Sveiki
#21
(2024-05-21 14:45)Kundalini1 Raksta: ja var kādu nelielu sadaļu ezotērikai, ja te par to ir arī interese
es domāju ezotērika, jo tā aptver vairākas jomas, sadaļas, kā ezotērika pati par sevi mani tā neinteresē un ezotēriķi nepatīk

Es domāju ka var, tik nu velētos lai ir latviski vai citā ES valodā, varēsi?
Atbilde
#22
(2024-05-21 22:35)Vietuieraditajs Raksta:
(2024-05-21 14:45)Kundalini1 Raksta: ja var kādu nelielu sadaļu ezotērikai, ja te par to ir arī interese
es domāju ezotērika, jo tā aptver vairākas jomas, sadaļas, kā ezotērika pati par sevi mani tā neinteresē un ezotēriķi nepatīk

Es domāju ka var, tik nu velētos lai ir latviski vai citā ES valodā, varēsi?

Mani ar mazliet valdzina ezoterika Wink

Citāts:Ezoterisks, ezoterija vai ezotērisks, ezotērija?

Vārdi rakstāmi ar īsu patskani e – ezoterisks, ezoterija.
Minētos vārdus ar garu patskani neizrunā arī oriģinālvalodā, tāpēc nav nekāda pamata tos rakstīt ar garā patskaņa burtu arī latviešu valodā.
Ezoterisks (gr. < esōterikos ‘iekšējs’) – ‘slepens, apslēpts, domāts vienīgi iesvētītiem, zinošiem (par reliģiskiem rituāliem, misticiskām mācībām u. tml.)’
Ezoterija – ‘vispārināta īpašība → ezoterisks; ezoterisko jautājumu kopums, mācība par to’. Piemēram, nonākt zinātnes un ezoterijas krustcelēs. Lasīt grāmatas par ezoteriju. Interese par ezoteriku. Iedziļināties ezoterikā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)