Aukstais karš
#21
(2023-10-07 15:07)Forumotajs Raksta: Es patiešām nezināju, ka KF slepkavošanas tiesības ir no Starptautisko tiesību slepkavošanas kvotu sistēmas, kur lielākais slepkava nosaka cik attaisnoti ir slepkavības, ko jāveic katrai sevi cienošai valstij, kaut kā tā, Zigit?
Es nedomāju, ka mēs varam runāt par "slepkavošanu slepkavošanas dēļ"... kas notiek - valstis realizē savas nacionālās/ģeopolitiskās intereses, tai skaitā ar militāru spēku. Jā, tā rezultātā ir gājuši un turpina iet bojā cilvēki, kas ir visai neizbēgami, ja notiek militāras operācijas.

Vai tas, ka tā dara kādas vienas valstis, attaisno šīs darbības, ja tās veic kādas citas valstis? Nē, bet ja kāds viens to dara, un pasaule uz to pa lielam piever acis, tad agrāk vai vēlām NEIZBĒGAMI radīsies kāds cits, kurš arī gribēs un ne tikai gribēs. Ko mēs arī novērojam. Tā ka principā problēma, par kuru šeit ir runa, ir nevis "slepkavošanas kvotas", bet gan "tiesiskais nihilisms", kad noteikumi pārstāj strādāt, ja tos neievērot principā ir iespējams. Ja ir precedents (precedenti), būs idejiskie sekotāji.
Atbilde
#22
(2023-10-07 15:40)hobbit_lv Raksta:
(2023-10-07 15:07)Forumotajs Raksta: Es patiešām nezināju, ka KF slepkavošanas tiesības ir no Starptautisko tiesību slepkavošanas kvotu sistēmas, kur lielākais slepkava nosaka cik attaisnoti ir slepkavības, ko jāveic katrai sevi cienošai valstij, kaut kā tā, Zigit?
Es nedomāju, ka mēs varam runāt par "slepkavošanu slepkavošanas dēļ"... kas notiek - valstis realizē savas nacionālās/ģeopolitiskās intereses, tai skaitā ar militāru spēku. Jā, tā rezultātā ir gājuši un turpina iet bojā cilvēki, kas ir visai neizbēgami, ja notiek militāras operācijas.

Es nespēju nosaukt nevienu praktisku racionālu mērķi, ko šīs "krievu karavīru nāves" (un degšana elles ugunīs) ir devušas KF, vai vismaz kādi praktiski, nevis "grābstišanas par diplomātiskiem mākoņiem", bija šie praktiskie racionālie mērķi šim iebrukumam Ukrainā? Es te vienu vakaru secināju, ka Putins vienkārši gribēja iznīcināt visu, ko bija panācis savas ilgās prezidentūras laikā, lai nekas nebūtu jāatstāj pēcnācējam. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#23
Citāts:Es nespēju nosaukt nevienu praktisku racionālu mērķi, ko šīs "krievu karavīru nāves" (un degšana elles ugunīs) ir devušas KF, vai vismaz kādi praktiski, nevis "grābstišanas par diplomātiskiem mākoņiem", bija šie praktiskie racionālie mērķi šim iebrukumam Ukrainā?
Nu ja skaitītu saraksta veidā, droši vien varētu piedāvāt šādus punktus:
  1. Teritoriāla kapitāla iesišana, lai varētu tirgoties par Krimas leģitimizāciju;
  2. Sauszemes koridors uz Krimu un Azovas jūra kā KF iekšējā jūra;
  3. Kavēt Ukrainas iestāšanos NATO (kamēr Ukrainā de fakto atrodas karastāvoklī un kamēr tai ir teritoriālas pretenzijas pret Krieviju, visdrīzāk ka iestāšanās NATO ir ja ne neiespējama, tad vismaz ļoti apgrūtināta).
  4. Energoresursu piekabatošana - enerģētikas krīze visdrīzāk ir pasaules neizbēgama nākotne, un tad protams ir izdevīgi kontrolēt ģenerācijas jaudas - vai lai tās būtu AES (mēs tagad visi zinām par Zaporožjes AES, bet 2022. gada februārī martā KF bruņoto spēku avangards bija gandrīz vai aizsniedzies arī līdz Južnoukrainskas AES, un nebija pārāk tālu no tā, lai pārņemtu kontrolē arī to - un Ukrainas atomenerģētikas jomā starp citu bija principiāla cīņa par to, kas piegādās kodoldegvielu - "Rosatoms" vai "Westinghouse"), vai fosilā kurināmā izrakteņu formā.
Atbilde
#24
Mja, tu vel varēji to noformēt tabulas formā, pēdējā ailē pierakstot cik tūkstoši krievu karavīru dzīvību katrs no šiem uzdevumiem ir vērts Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#25
(2023-10-07 17:51)Forumotajs Raksta: Mja, tu vel varēji to noformēt tabulas formā, pēdējā ailē pierakstot cik tūkstoši krievu karavīru dzīvību katrs no šiem uzdevumiem ir vērts Wink
Kāpēc Tu to jautā man? Varētu domāt, ka es esmu tas, kurš definē valstu nacionālās intereses un uzsāku karus viņu īstenošanai Big Grin
Atbilde
#26
Hmzs, bet savā ziņā tu ar esi viens no tiem kas nosaka ļaunā NATO nākamos mērķus. Tu kā NATO valsts pilsonis nosaki cik lielu tavas "404 valsts" budžetu atvēlēs ... pagaidām gan tikai palīdzībai, Ukrainai, lai neļautu sasniegt šos visumā diplomātiskos mērķus ar militāriem līdzekļiem. Nu kopā ar Zigīti gan Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#27
Plāni ir un bija plāni, toties cik KF jau pēc pusotra gada ir spējusi panākt! Jau tas vien, ka visai drīz, iespējams, "koka" skaitīsies USD un EUR, bet brīvi konvertējamās valūtas - juaņa, rūpija un rublis, jau vien ir ko vērts! Tas, kas šodien notiek Izraēlā un Sīrijā, liecina vien par to, ka ASV hegemonija ir smagi apdraudēta. No vienas puses patīkami, no otras puses - nē. Nē, jo tādos apstākļos ASV pastiprināti slauks savas kolonijas, kas jau notiek. Sadrukātie papīrīši tiks atprečoti, no visādiem dumjiem un atkarīgiem aborigēniem pārpērkot viņu ekonomikas vērtīgākās daļas, kas "valstī 404" arī jau notiek. Ņemot vērā Ašeradena nevaldāmo tieksmi kotēt sabiedriskā sektora uzņēmumus biržās, - nākotnē minētā tendence tikai pastiprināsies. Vienmēr taču var atrast muļķīšus, no kuriem kaut ko vērtīgu var iegādāties par stikla krellītēm, kas būtībā šodien ir dolārs. Reālas opozīcijas varai un pretspiediena notiekošajam nav, jo "valstī 404" mīt tāda tauta, kura prot vien dziedāt un diet.
Atbilde
#28
Citāts:Hmzs, bet savā ziņā tu ar esi viens no tiem kas nosaka ļaunā NATO nākamos mērķus.
Jā, LOL, man reizi 4 gados ir iespēja atdot savu balsi vēlēšanās par kādiem no tiem, kas tad jau konkrēti tos mērķus noteiks. Teorijā, protams, jo praksē ne jau LV Saeimas deputāti nosaka "NATO mērķus".
Citāts:Plāni ir un bija plāni, toties cik KF jau pēc pusotra gada ir spējusi panākt!
Un kas tas būtu? Teritoriju kontrolē mazāk, nekā 2022. gada martā (ok, te gan ir nianse, ka to teritoriju, kuru kontrolē, kontrolē kārtīgāk nekā 2022. gada martā), un, ja neskaita Bahmutas operāciju, tad tomēr tendence lielākoties tomēr ir teritorijām ir pāriet no Krievijas kontroles Ukrainas kontrolē - ok, atdošana bija kampaņveidīgi (vispirms Balaklejas-Izjumas-Kupjanskas un Harkovas rajona teritoriju atdošana, un pēc tam Dņepras labais krasts un Hersona). Un kā ar denacifikācijun un demilitarizāciju? Ja ne visus, tad vairumu sagūstīto azoviešu Kijevai vienkārši atdeva (apmaiņā pret bezgala vērtīgo kadru Medvedčuku?), bet demilitarizācija izpaužas kā Ukrainas mobiku iznīcināšana frontes līnijā? Nē nu ok, es gan arī neteiktu, ka KF armijai frontē viss ir slikti, tas arī ir tālu no patiesības, bet nu runām par nez kādiem nejēbiskiem panākumiem arī nav nekāda pamata.
Citāts:Jau tas vien, ka visai drīz, iespējams, "koka" skaitīsies USD un EUR, bet brīvi konvertējamās valūtas - juaņa, rūpija un rublis, jau vien ir ko vērts!
Iespējams...
Atbilde
#29
(2023-10-07 22:29)Zigfrids Raksta: Plāni ir un bija plāni, toties cik KF jau pēc pusotra gada ir spējusi panākt!
Ko tur par pusotra gada runāt, vajag cildināt KF kopš 1999 gada 9 augusta, kad "KGB ar dievišķo oriolu norādīja un dieva svētītā valdaja ciema valsts vīru" norādīja.
(2023-10-07 22:29)Zigfrids Raksta: brīvi konvertējamās valūtas - juaņa, rūpija un rublis,

Tas , protams, notiks ja ĶTR neveiks militāru operāciju Indijā, kaut ko kalnos tur nav sadalījuši.
(2023-10-07 22:29)Zigfrids Raksta: ASV hegemonija ir smagi apdraudēta.
Es domāju, ka Kanādas hegemonija ledus hokejā ir krietni smagāk apdraudēta. Wink
(2023-10-07 22:29)Zigfrids Raksta: ASV pastiprināti slauks savas kolonijas
Jā, Zigiti, tāpēc es ieteiktu iestāties ES, ahh,mēs jau tur esam. Wink
(2023-10-07 22:29)Zigfrids Raksta: Ņemot vērā Ašeradena nevaldāmo tieksmi kotēt sabiedriskā sektora uzņēmumus biržās,
Nu tā nav Ašeradena tieksme, bet gan prasība pēc valsts ieguldījumu kvalitatīvāku uzraudzību, proti, izvilkt viņus no "politiskās pelēkās" zonas, kur neviens ne par ko neatbild, vismaz grāmatvediski kontrolētā vidē, ar ekonomiski saprotamiem vērtējumiem.

(2023-10-07 22:29)Zigfrids Raksta: Vienmēr taču var atrast muļķīšus, no kuriem kaut ko vērtīgu var iegādāties par stikla krellītēm, kas būtībā šodien ir dolārs.
Es esmu gatavs apmainīt tavas "stikla pērlītes" 1:1 apmainīt pret vērtīgajiem rubļiem, lai tu justos vērtīgāks Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#30
(2023-10-08 0:17)hobbit_lv Raksta:
Citāts:Hmzs, bet savā ziņā tu ar esi viens no tiem kas nosaka ļaunā NATO nākamos mērķus.
Jā, LOL, man reizi 4 gados ir iespēja atdot savu balsi vēlēšanās par kādiem no tiem, kas tad jau konkrēti tos mērķus noteiks. Teorijā, protams, jo praksē ne jau LV Saeimas deputāti nosaka "NATO mērķus".
Bet tā ir tava personiskā izvēle, nedarīt neko, un teikt, ka tā ir tikai teorētiski, nevis nejauša sakritība, ka piem. Vladimiram P. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)