā.


Tagad visiem rusofiliem jāpērk Yuanji Smile Cik tavā krājuma ir Juaņji?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Zīmīgs notikums. Gājusi bojā psiholoģe Natālija Ļičman, kura strādājusi tiešā frontes tuvumā un neatlaidīgi mēģinājusi ukraiņu karavīriem iegalvot, ka ir jāiet uzbrukumā. Kā gājusi bojā? Nošāvuši paši ukraiņi, - nav bijis vēlēšanās pildīt kārtējās lielgabalgaļas porcijas lomu.
Atbilde
Man kāda neadekvāta reakcija, - kā es dzirdu gulbja ezeru vai redzu baletu - sirds sāk jau gavilēt. Diez uz ko tas? Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Tā kā valstis - pārpratumi agri vai vēlu nokļūst kādu citu valstu kontrolē, tad ar lielu varbūtību viss būs ... gan Gulbju ezers, gan Riekstkodis, gan Šostakoviča 7. simfonija. Gaidām.
Atbilde
Autori: Rihards Plūme (Latvijas Radio ārzemju ziņu korespondents)
Pēdējā laikā arvien vairāk skan runas par nogurumu no kara un par palīdzības samazināšanos Ukrainai. Vācijā bāzētais Ķīles institūts veicis pētījumu, kurā secināts, ka Ukrainas sabiedroto palīdzības dinamika palēninājusies līdz zemākajam līmenim kopš kara sākuma pērn februārī. Savukārt, kamēr ASV joprojām turpinās sarunas par palīdzību Ukrainai, izdevums "The Washington Post" vēsta, ka lielākā daļa ASV atvēlētās naudas Ukrainai tiek tērēta turpat Savienotajās Valstīs.
Ķīles institūts norādīja, ka laikā no 2023. gada augusta līdz oktobrim Ukrainai solītā jaunā militārā, finansiālā un humānā palīdzība ir samazinājusies gandrīz par 90 procentiem salīdzinājumā ar to pašu periodu 2022. gadā.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...a.a534644/

Tā sakot, vai tu jau esi ziedojis kvalitatīvam "gulbju ezeram"? Smile
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Oi, bet es sapratu, ka ar "Ģulbju ezers" Forumotājs saprot plaši izsludināto koncepciju muļķīšu mierināšanai par Pu drīzo vai jau notikušo nāvi. Smile Maldījos, izrādās. Daudz noderīgāk par jebkādu ziedošanu šobrīd varētu būt paskatīties video par likumiem un tikumiem Krievijas cietumos. Tos, kuri padevušies gūstā, Krievijā liek cietumos pagaidām, un tas ir vienīgais pareizais ceļš, manuprāt, ja šeit kas sāksies, un izskatās, ka sāksies ar lielu varbūtību, ja Ukrainā lielgabalgaļa izbeigsies un tēvocim Semam liksies, ka dzelzs jākaļ, kamēr karsta, jeb jātiek pie krievu resursiem, kamēr Krievija vēl novājināta. Lai es tagad riskētu ar dzīvību dēļ kā? Par Kariņa tiesībām lidināties privātos avioreisos? Vai par Stambulas konvenciju? Vai par iespēju bidoniem laupīt svešu naftu? Vai to varu, kura senās cerības ir pārvērtusi "valstī 404"? Nu, nē tik muļķis es vēl neesmu. Pirmā iespēja, un es padodos. Un arī dēliem šo, izskatās, ir izdevies ieskaidrot. Un, ja kādam liekas, ka viņu neskars, tad izziņai sniedzu info, ka Ukrainā uz ielām un sporta zālēs nu jau izķer līdz 60 (!) (interesanti, lielajiem patriotiem visiem jau ir pāri 60?) gadu vecus vīriešus un aktīvi aģitē sievietes ņemt plintes rokās. Vai "valstī 404" būs kas citādi? Domāju, vienīgi pretējā virzienā kas varētu būt - grābs vīrišķus līdz 70 gadiem - nav ko velti pensiju saņemt un soc. budžetam uz kakla sēdēt.
Atbilde
Citāts:Ukrainas spēku rindās pret okupantu armiju cīnās dažādu tautību cilvēki arī no citām valstīm. Viņu vidū ir arī brīvprātīgie karotāji no Krievijas.
Vairāku Krievijas austrumu reģionu mazākumtautību pārstāvji apvienojušies nesen izveidotajā Sibīrijas bataljonā. Viņi skaidro, ka nav spējuši stāvēt malā savas valsts netaisnīgajā karā pret Ukrainu. Daži no viņiem par vienīgo veidu savas cieņas aizstāvēšanai uzskata karošanu Ukrainas labā.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...i.a535448/

Nu pēc definīcijas būtu jābūt, ka ja krievu tauta grib lai viņus  uzskata par "pieskaitāmu nāciju" situācijā, kad Krievijas pārvaldnieks dara nepareizi būtu jābūt kaut kādam pilsoņu kara noskaņām. Protams, šeit var piesaukt "404 Zigīšlandi", kur tikai no individuālām dusmām tikai "dīvāns" ciešs, ko var attaisnot ar PSRS mantojumu, kur komandu pilsoņu karam no Maskavas bija jāsaņem. Bet kamēr krievvalodīga informatīvajā telpā neparādīsies kaut kāda nožēla par to krieviski runājošo pensionāru slepkavošanu Kijevā, nav variantu ka viņiem varētu atrast kādu kopēju valodu uz cilvēcības pamata.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Labi var redzēt, ka viens otrs kā info avotu lieto tikai vienas puses propagandonus.
Par "pieskaitāmu nāciju". Tā kā manī ir maza, bet tomēr daļa senču - Pleskavas vecticībnieku asins, tad brīžam labi saprotu krievus un viņu pieejas dažādiem jautājumiem. Tieši tāpat kā mani neinteresē pie veikalu tusējošo bezpajumtnieku viedoklis par mani, tieši tāpat, domāju, krieviem ir pie augšstilba tas, ko visādi rietumu geji, nespējnieki un īpaši jau - tuvākajā pierobežā dzīvojošo cilšu pārstāvji par viņiem domā. Jo vairāk, ja minētās ciltis nāk no ES - organizācijas, kura ir pakāsusi visu, ko vien varēja pašreizējos apstākļos pakāst - un atrodas minētaja organizācijā visās pēdējās vietās, izņemot alkohola patēriņu, pašnāvību skaitu un vēl dažas interesantas lietas uz vienu iedzīvotāju.
Atbilde
(2023-12-15 14:41)Zigfrids Raksta: Labi var redzēt, ka viens otrs kā info avotu lieto tikai vienas puses propagandonus.
Tas tā nemaz nav obligāti, cik tas viennozīmīgi nozīmē, ka viens otrs neslimo ar šizofrēniju Wink
(2023-12-15 14:41)Zigfrids Raksta: Par "pieskaitāmu nāciju". Tā kā manī ir maza, bet tomēr daļa senču - Pleskavas vecticībnieku asins, tad brīžam labi saprotu krievus un viņu pieejas dažādiem jautājumiem. Tieši tāpat kā mani neinteresē pie veikalu tusējošo bezpajumtnieku viedoklis par mani, tieši tāpat, domāju, krieviem ir pie augšstilba tas, ko visādi rietumu geji, nespējnieki un īpaši jau - tuvākajā pierobežā dzīvojošo cilšu pārstāvji par viņiem domā. Jo vairāk, ja minētās ciltis nāk no ES - organizācijas, kura ir pakāsusi visu, ko vien varēja pašreizējos apstākļos pakāst - un atrodas minētaja organizācijā visās pēdējās vietās, izņemot alkohola patēriņu, pašnāvību skaitu un vēl dažas interesantas lietas uz vienu iedzīvotāju.
Es domāju ka vairumam cilvēku ir kāds kopējs instinkts ar pērtiķiem, tā sakot atavisms, bet tas viņiem neļauj uzvesties kā mērkaķiem. Smile

Tā sakot, mums nav problēmu ar krieviem, kas ir spējīgi uztvert pro un contra propagandu, bet KF šāda daudzveidība ir aizliegta, un šāda mērkaķošanās nav pieļaujama.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
Дефицит таксистов в Общественном совете по развитию такси объяснили тем, что многие профессионалы вернулись на заводы в свете государственного запроса на импортозамещение и увеличения гособоронзаказа. Кроме того, водители, особенно с грузовыми категориями, востребованы и в Вооруженных силах — многие были призваны по мобилизации в прошлом году, некоторые подписали контракт как добровольцы.

О каком именно дефиците идет речь? Сейчас, по оценкам главы Союза самозанятых России Игоря Жмакина, в России может не хватать до 2,5 млн таксистов. А вот по данным аналитического центра при Правительстве РФ, речь идет о 72 тысячах водителей. Крупнейший российский агрегатор приводит почти такие же цифры: 80 тысяч новых водителей необходимо, чтобы сгладить пики дефицита.
https://newizv.ru/news/2023-12-19/vopros...nku-425344
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)