Krievijas federācijas - Ukrainas karš
#58
Citāts:Tanki, piemēram. Ukraiņi ir apmācīti karot ar tiem, ar rietumos ražoto tehniku apmāca, bet, domāju, mēneša, divu vai trīs apmācība kaut kur Eiropā dod nesalīdzināmi mazāk prasmju, nekā ilgstoša saskarsme ar to, ar ko ukraiņi ir pazīstami. Nu, tagad rodas dilemma. Jādod ukrainim Leopards vai Abramss ... cik maksā viens tāds tanks? Poļi 1 Abramsu salīdzinoši nesen nopirka par ~ 14 milj. $. Tagad kas iznāk? Iedos to tanku, iesēdīsies vāji apmācīts ukrainis, un jau pirmajā .. otrajā kaujā, pirmkārt, miljoni izkūpēs gaisā - nosvils, kas jau notiek.
Es domāju, ka ir drusku savādāk. Tanks jau nav tikai iesēsties un braukt kaujā - to visdrīzāk var iemācīties/pārapmācīties visai ātri. Bet vot viss darbību kopums, lai tanks brauktu, lai tajā viss, kam jādarbojas, darbotos - tā kā reiz ir lielākā problēma, uzturēšana un remonts. Rezerves daļas utml.

Otra lieta, dāvinot (tiešām dāvinot? vai tomēr pārdodot, kaut vai par dempinga cenu?) tanku, dāvinātājs/pārdevējs tomēr rēķinās ar zināmu risku, ka tanks frontes līnijā ņems un nodegs. Tā ir realitāte, no kuras neizvairīties. Līdz ar to, lielos vilcienos - štrunts, ja viens vai otrs tanks nodeg (tas visdrīzāk ir neizbēgami), galvenais, ka galvenais uzdevums (šajā gadījumā "kontrnastups") ir izpildīts.
Citāts:Un cik maksā viens F-16, pat bail iedomāties.
Nu tur aina principā ir tāda paša, jeb pat vēl sliktāka, jo krieviem tradicionāli pretgaisa aizsardzība ir visai spēcīga (sekas no sliktās 1941. gada jūnija pieredzes). Līdz ar to, F-16 reālāk tomēr varētu drīzāk apstrīdēt krievu pārsvaru gaisā, nekā iegūt savējo.
Citāts:Uzskatāma antireklāma, Leopards vai Abramss no reitingu augšgala aizslīd uz vietām labākajā gadījumā pirmā desmita beigās ar sekojošu vērtības naudas izteiksmē korekciju pircēju acīs.
Pārspīlējums, baigās alternatīvas jau šiem tankiem nav. Kurš tad vēl kaut ko līdzīgu ražo (bez krieviem Big Grin) eksportējamos apjomos...
Citāts:Tomēr Ukrainas sabiedrotajiem ir izeja. Nosēdināt pie tehnikas kloķiem militārpersonas, kuras ir ilgstoši saskārušās ar šo tehniku ikdienā. Labākas iemaņas, mazāk riska iedzīvoties zaudējumos, lētāk. Ilgstoši apmācītas, pieredzējušas kādas NATO armijas militārpersonas. Tomēr šajā gadījumā krievi saka, ka sarkanā svītra būs šķērsota. Pirmais šāds pierādīts gadījums, un Krievijā jau pilnīgi oficiāli var tikt izsludināts nevis karš starp Krieviju un Ukrainu, bet gan - starp Krieviju un NATO ar visām izrietošajām (ļoti ticams - vispirmām kārtām - priekš mums vai tiem, kuru militārpersonas pieķers, piedaloties no malas karadarbībā). Un nevar teikt, ka šādos spriedumos nebūtu loģikas. Taisnību sakot, jau tagad viena daļa krievu pilnīgi atklāti izsakās, ka JAU notiek karš starp NATO un Krieviju, pateicoties kam, krievu specoperācija ir ievilkusies - ar Ukrainu vienu jau sen būtu beigas, - atrod beigtus poļus ievērojamā skaitā, nu un citus visādus.
Es domāju, ka jau šobrīd Ukrainā atrast bijušās vai "bijušās" NATO valstu militārpersonas nepavisam nav grūts uzbrukums, cita lieta, ka viņi formāli ir brīvprātīgie un visdrīzākais bez oficiālas saistības ar kādas no NATO valstu armijām. Nekādas "sarkanās līnijas" tas nerada, kuras Kijevas/Rietmu puse (no krievu viedokļa) jau ir pārkāpusi neskaitāmas reizes.

Karš starp Krieviju un NATO, nu tādā hibrīdvariantā viņš protams notiek (turklāt jau kopš 2014), tikai tagad tā fāze ir kļuvusi vēl karstāka.

Par ārzemju karavīriem Ukrainā (pareizajā pusē), rekur až vesels Youtube kanāls eksistē, var palūrēt, kad/ja ir interese: https://www.youtube.com/@CivDiv/videos
Citāts:Treškārt, atļaušos atgādināt, ka kā vienu no iespējamo miera sarunu noteikumiem krievi ir nodefinējuši "NATO 1997. gada robežās", un mēs te varam, cik gribam, uzskatīt, ka esam drošībā, Afganistānas pieredze ar NATO kaujas[ne]spējām pret baskājainu civilistu bariņu ar AK automātiem un 1955. gadā ražot sāktiem RPG liecina par to, ka scenārijs, kad atkarībā no Ukrainas kara gaitas un situācijas attīstības pēkšņi atradīsies iemesls, kāpēc LV no NATO ir "laipni jāpalūdz" savākt savas mantiņas un aizvērt aiz sevis ārdurvis... No ārpuses, protams.
Es domāju, ka Krievijas uzstādījums "NATO 1997. gada robežās" ir vēl nereālāks nekā Ukrainas uzstādījums "1991. gada robežas".

Visādi citādi, šāds scenārijs manuprāt ir iespējams tikai ĻOTI teorētiski, un arī tad pie nosacījuma, ka izceļas stipri nopietnāka zavaruška kaut kur dienvidaustrumu jūrās, un tad varbūt ir situācija, ka amerikāņiem kaut ko ļoti ļoti vajag no krieviem (piemēram, neitralitāti attiecībā pret Ķīnu). Jebkurā citā gadījumā es to uzskatu par praktiski neiespējamu. Tik klaji NATO podā neviens nenolies, un es neticu arī tam, ka šāda atteikuma rezultātā Krievija riskēs panākt savu ar spēku (un šādā gadījumā arī ar kodolieročiem). Tas ir no fantastikas sērijas.
Citāts:Es esmu gana pārliecināts, ka šis video absolūti nedemonstrē realitāti.
Jautājums ir par ukraiņu karavīriem, kuri lauž (vai nelauž) savu tehniku, lai nebūtu jāiet karā? Vai tā ir realitāte vai nē? Nu, mēs to droši nevaram zināt. Pilnībā to izslēgt nevar (neiespējams tas nav), ar 100% pārliecību apgalvot, ka tā tiešām ir noticis, arī ne. Es pat nezinu, ka varētu kalpot kā drošs pierādījums. Ukraiņu puses tribunāla lēmums kādu sodīt par kaitniecību?
Citāts:Tā ir "vecā labā" padomju karavīru skola, kur par dzimteni jānoliek galva.
Hmm, Tu pats būtu gatavs par dzimteni nolikt galvu? Nu tā, ja tas būtu tīri Tava izvēle, nevis Tevi faktiski ar varu nostādītu fakta priekšā?
Citāts:No otras puses, es patiesi nezinu cilvēkus, kas skaidrā prātā izvēloties starp Ukrainu un Putina Krieviju (kas ir konfliktā ar visu progresīvo pasauli) izvēlētos Krieviju
Kas tad ir visi tie cilvēki, kas no Ukrainas bēgļu gaitās devās nevis rietumu, bet gan austrumu virzienā? Vai gluži vienkārši izvēlējās palikt uz vietas, ļaujot frontei pārvelties sev pāri, kaut arī varbūt būtuu tehniski varējuši pamukt no tās rietumu virzienā?
Citāts:Par to sašauto tanku uzbrukumu. Tanku virzību konstatēja kājnieki, izsauca krievu helikopterus KA, kas viņus noklapēja. Tā klasikā 2 pasaules Kurskas kauja, kur Vāciešu tankus sasita, dēļ krievu lidmašīnām. Un to zin gan krievi, gan ukraiņi - tāpēc ar Ukraiņi grib F-16 un tāpēc krievi no viņiem baidās. Tas karš nav nekāda Afganistāna, tur ir divi līdzvērtīgi karaspēki, tik nu viens līdz karam "balējās un staigāja lāpu gājienos", ar domu ka Vladimirs neuzbruks.
Es gan nezinu, cik ļoti Ukrainā speciālisti reāli ticēja, ka "Leopards" ir neiznīcināms. Kā zināms, tāda tehnika neeksistē principā, un šis likums attiecas uz kara abām pusēm. Līdz ar to Ritters citētajā video mazliet pielieto "salmu vīra" loģikas kļūdu (kaut arī es pieļauju, ka mītu par "Leopardu" neiznīcināmību masu debilizācijas līdzekļi varēja tiražēt mājsaimniecēm, tad, protams, kāds tam mierīgi varēja arī noticēt).
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas federācijas - Ukrainas karš - hobbit_lv - 2023-07-03 2:45
RE: Sveiki - Zigfrids - 2023-05-28 16:57

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)