Krievijas federācijas - Ukrainas karš
#71
Citāts:Pavisam cita lieta, ka nekas, kas ir līdzīgs oficiālam viedoklim neinteresē, tad jūs esat Krimsona frakcijai, jo viņš zin visu no "savādākas varas".
Karojošas puses "oficiālais viedoklis" vienmēr ir jāskata caur "kara propagandas 10 pamatprincipu" prizmu: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Basic_...Propaganda
Citāts:Tēze par "lielgabalu gaļu" ir miets ar diviem galiem - jo mirst ne tikai Ukrainas karavīri, bet arī Krievijas karavīri. Un karavīru resursi diemžēl starp Ukrainu un Krieviju ir salīdzināmi.
Mirst abu pušu karavīri, tas tiesa. Bet mobilizācijas resursu ziņā Krievijai ir krietnas priekšrocības - ja es neko nejaucu, jau pēc 2014. gada notikumiem Ukrainā (t.i. Kijevas kontrolētajā teritorijā) bija palicis ap 40 miljoniem iedzīvotāju, a to i mazāk. Pēc 24. februāra palika vēl mazāk - jo daļa nonāca krievu kontrolētajā zonā, bet daļa pamuka bēgļu gaitās uz vienu vai uz otru pusi. Avotu tagad nenosaukšu, bet baumo, ka tas kopā ir samazinājis Ukrainas iedzīvotāju skaitu vēl bezmaz vai par 10 miljoniem cilvēku, nu tātad Ukrainā ir palicis ap 30 miljoni iedzīvotāju. Krievijā, kā zināms, ir 140 miljoni iedzīvotāju. Attiecīgi, Krievija "zem šautenes" pie labas gribas var nostādīt krietnas 4x vairāk rumpīšu, nekā Ukraina. Ok, Ukrainai var izdarīt korekciju uz to, ka viņai nāk palīgā ārzemju brīvprātīgie no visas pasaules, bet vai tas var noklāt mobilizācijas resursu no 100 miljoniem iedzīvotāju, es stipri šaubos.

Atmetot nianses par to, ka tie ir dzīvi cilvēki, nevis skaitļi uz papīra, Krievija spēli "norakstam kaujā cilvēkus" var atļauties spēlēt ilgāk, nekā Ukraina.
Citāts:Bet situācija ir ka iniciatīva ir Ukrainas pusē.
Pagaidām jā. Atliek vien gaidīt un vērot, vai šo iniciatīvu izdosies pārvērst arī būtiskos panākumos.
Citāts:Par to, ka krievi veido ko savu, ... nu, tas taču ir pilnīgi loģiski gadījumā, ja darīšana nav ar LV varu, bet gan tādu varu, kura domā par valsts suverenitāti un attīstību ilgtermiņā.
Par to, vai Krievijas vara domā par savas valsts suverenitāti un attīstību ilgtermiņā, vēl ir ļoti diskutabls jautājums.
Citāts:Nupat ir parādījusies ziņa, ka BRICS nolēmuši veidot savu valūtu iekšējiem norēķiniem dolāra vietā.
Nu ka tik viņi tur savā iekšā beigās nesastrīdās par to, kurš būs galvenais kases turētājs Smile
Citāts:Tagad par apgalvojumu, ka iniciatīva esot Ukrainas pusē, un par Maļaras (un ne tikai viņas) paziņojumu ticamību.
Lai nu kas, bet ziņas par to, kur iet frontes līnija, LIELĀKOTIES un KOPUMĀ ir uzticamas, jo tur tomēr parasti abas puses ir diezgan vienisprātis.
Citāts:Vakar krievu puse nopubliskoja video, kurā divi tanki un vēl kaut kādas 6 tehnikas vienības iebrauc mīnu laukā, pēc kā pa viņiem vēl artilērija pastrādā, ... nu, skats ne no patīkamajiem, kā īsā laika nogrieznī praktiski viss tiek iznīcināts.
Nu labi, tādi video (ar apmēram tādu saturu) ir diezgan biezā slānī safilmēti no abām pusēm, tur vairāk jautājums kurā info burbulī kurš vairāk sēž un kurus video vairāk redz.

Un otra lieta, atsevišķas šādas epizodas nesniedz informāciju par ainu kopumā.

Btw, kaut arī es šobrīd būšanas kustībā dēļ esmu mazliet iepauzējis sekošanu līdzi notikumiem frontēs, tomēr uz ziņām par to, ka ukraiņi jau tūlīt, tūlīt būs atsituši atpakaļ Bahmutu, es skatos diezgan skeptiski.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievijas federācijas - Ukrainas karš - hobbit_lv - 2023-07-10 21:55
RE: Sveiki - Zigfrids - 2023-05-28 16:57

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)