Krievijas federācijas - Ukrainas karš
#47
(2023-06-27 1:03)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Krievijas gadījumā mēs joprojām ceram un nevardarbīgu Putina "aiziešanu", gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.
Atslēgas vārds - nevardarbīgu. Nu, un paliek jautājums par to, kas nāks vietā. Acīmredzama mantinieka jau īsti nav, nu vai vismaz plaša publika viņu vēl nezina.
Es neko neesmu dzirdējis par tādu atslēgas vārdu, īpaši pēc Kadafi vardarbīgas nogalināšanas.
(2023-06-27 1:03)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Bet coup d'etat būtu gana pieņemams, it sevišķi, ja to pavada "Krievijas pavasaris" ielās.
Jā, uz to jau Rietumi&Ukraina cer, ka Krievijā notiks varas maiņa (vienalga, vai no apakšas uz augšu, vai no augšas uz apakšu), kuras rezultātā pie varas nonāks spēki, kuri būs gatavi beigt karu uz jebkādiem, tai skaitā Ukrainas nosacījumiem. Tīri vispārējā teorijā tas, protams, ir iespējams. Praksē gan es tam nekādus reālus priekšnoteikumus neredzu - diez vai tas Prigožins baigi derēja "miera baloža" lomai Big Grin
Bet, protams, jebkurš valsts apvērsums satur zināmus pilsoņu kara riskus, jo īpaši, ja viņš nav 100% un momentāni veiksmīgs.
Man ir bail, ja Putins šorīt pamostos ar neizbēgamu velmi beigt kara aktīvo fāzi, man ir ir lielas šaubas ka viņš varētu tā pieslēgties Ostankino un paziņot to saviem "krieviešiem", man ir bail ka ar šādu paziņojumu viņš drīzāk 3kāršotu coup d'etat noskaņojumus Krievijā.
(2023-06-27 1:03)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Un kamēr viņiem būs šāda revanšistiska attieksme, karu izbeigt var tikai Putins vai cits vadonis ar uzurpātorisku lēmumu, beigt karot!
Es pat domāju, ka ar nelielu tirgošanos Putins būtu gatavs beigt karot kaut šovakar pie nosacījuma, ka frontes/robežas līnija iet tur, kur viņa šobrīd iet. Cita lieta, ka šāds nosacījums ir absolūti nepieņemamas Ukrainai - un pašai Krievijai faktiski arī, kura sev ar likumu ir nospraudusi mazliet citas, optimistiskākas robežas (bet tas ir sīkums, mēs labi zinām, ka Krievijas likumu bardzību lieliski kompensē to ievērošanas neobligātums Big Grin).

Nu kā jau es iepriekš rakstīju, Putins būtu gatavs šo kara aktīvo fāzi izbeigt, ja spētu atrast iemeslu, ka no situācijas izietu ar sakarīgu skaidrojumu. Wink Un Prigožina dumpis ar varētu tam kalpot. No otras puses, Putina birojs ir pilns ar kalpiem, nevis radošiem cilvēkiem. Un Putinam jau nav viena fronte, bet gan divas - Ukraina un "mājas".
(2023-06-27 1:03)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Nu labo krievu Berlīnes kluba pamata trūkums ir viņu liberālisms - viņi negrib maksāt par valsts kvalitātes uzlabošanu. Nauda viņiem ir, idejas viņiem ir, bet velme ieguldīt īsti nav, turklāt kolektīvā pasākumā, kur visi viņi ir savā būtība "hapugas"
Ok, bet vai viņiem ir kāda nekāda autoritāte, lai pārliecinātu par savu ideju pareizību masas, turklāt tādā mērā, ka šīs masas vajadzības gadījumā būtu gatavas par to karot (pilsoņu karā, piemēram)?

Tas ir vecais labais jautājums ar ko iespējams aizstāt Putinu, vienalga kur - vēlēšanās, nāves gadījumā, coup d'etat gadījumā. Putina tieksme uz autokrātiju ir radījusi situāciju, ka varas elitē ir daudzi ar māku kalpot, bet nav atklātu līderu ar prognozējamu programmu. Jebkurā no šiem gadījumiem būs liela loterija.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas federācijas - Ukrainas karš - Forumotajs - 2023-06-27 12:43
RE: Sveiki - Zigfrids - 2023-05-28 16:57

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)