[LV|EU] Tornis 14 sezona
#14
Tā kā vakar sesijas nebija, mazliet pabakstījos redaktorā ap aktuālajā sezonā pieejamo aviāciju (lidmašīnām). Te būs pāris secinājumu. 

Ja neskaita dronus un helikopterus, tad mums ir pieejamas 3 lidmašīnu tipi ar sekojošām spējām:
  • A-10A. Klasiskā triecienlidmašīna ar minimumu elektronikas (un bez GPS Big Grin ). Diezgan labi der darbībām pa statiskiem vai lēniem zemes mērķiem (jo īpaši, ja tos apspīdina ar lāzeru no cita avota). Var uzbrukt arī tehnikai, ja tā ir silta. Izsist Šilku no droša attāluma, ja Šilka stāv ar izslēgtu motoru, praktiski nav iespējams (vadāmās raķetes nelokojas), bet iet virsū Šilkai ar "dumjo" bruņojumu (lielgabals, nevadāmās raķetes) ir laimes spēle, kur Šilkai ir priekšrocība, jo viņa lidmašīnu redz ātrāk un labāk, nekā pašu Šilku ierauga no lidmašīnās. Kopumā, A-10A der tikai pret statistiskiem mērķiem (FOB hunt Big Grin ) un ierobežoti pret laukuma mērķiem (kājniekiem mežā). Teorētiski, ar nosacītām sekmēm var trenkāt arī tehniku, bet tikai tad, ja tā ir ar ieslēgtu motoru un diez ko nepretdarbojas...
  • F/A-181 "Black Wasp". Principā, no šobrīd pieejamā klāsta visefektīvākā lidmašīna. Bruņojums ļauj šaut pa Šilku no attāluma, kādā Šilka nespēj atbildēt (jo vadāmās raķetes spēj lokoties uz Šilkas radara starojumu) un, kaut arī nepārbaudīju, bet vajadzētu varēt tikpat viegli izsist arī tankus. Ir pieejamas arī lāzervadāmās aviobumbas. Bruņojuma, ko izmantot pret kājniekiem, praktiski nav (nu ok, var viņiem mest virsū tās pašas lāzervadāmās, bet tas ir apmēram tas pats, kas ar lielgabalu pa zvirbuļiem). Kopumā, risinājums pretinieka pretgaisa aizsardzības neitralizācijai.
  • F/A-181 "Stealth" - tīrs iznīcinātājs, apgādāts tikai raķetēm "gaiss-gaiss". Jēga no viņa praktiski nekāda, jo pretinieka aviācija parādās reti un ij tad, pat esot gaisā, var nepaspēt noreaģēt pirms pretinieka lidaparāts izdara savu skādes darbu, piemēram, izšauj mūsu bruņutehnikas vienības uz zemes.

Vēl ir dažas citas fundamentālas problēmas, kuras ir grūti novēršamas:
  • Salīdzinoši maz munīcijas (2 vadāmās raķetes un 4 lāzerkoriģejamās aviobumbas uz A-10A vai 4 vadāmās raķetes un 2 koriģējamās aviobumbas uz "Black Wasp");
  • Lidojot izniekojas visai daudz laika - ja ar pirmo uzlidojumu nesanāk notēmēt un izšaut, jāiet uz otro apli, atkal jāatgūst augstums utt., kas paņem laiku, kā minimums pāris minūtes. Ja jālido uz lidlauku pārlādēties, tas ir vēl krietni ilgāk.
  • Lai veiksmīgi izmantotu lāzerkoriģējamās aviobumbas, vajag kādu, kas spīdina mērķus ar lāzeru (ar rokas lāzertēmekli vai no kvadrokoptera - labāk no pēdējā, no viņa redzamība kā likums ir labāka).
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: [LV|EU] Tornis 14 sezona - hobbit_lv - 2022-11-07 10:40

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)