Krievijas federācijas - Ukrainas karš
#53
Citāts:krievu armija šauj pa krieviski runājošām pensionārēm, kas dzīvo Kijevā
Vai es pareizi saprotu, ka šo apgalvojumu mums apstrīdēt šobrīd aizliedz jau likums? Big Grin
Citāts:Diemžēl Vladimira klupšanas akmens izrādījās aneksijas.
Gribi skaidrojumu, kāpēc viņas Vladimiram bija vajadzīgas?
1. Pasludināt "jaunās teritorijas" par iskonno Krievijas teritoriju caur saviem likumiem nozīmē nodedzināt atkāpšanās tiltus, jo šobrīd Krievijas likumi aizliedz separātismu un pat ideju par to, ka Krima, Donbass & Ko varētu atdalīties no Krievijas.
2. Aneksija automātiski atrisina problēmu "a kādi likumi strādā okupētajās teritorijās". Skaidra lieta, ka okupētajās teritorijās tīri fiziski nevar darboties Ukrainas likumi (kaut vai tāpēc, ka tie parasti paredz Ukrainas institūciju un iestāžu iesaisti, kuras saprotamu iemeslu dēļ dēļ okupētajās teritorijās vairs nedarbojas), bet kaut kādai likumiskai kārtībai ir jābūt - kaut vai tāpēc, lai cilvēki varētu pirkt un pārdot mitekļus, mašīnas, atvērt uzņēmumus, dabūt dokumentus, reģistrēt jaundzimušos utt., tāpat sabiedriskās kārtības uzturēšana un likumpārkāpumi.
3. Un tikai kā trešais punkts nāk politiskās ambīcijas kā abstrakts punkts (pirmie divi ir praktiski).

Nu, par otro protams var iebilst, ka varēja jau tipa nodibināt "vietējo varu" a ļa LDTR, bet nu te iespējams tomēr nostrādāja 1. punkta faktors.

Vai tas viss attaisno aneksiju? Nē, bet tas paskaidro, kāpēc tā notiek, ka viss nav tikai kāpēc, ka dažam labam ir aizgājis ciet (kas vispār ir pats idiotiskākais skaidrojums par to, kāpēc ir sācies šis vai jebkurš cits karš).
Citāts:Nu vismaz es neesmu sastapies ar kaut daudz maz sakarīgu KF Ārlietu ministrijas piedāvājumu, un es to skaidrojumu ar aizsardzības ministrijas iebildumiem. Ukraina šādās sarunās ir mazākuma spēlētājs, jo karš notiek Ukrainas teritorijā.
Jā, neviens negrib būt pirmais, jo tā būs vājuma pazīme un pirmais solis uz kapitulāciju. Galu beigās, kurš potenciālajās miera sarunās iesaistīsies otrais, tam būs vairāk iespēju diktēt savas minimālās prasības un piekāpties mazāk. Un tā kā ne vienai, ne otrai pusei šobrīd frontē nav TIK slikta situācija, lai risinātu to ar iespējams vēl sliktāku pamieru, tad rezultatīvu miera sarunu iespēju pagaidām vēl neliecina pilnīgi nekas.
Citāts:Tagad svarīgi ir, lai LV pseidopatrioti neievilktu līdzīgās avantūrās Latviju.
Es domāju, ka "skaidru un klātesošu draudu" (clear and present danger) attiecībā uz šo nav, visdrīzāk turpināsies oficiāla un neoficiāla materiāla un politiska palīdzība, nu, varbūt neoficiāli arī vervēs brīvprātīgos uz "Latviešu vienību Ukrainā". Tam, ka oficiāli sūtīs armijas misiju uz Ukrainu, es neticu.

Kaut gan protams, lielos vilcienos viss stūrē tieši tādā virzienā.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas federācijas - Ukrainas karš - hobbit_lv - 2023-07-02 12:17
RE: Sveiki - Zigfrids - 2023-05-28 16:57

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)