Krievijas federācijas - Ukrainas karš
#91
Citāts:Ukrainas un rietumvalstu līderi tolaik norādīja: Putina lēmums izsludināt mobilizāciju liecina, ka "speciālā militārā operācija" Ukrainā ir cietusi neveiksmi.
Captain Obvious Big Grin
Citāts:Lai gan Maskava pastāvīgi noliedz, ka plānotu vēl vienu mobilizāciju, eksperti paredz, ka, ņemot vērā Krievijas karaspēka problēmas frontē, gaidāms vēl viens iesaukuma vilnis.
Visdrīzāk, ka tā arī būs. Nu ok, varbūt arī nebūs, bet par nākošo mobilizācijas vilni Krievijā katrā ziņā nevajadzētu brīnīties, jo īpaši, ja karš ieilgs, ko viņš visdrīzāk arī darīs.
Citāts:Krievi brīvdienās ieņēmuši 60 kvadrātkilometrus.
Man šī metru un kilometru skaitīšana liekas pilnīgi bezjēdzīga, ij no vienas, ij no otras puses. Nozīme ir/būs vien lielo pilsētu ieņemšanai/atbrīvošanai (vajadzīgo pasvītrot Big Grin) un, pats galvenais, tam, ar ko visa šī jezga beigsies.
Citāts:Ja tā turpināsies, jāsāk domāt, ka ukraiņu fronte sāk brukt.
Nu pag, no vienas puses, "ukraiņu fronte brūk" jau mēnešiem ilgi un tā arī vēl nav sabrukusi. No otras puses, citi turpina fantazēt par pastaigām Krimā un 1991. gada robežām Big Grin Varu tikai visiem ieteikt atdzesēt galvu un citus orgānus, un apbruņoties ar pacietību.
Citāts:Jau no pagājušā gada krievi sludina, ka agri vai vēlu, kad Ukraina nespēs vairs pretoties, sāksies tās sadale, kuras rezultātā kā valsts tā labākajā gadījumā samazināsies teritorijas ziņā trīskārt
Es gan domāju, ka Ukraina savu teritoriju var zaudēt tik vien, cik tai to ir nokodusi Krievija. Tam, ka savu kumosu gribēs arī Polija vai Ungārija, vai es īsti neticu. Pareizāk sakot, ok, es pieņemu, ka šāda tāda nostaļģija pēc "iskonno savējām" teritorijām eksistē arī tur, tomēr es nedomāju, ka tā izvērtīs OFICIĀLĀ teritoriju sagrābšanā un pievienošanā. Cita lieta, ka es neizslēgtu to, ka poļi ievestu savu armiju Rietumukrainā (ar Kijevas piekrišanu, protams!), lai pasargātu to no krišanas Krievijas (vai Vāgnera) kontrolē. Bet tā joprojām skaitītos Kijevas kontrolēta teritorija, vismaz uz papīra.
Citāts:Prigožina uzdevums varētu būt noturēt poļu "mirotvorcus" pieklājības rāmjos saistībā ar pavērušos iespēju pagrābt vairāk, nekā pienākas.
Ja ticēt tam, ka kopā ar Prigožinu uz Baltkrieviju aizdevās ap 5000 muzikantu (bez smagā bruņojuma? Ar?), tad tas ir stipri par maz, lai kaut ko neļautu poļu armijai. Polijā iedzīvotāju, šķiet, ir vēl vairāk nekā Ukrainā pat bija, un Polijas armija nav novājināta kaujās. Tā karot ar to būtu vēl viena "Ukrainas kampaņa", un man pagaidām neizskatās, ka krievi baigi ilgotos šo pasākumu "povtoritj"... No sērijas - Можем повторить! Или нет? Big Grin
Citāts:zicpriekšsēdētājam Ze noorganizēt nelaimes gadījumu ar letālām sekām
Nu tad jau drīzāk uzspridzinās un pateiks, ka Krievijas raķete. Vai gluži vienkārši nopludinās kādu kompromatu, kas pārvilks tādu treknu svītru Zeļenska politiskajai karjerai, ka viņam varbūt atliks vien pašam nošauties. Respektīvi, Zeļenskim ir vai nu jāaiziet kā varonim, vai papriekšu klaji jākrīt nežēlastībā visas publikas acu priekšā. Variants ar kokaīnu (kas vēl ir jautājums, vai viņš tiešām šņauc, vai tā tomēr ir tikai krievu un heiteru propaganda) kā reiz te vismazāk iederās. Krišanai nežēlastībā ir jānotiek pamazām, tauta tam ir jāsagatavo pamazām, lai nesanāk pārlieku liela kognitīvā disonanse.
Atbilde
#92
Man šī metru un kilometru skaitīšana liekas pilnīgi bezjēdzīga, ij no vienas, ij no otras puses. Nozīme ir/būs vien lielo pilsētu ieņemšanai/atbrīvošanai (vajadzīgo pasvītrot Big Grin) un, pats galvenais, tam, ar ko visa šī jezga beigsies.

Neesmu liels analītiķis, tomēr, cik saprotu, pagaidām NATO un Ukrainai izdodas visas šķirbas frontē ugunsgrēka gadījumā ar kaut ko aizbāzt. Vienā brīdī kaut kur šis resurss beigsies - vnk nebūs vairs pa rokai brīvas brigādes, ko steidzamības kārtībā nosūtīt uz sektoru, kur krievi pārgājuši uzbrukumā. Ja dažu dienu laikā (tā jau sen nav bijis) krievi var ieņemt 60 kvadrātkilometrus, tad tas vedina uz zināmām pārdomām tomēr.
Arī izsludinātais kontrnastups daudzējādā ziņā izgāzās tā iemesla dēļ, ka Ze nespēja sakoncentrēt vienā vietā pietiekoši lielus spēkus, lai pārrautu krievu aizsardzību.
Mani avoti prognozē pēdējo mēģinājumu no ukraiņu puses pavērst situāciju kaut cik sev par labu tuvākajā laikā. Vai izdosies savākt kaut kur pietiekoši nopietnu dūri sekmīgam uzbrukumam? Jautājums ir pavisam neskaidrs.

Es gan domāju, ka Ukraina savu teritoriju var zaudēt tik vien, cik tai to ir nokodusi Krievija. Tam, ka savu kumosu gribēs arī Polija vai Ungārija, vai es īsti neticu. Pareizāk sakot, ok, es pieņemu, ka šāda tāda nostaļģija pēc "iskonno savējām" teritorijām eksistē arī tur, tomēr es nedomāju, ka tā izvērtīs OFICIĀLĀ teritoriju sagrābšanā un pievienošanā. Cita lieta, ka es neizslēgtu to, ka poļi ievestu savu armiju Rietumukrainā (ar Kijevas piekrišanu, protams!), lai pasargātu to no krišanas Krievijas (vai Vāgnera) kontrolē. Bet tā joprojām skaitītos Kijevas kontrolēta teritorija, vismaz uz papīra.

Da viss vienkārši. Kad Ukraina sāks brukt, poļi noorganizēs NATO sev mirotvorcu statusu, nu, un tālāk - pēc Krimas scenārija. Vēsturē pie mums par to īpaši nerunā, bet stāsta, ka tad, kad Ādolfs atņēma čehiem zemes, poļi neesot stāvējuši malā, un arī ievilkusi kaut ko no čehu zemēm nāsīs, tā kā ... poļi ir un paliek poļi ... ar savām senajām Eiropas lielvalsts ambīcijām. Tie no kumosa neatteiksies, nav tā mentalitāte. Vien līdz šim allaž spēciņa pietrūcis, - dabū vienmēr pa zobiem no vāciešiem vai krieviem, toties leišus, baltkrievus un ukraiņus papresēt nekad neatsakās. Pajautā jebkuram lietuvietim, ko viņš domā par poļiem. Dabūsi tāāādus trīsstāvīgos, ka maz neliksies. Smile
Atbilde
#93
Citāts:Neesmu liels analītiķis, tomēr, cik saprotu, pagaidām NATO un Ukrainai izdodas visas šķirbas frontē ugunsgrēka gadījumā ar kaut ko aizbāzt.
Jā, un tāpēc jau arī nevar teikt, ka fronte ir sabrukusi.
Citāts:Vienā brīdī kaut kur šis resurss beigsies - vnk nebūs vairs pa rokai brīvas brigādes, ko steidzamības kārtībā nosūtīt uz sektoru, kur krievi pārgājuši uzbrukumā. Ja dažu dienu laikā (tā jau sen nav bijis) krievi var ieņemt 60 kvadrātkilometrus, tad tas vedina uz zināmām pārdomām tomēr.
Vēl jau arī tā sūtīšana paņem laiku, un var vnk nepaspēt nosūtīt/ierasties laikus. Kas arī visdrīzāk notika pie Kupjanskas, kur, cik es saprotu, tad arī ir tas sektors, kur krievi vairāk vai mazāk veiksmīgi ir pamanījušies atspiest kādu nekādu teritoriju.

Bet kā jau teicu - par frontes sabrukšanu varēs sākt runāt, kad frontes līnija sāks pārvietoties daudz jūtamāk - nu, tur 10 vai vismaz 5 km dienā, vai kaut kā tā. Un arī tad vēl jāskatās, vai tik un tā to neizdosies kaut kur tālāk stabilizēt, kā piemēram mēs to novērojām turpat pie Kupjanskas 2022. gada rudenī, kur principā sabruka krievu fronte un kur ukraiņi ar relatīvi nelieliem spēkiem paņēma tādas teritorijas, kuras nevar neredzēt arī uz visas Ukrainas kartes.
Citāts:Vēsturē pie mums par to īpaši nerunā, bet stāsta, ka tad, kad Ādolfs atņēma čehiem zemes, poļi neesot stāvējuši malā, un arī ievilkusi kaut ko no čehu zemēm nāsīs
Jā, tā ir taisnība. Kaut gan pareizāk sakot, tas bija zemes gabals, kuru abas valstis (Polija un Čehija) uzskatīja par savu. Pēc Pirmā Pasaules kara tas palika Čehijai, bet 1938. gadā, pēc Minhenes konferences, faktiski 3. Reiha sabiedrotās statusā, šo teritoriju atkal anektēja Polija.
Citāts:Kad Ukraina sāks brukt, poļi noorganizēs NATO sev mirotvorcu statusu, nu, un tālāk - pēc Krimas scenārija.
Nu vot, par šo es šaubos, jo mūsdienās tomēr teritoriju pārdalīšana, vismaz šādā formā (kad kāda nosacīti strīdīga teritorija tiek pievienota citai valstij), vai neskaitās košerna. Tā ka armijas ievešana ar formālu Ukrainas neatkarības saglabāšanu - jā, ticu, bet tāda klaja teritorijas aneksija Rietumu virzienā - nē, neticu. Ja tas notiks (oficiāli!), būšu samērā pārsteigts.
Atbilde
#94
Pirms 2 stundām Zaporožjes tuvumā ukraiņi sākuši diezgan nopietnu uzbrukumu. Ap 100 tehnikas vienību un daži tūkstoši cilvēku. Ne velti iepriekšējās dienās apšaudīja ieroču noliktavas Krimas teritorijā.
Atbilde
#95
Kārtējais iznīcinošais kontrnastups anonsēts? Kurš pēc kārtas šis ir? Trešais? Tomēr frontes dienvidu daļā šodien ejot karsti. Ukraiņi vakar vairāk nekā 20 tankus pazudējuši, šodien rezultāts - līdzīgs. Iesaistīts esot ukraiņu 10. armijas korpuss ar vismaz 25 tūkst. militārpersonu.
Atbilde
#96
Ukraina ASV tankus «Abrams» varētu saņemt septembrī 

Ukraina tankus "Abrams" no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) varētus saņemt šā gada septembrī. Pirmajā partijā būs no sešām līdz astoņām šīs kaujas tehnikas vienībām.
Ietekmīgais interneta medijs "Politico" atsaucas uz anonīmiem avotiem Pentagonā un Kongresā un vēstīja, ka runa pagaidām ir par vecāko tanka modeli "Abrams M 1A", nevis moderno A2 versiju.
Augustā tehniku nosūtīs uz Vāciju, kur tai veiks remontu, bet Ukraina frontē tanki varētu nonākt pēc mēneša. Vācijā paredzēts arī Ukrainas karavīru 10 nedēļu apmācības kurss. Ukraiņi plāno šīs mācības pabeigt augustā.
Medijs arī informēja, ka modernāko tanka modeli Kijiva varētu saņemt gada laikā, bet kopumā Ukraina saņems 31 tanku.
"Politico" rakstīja, ka
Citāts:šo tanku ierašanās tuvāko nedēļu laikā pievienos jaunu dimensiju Ukrainas ieročiem, jo tās spēki mēģina izlauzties cauri stabilai Krievijas aizsardzībai gar frontes līniju, kas stiepjas simtiem kilometru garumā.
Lai gan Ukrainas spēki ir panākuši nelielu virzību vienā virzienā pēdējās dienās, lēnām ejot cauri blīviem mīnu laukiem un ienaidnieka ierakumiem, tie ir pakļauti spēcīgām artilērijas un aviācijas apšaudēm.
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ir paziņojusi, ka plāno pēc iespējas ātrāk nogādāt Ukrainā vairāk ieroču, lai palīdzētu pretuzbrukumā un ilgtermiņā stiprinātu valsts aizsardzību.
Papildus tanku nodrošināšanai ASV vēlas arī sākt apmācīt ukraiņu pilotus uz iznīcinātājiem F-16 pirms kaujas lidmašīnu piegādēm.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...i.a518078/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#97
Vācu ekstrēmisti devušies uz kara zonu cīnīties Krievijas pusē
https://jauns.lv/raksts/arzemes/570595-v...vijas-puse

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā desmitiem ekstrēmistu no Vācijas devušies uz kara zonu cīnīties Krievijas pusē, paziņojusi Vācijas Iekšlietu ministrija, atbildot uz laikraksta "Die Welt" jautājumiem.

Gaidāmajā laikraksta svētdienas publikācijā, ar kuru iepazinusies aģentūra DPA, citēts ministrijas teiktais, ka drošības iestādes ir reģistrējušas 61 cilvēka aizbraukšanu, "kuri ir saistīti ar ekstrēmismu vai politiski motivētiem noziegumiem".

Attiecībā uz 39 cilvēkiem bija faktiskas norādes, ka viņi pametuši valsti ar nodomu piedalīties karadarbībā. No tiem 27 bija prokrieviski noskaņoti un 12 proukrainiski noskaņoti.
Attiecībā uz lielāko daļu no šīs grupas varasiestādēm ir konkrēta informācija, ka viņi ir piedalījušies karadarbībā. Tie ir gan labējie, gan kreisie ekstrēmisti. Tomēr varasiestādes lielāko daļu šo cilvēku klasificē kā piederīgus "ārvalstu ideoloģijai."
Principā dalība kaujas operācijās Ukrainā nav sodāma, Tieslietu ministrijas preses pārstāve sacīja laikrakstam.
Tas attiecas uz tiem, "ja vien viņi nerīkojas kā algotņi, bet kā regulāro bruņoto spēku vai līdzvērtīga brīvprātīgo korpusa un zemessardzes locekļi". Tomēr tas viņus neaizsargā no izmeklēšanas par iespējamiem kara noziegumiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#98
Американский радиоведущий Гарланд Никсон – о плане НАТО на Украине:

Виктория Нуланд: Джо, у нас чрезвычайная ситуация, у нас почти закончились украинцы!

Джо Байден: Как у нас с поляками?

Виктория Нуланд: У нас их в избытке.

Джо Байден: Отлично, только убедитесь, что когда у нас закончатся поляки, у нас будет много прибалтийского пушечного мяса


Piedodiet, netulkošu. Tie, kuri zina valodas, sapratīs tāpat. Lietas, šķiet, virzās uz to, ka LV nāksies iesaistīties ja ne Ukrainā, tad kaut kur citur. Nupat lasu, ka viens Francijas medijs LCI aktīvi "sildot" jautājumu par nepieciešamo Eiropas tiešo iesaistīšanos karadarbībā. Kā domājat, kurus aizsūtīs pirmos? Francūžus, vāciešus vai poļus, igauņus, latviešus un lietuviešus? Smile Pilnā nopietnībā LCI ēterā tiek apspriests jautājums par to, ka poļi kopā ar baltiešiem varot izveidot divīziju, kura piedalītos Ukrainas karā. Kā arguments tiek minēta polim piederoša Igaunijas uzņēmuma Polijā veikta aptauja jautājumā, vai Polijai esot jāsniedz drošības garantijas Ukrainai?
Ja kāds nesaprot, ko nozīmē "drošības garantijas" uz kurām poļus un baltiešus esot centušies pierunāt NATO Viļņas samitā, tad skaidroju ... tas nozīmē, ka attiecīgā valsts ar savām "garantijām" kļūst par likumīgu mērķi šādām un līdzīgām lidojošām "dāvanām":

Они значительно быстрее, чем Калибры и Искандеры. Дальность полета ракеты достигает 2000 км, а в случае запуска из самолета — трех.
Такие ракеты способны поражать движущиеся и неподвижные объекты. Боевая часть Кинжала равна 500 кг тротила. Системам ПВО сложно сбить Кинжал, потому что ракета после запуска поднимается вверх на 20 км, а затем падает на цель.

500 kg trotila? Ilustrācijai - prettanku mīna laikos, kad dienēju, es svēra 9 kg, un, kā stāstīja Afganistānā dienējušie virsnieki, tanka norauts ritenis, kurš sver 400 kg, pēc tādas mīnas nostrādāšanas reizēm uz brīdi esot redzams kā neliels punktiņš debesīs.

... tikai 2 piebildes pie mana iepriekšējā vēstījuma:
1. Kāpēc LV pie varas ir Kariņš (nerakstu "ievēlēts", jo neesmu drošs par to, ka JV 26 mandāti Saeimas vēlēšanās nav prasts viltojums? Drīzāk pat - gandrīz pārliecināts esmu, ka uz "vēlēšanām" šai "valstī" droši (kā PSRS laikos) var neiet - tavu balsi bez tevis pieskaitīs tur, kur tai ir jābūt pieskaitītai)? Droši vien tā iemesla dēļ, ka šis personāžs ir ļoti piemērots tam, lai viņu ātri varētu piespiest uzņemties "drošības garantijas". Piemērots tādā ziņā, ka ir pilnīgs bezrakstura lupata.
2. Ja kāds cer, ka "NATO mūs nosargās", tad pārspļaujiet pār kreiso plecu. Ukrainā tieši šobrīd liela daļa nemilitārās infrastruktūras postījumu esot nevis krievu raķešu darbības rezultāts, bet gan sekas tam, ka ukraiņi ar rietumos ražotu pretgaisa aizsardzības sistēmu palīdzību šīs krievu raķetes cenšas notriekt, - krievu raķete netraucēti aizlido tālāk, toties tas, kas tika izšauts, lai to iznīcinātu, krīt un sprāgst, kur pagadās.
Atbilde
#99
По предварительной информации, США передадут 31 танк «Абрамс» к сентябрю, что якобы должно помочь ВСУ эффективнее атаковать. Впрочем, даже непрофессионалы понимают, что история с танками больше похожа на очередную пиар-акцию НАТО и киевского режима.
Этой партии танков, о которой начали говорить заранее, при той интенсивности ведения боев, что мы сейчас наблюдаем, хватит ненадолго. Это все капля в море, только за три дня безумных атак ВСУ потеряли порядка 50 единиц техники. Из них более 30 единиц — как раз танки. То есть 31 танк, переданный американцами, в такой мясорубке проживут максимум неделю.
Более того, нельзя исключать, что передача танков, да еще с такой оглаской, даст обратный эффект, как это уже было с теми же немецкими «Леопардами», когда на них устраивалась настоящая охота, а украинцы, управлявшие танками, просто спасались бегством, отказывались на них идти в атаку или умышленно выводили из строя.
Давно нет, да и не было, мандража перед западной техникой. Наоборот, появился азарт — кто больше уничтожит. И за это даже существует призовой фонд и не один.
Танки будут передаваться без важной «начинки» и даже без знаменитой брони, о которой так много говорили ранее.
Уже заявили, что танки «Абрамс», которые США собираются передать Украине к сентябрю будут старого образца, производства 90-х годов. Более того, с них снимают все более-менее секретные приборы и даже элементы брони с обедненным ураном. Ее попытаются заменить на обыкновенную броню.
Американские танки могут подвести в эксплуатации и из-за своего веса. 55-тонный танк «Абрамс» первой серии может дать сбой в распутицу и заморозки.
Дело в том, что они настолько тяжелы, что в холодных условиях не могут преодолеть даже не очень крутую обледеневшую горку. У них резиновые гусеницы, которые практически не имеют сцепки с грунтом.
31 танк — не то количество, которое может изменить ход и исход боевых действий.
Чтобы было понятнее: один боевой вертолет Ми-24, при хороших раскладах, за один вылет может уничтожить от 12 до 16 танков. Столько он несет управляемых противотанковых ракет. Это не теория, а реалии. То есть то количество танков, которое собираются передать США — это несколько боев. Эти танки очень скоро перестанут существовать точно так же, как сейчас подгорают немецкие «Леопарды».
Atbilde
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)