Krievijas federācijas - Ukrainas karš
#63
Citāts:Precīzi tas pats process, kas ir noticis LV pēdējos ~ 40 gados, tikai sākuma stadijā.
Nu tas tomēr nav tas pats ne gluži, jo notikumi Ukrainā "prokrievisko" elektorātu no vēlēšanām ir nodalījuši pavisam fiziski. Latvijā nekas tāds vēl nav noticis (un cerēsim, ka arī nenotiks).
Citāts:1. fāze - eiforija. Oi, Latvija atgriežas Eiropā, nu tik būs Eiropas algas, pensijas, dzīvosim kā Vācijā, brīvs tirgus, utt.
Brīvs tirgus taču ir, kā nu bez tā Wink
Citāts:2. Fāze - neizpratne. Lūžņos sagriezta zvejas flote, likvidēta cukurrūpniecība un gandrīz visa pārējā rūpniecība, lauku izmiršana, jo zeme pieder dāņiem, zviedriem, utt., kuriem vairāk par 5 strādniekiem lauksaimniecības lieluzņēmumā nav vajadzīgi jeb citiem vārdiem pamatnācijas dzimstību gandrīz par 100% regulē no ārvalstīm, utt.
Te gan es piekrītu tikai daļēji. Kaut kāda rūpniecība jau tomēr pie mums ir (nu labi, viņas nav ļoti daudz, droši vien vajadzētu vairāk, un laikam reti kurš fabrīķis ražo to, ko varētu nosaukt par augsti pārstrādātu produkciju vai produkciju ar lielu pievienoto vērtību), bet par to dzimstību gan es nepiekrītu. Jā, ar viņu ir bēdīgi, bet vai tad to kāds regulē no ārpuses? Tas tomēr ir pašu cilvēku izvēle neradīt bērnus (vai nespēja nodibināt ģimeni, tādu vai citādu iemeslu dēļ) - un to, protams, ietekmē sociālekonomiskie faktori (dzīves līmenis, pārliecība par rītdienu, infrastruktūra un sabiedriskie pakalpojumi utt.) - bet atkal, es neteiktu, ka to mums kāds baigi mērķtiecīgi uzspiestu no ārzemēm, vēl jo vairāk, demogrāfijas krīze ir raksturīga ne tikai Rietumu valstīm, bet arī Krievijai, kura vispār "tradicionālās un ģimenes vērtības" (lai ko arī ar to saprastu) ir pasludinājusi par savu jājamzirdziņu, pretnostatot sevi "sapuvušajiem Rietumiem" Big Grin
Citāts:3. fāze - "prorietumnieciskuma" mazināšanās, varas represijas pret tiem, kuri "grib atpakaļ pie Krievijas", vēļēšanu rezultātu viltošana, ielikteņi pie varas, varas darbība 100% ne "vēlētāju interesēs", sabiedrības sašķeltība, utt.
Šeit arī ir stipri diskutabli. "Prorietumnieciskuma" mazināšanās - nezinu gan, es drīzāk teiktu, ka nē. Nu vismaz es neko tādu nenovēroju. Varas represijas pret "prokrieviskajiem" - kaut kādā ziņā jā, bet tagad ir vieglāk atrast ieganstu, piesienot "prokrieviskajiem" Krievijas atbalstu karā (un tomēr, man liekas, ka lai represijas nopelnītu, tomēr ir drusku jāpacenšas). Vēlēšanu rezultātu viltošana - neticu, domāju, ka tā tomēr nenotiek. Kaut arī kas tur bija ar mistiskajiem vēlēšanu komisiju priekšsēdētāju nāves apstākļiem, šķiet tepat forumā bija tēma par to Big Grin Varas darbība ne vēlētāju interesēs - nu, te pietiek atcerēties to, kam patiesībā pieder vara kapitālisma apstākļos, un viss nostājas savās vietās Wink Sabiedrības sašķeltība - jā, bet tā tomēr ir normāla sabiedriskā un politiskā procesa sastāvdaļa, nebūs jau nekad tā, ka tauta par 100% vienota it visā. Nu tā, ka pilnīgi nekad.
Citāts:Nu, ja ukraiņi par visām varītēm grib, lai taču tiek viņiem. Būs ES vismaz viena valsts, uz kuras fona kariņi ar levitiem varēs rādīt LV "sasniegumus", ja, protams, mūsu "talantīgie" un "viedie" vadīkļi nepacentīsies, un nepa@irsīs sacensībā arī ar Ukrainu.
Nu rekur jaunievēlētais prezidenta kungs Rinkēvičs uz šo skatās ar vēsu galvu (kas ir vairāk laba ziņa nekā slikta): https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...m.a515721/
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas federācijas - Ukrainas karš - hobbit_lv - 2023-07-07 10:49
RE: Sveiki - Zigfrids - 2023-05-28 16:57

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)