[LV|EU] Tornis 14 sezona
#11
Jāsaka godīgi, 14.sezona, neskatoties, ka ir tikai Liberation, ir krietni enerģiska un aktīva ... Un ir piespiedusi, mūs izvēlēties iet misijas, lai spēli nomierinātu. Smile

Uz šobrīd ļoti neefektīvi ir mūsu boti, - principā var izmantot tikai kā pakalpiņus, īsta kaujas gara viņiem nav un pretinieki ir krietni agresīvāki, līdz ar to arī resursi īsti nedod nekādu pārsvaru. Atliek karot vien manuāli.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#12
Mēs sekmīgi pabeidzām Starijsabor operāciju, bet pateicoties cilvēku trūkumam, nācās uzspiest pretinieku dusmu līmeni līdz 100%, kas kaujas beigās gan nokrita uz 95%, kur sākām no ~30%. Kas principā norāda uz vidēji netalantīgu kaujas organizāciju. Nobeigumam gan palika vēl viens radiotornis. Un tad atliktu Zeļenogorskas operācija, kas sākas no trim  rūpnīcām.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#13
Manas 5 kapeikas par kauju organizāciju, primāri lielajām pilsētām (ar mazajām ir cerība tikt galā arī kaut kā nebūt tāpat):
 1. Ļoti prasītos netālu no respauna mašīnas nolikt arī munīcijas mašīnu, jo kaujai ieilgstot, mūsu bruņutehnikai var sākt beigties munīcija. Un ja degvielu vēl var atjaunot kādā no tuvākajām zapravkām, tad ar munīciju īsti daudz variantu nav, bet braukt uz lielo FOB ir ilgi. Turpat kaut kur var provēt nolikt arī savu pretgaisa elementu - bet drīzāk Šilku ja trofeju, vai amerikāņu, kādu nu var par supļiem nopirkt; kas zin, varbūt tas tomēr kaut cik līdz pret desantu izmetošajiem heļiem...
 2. Savu bruņutehniku nedrīkst dzīt iekšā pilsētā, tā garantēti uzraujas uz mīnām un kā minimums tiek iebojāta. Drošāk ir vizināties ap pilsētu, piestājot pozīcijās, no kurām kaut ko cik necik redz. 
 3. Ja izdodas noskaidrot, no kuras puses nāk pretinieku papildspēki, tad vizinoties garām, var nomīnēt atbilstošos piebraucamos ceļus. Pēdējā sesijā tā garantēti tika izsistas 2 Šilkas, un varbūt vēl kaut kas (jo pēc kaujas vācot atlikušo trofeju tehniku, izlikto mīnu vairs nebija, kas stipri liek domāt ka uz viņām bija uzsprādzis arī vēl kaut kas nereģistrēts.
 4. Prettanku drons ir kruts, bet viņu ļoti viegli izsit Šilka, ja tāda nepamanīta kaut kur atrodas. Vēl cīņā ar tehniku tomēr lieti noderētu aviācija - jo īpaši, ka esošo supļu apjoms ļauj to atļauties, bet nu atkal, mums pietrūkst cilvēku, kas ar to operētu, atliek vienīgi vēl izmēģināt botus kā pilotus (kaut gan viņi šaus pa visu ko redzēs, un pilsēta būs drupās Big Grin ).
 5. Vēl var mēģināt "darba dalīšanu", ņemot vērā to, ka viena no lielākajām problēmām lielo pilsētu ņemšanā ir pretinieka palīgspēki, kas diezgan regulāri brauc aizstāvjiem palīgā, un ja viņi brauc vairāk, nekā mēs spējām iznīcināt laika vienībā, tad paņemt pilsētu īsti cerību nav Big Grin . Un tātad, būtu variants, ka spēlētāji dalās 2 grupās: viena grupa tīra pilsētu, māju pēc mājas (un rēķinās ar lieliem zaudējumiem, kas ir vairāk vai mazāk neizbēgami), bet otra cenšas atrast labu pozīciju, no kuras iespējami labi redz ceļu, pa kuru piebrauc pretinieka tehnika, un sit to ārā, pirms tā ir iebraukusi pilsētā. Komplektā ar 3. punktu tas varētu strādāt visai efektīvi. Ja tehnika nebrauc, tad var vienkārši šaudīt pretinieka karavīrus, kas skraida pa pilsētu - viņi arī mēdz sagādāt ne mazums galvassāpju.
 6. Kopumā, punkti 1., 3. un 5. prasa mazliet vairāk plānošanas, nekā mēs to parasti daram, bet nu var mēģināt to labot Smile
 7. Pamatproblēma, protams, ir mazais spēlētāju skaits, 2 spēlētāji priekš lielās pilsētas ņemšanas ir pamaz. No otras puses, esam tik, cik esam, un laikam uz to, ka pēkšņi mūsu skaits varētu būtiski pieaugt, lielu cerību nav  Confused
Atbilde
#14
Tā kā vakar sesijas nebija, mazliet pabakstījos redaktorā ap aktuālajā sezonā pieejamo aviāciju (lidmašīnām). Te būs pāris secinājumu. 

Ja neskaita dronus un helikopterus, tad mums ir pieejamas 3 lidmašīnu tipi ar sekojošām spējām:
 • A-10A. Klasiskā triecienlidmašīna ar minimumu elektronikas (un bez GPS Big Grin ). Diezgan labi der darbībām pa statiskiem vai lēniem zemes mērķiem (jo īpaši, ja tos apspīdina ar lāzeru no cita avota). Var uzbrukt arī tehnikai, ja tā ir silta. Izsist Šilku no droša attāluma, ja Šilka stāv ar izslēgtu motoru, praktiski nav iespējams (vadāmās raķetes nelokojas), bet iet virsū Šilkai ar "dumjo" bruņojumu (lielgabals, nevadāmās raķetes) ir laimes spēle, kur Šilkai ir priekšrocība, jo viņa lidmašīnu redz ātrāk un labāk, nekā pašu Šilku ierauga no lidmašīnās. Kopumā, A-10A der tikai pret statistiskiem mērķiem (FOB hunt Big Grin ) un ierobežoti pret laukuma mērķiem (kājniekiem mežā). Teorētiski, ar nosacītām sekmēm var trenkāt arī tehniku, bet tikai tad, ja tā ir ar ieslēgtu motoru un diez ko nepretdarbojas...
 • F/A-181 "Black Wasp". Principā, no šobrīd pieejamā klāsta visefektīvākā lidmašīna. Bruņojums ļauj šaut pa Šilku no attāluma, kādā Šilka nespēj atbildēt (jo vadāmās raķetes spēj lokoties uz Šilkas radara starojumu) un, kaut arī nepārbaudīju, bet vajadzētu varēt tikpat viegli izsist arī tankus. Ir pieejamas arī lāzervadāmās aviobumbas. Bruņojuma, ko izmantot pret kājniekiem, praktiski nav (nu ok, var viņiem mest virsū tās pašas lāzervadāmās, bet tas ir apmēram tas pats, kas ar lielgabalu pa zvirbuļiem). Kopumā, risinājums pretinieka pretgaisa aizsardzības neitralizācijai.
 • F/A-181 "Stealth" - tīrs iznīcinātājs, apgādāts tikai raķetēm "gaiss-gaiss". Jēga no viņa praktiski nekāda, jo pretinieka aviācija parādās reti un ij tad, pat esot gaisā, var nepaspēt noreaģēt pirms pretinieka lidaparāts izdara savu skādes darbu, piemēram, izšauj mūsu bruņutehnikas vienības uz zemes.

Vēl ir dažas citas fundamentālas problēmas, kuras ir grūti novēršamas:
 • Salīdzinoši maz munīcijas (2 vadāmās raķetes un 4 lāzerkoriģejamās aviobumbas uz A-10A vai 4 vadāmās raķetes un 2 koriģējamās aviobumbas uz "Black Wasp");
 • Lidojot izniekojas visai daudz laika - ja ar pirmo uzlidojumu nesanāk notēmēt un izšaut, jāiet uz otro apli, atkal jāatgūst augstums utt., kas paņem laiku, kā minimums pāris minūtes. Ja jālido uz lidlauku pārlādēties, tas ir vēl krietni ilgāk.
 • Lai veiksmīgi izmantotu lāzerkoriģējamās aviobumbas, vajag kādu, kas spīdina mērķus ar lāzeru (ar rokas lāzertēmekli vai no kvadrokoptera - labāk no pēdējā, no viņa redzamība kā likums ir labāka).
Atbilde
#15
[Attēls: 20221110004537-1.jpg]
Pēc sesijas 2022.11.09 situācija bija sekojoša - tā sakot laiks uzsākt Zeļenogorskas operāciju. Praktiski mēs turpinām uzbrukumus no Bravo.

.7z   server.vars.Arma3Profile.7z (Size: 9,85 KB / Downloads: 72)

.7z   2022.11.10.7z (Size: 1,75 KB / Downloads: 69)
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#16
šorīt no rīta tika atbrīvota Zeļenogorska, saglabājot iespējas turpināt uzbrukumus un pārvērst viņus resursos ražotnēs tuvākajos rūpnieciskajos mezglos uz Rietumiem. Tā kā Zeļenogarskas operācija ir iegājusi nobeiguma fāzē un mēs gatavojamies Bolotnajas lidlauka operācijai.

Tā kā mēs esam sākuši izmanto "bezgalvaino jatnieku", tad mums interesē kāds ir iespaids

Citāts:AddInitAndRemoveOverridden  statistics ... total messages = 17894
126 ... Type_10
432 ... Type_53
516 ... Type_54
314 ... Type_58


AddInitAndRemoveOverridden remoteExec statistics ... total messages = 9
2 ... Type_376
7 ... Type_403

un iespaids parādās mpStatiscs.log kā papildus ieraksti, kur pamatlogs ir gana sakārtots un parādās vien pieslēgumu reģistrācija. Tā sakot, nepagāja i ne 4 gadi kā log ieraksti tika beidzot sakartoti Big Grin


Attached File(s)
.7z   server.vars.Arma3Profile.7z (Size: 11,5 KB / Downloads: 67)
.log   mpStatistics_3301.log (Size: 650 biti / Downloads: 61)
.log   Arma3_8365.log (Size: 1,27 KB / Downloads: 74)
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#17
Nu ko tuvojas jaunais gads, bet 14 sezona turpinās, tā sakot AI pretinieks labi turas. Savādāk ir lai atbrīvotāji nebūtu viendabīgi - proti, ar vieniem tankiem neko atbrīvot nevar.


.log   Arma3_8203.log (Size: 1,7 KB / Downloads: 65)


.log   Arma3_57953.log (Size: 1,38 KB / Downloads: 62)


.log   mpStatistics_8203.log (Size: 1,22 KB / Downloads: 64)


.7z   server.vars.Arma3Profile.7z (Size: 21,71 KB / Downloads: 65)
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#18
Oficiāli šodien beidzās 14 sezona ar kļūdām. It kā jau varētu meklēt, kas un kur ir vainīgs, bet nu neiet ... nu i labi! Jebkurā gadījumā šī misija nebija īsti iecerēta, bet ļāva mums paspēlēt savus mēnešus 6.

Turpinām ar 15 sezonu.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#19
Kopumā, par spīti bēdīgajām beigām, šī sezona bija visai produktīva un sniedza mums šādu tādu pievienoto vērtību. Un konkrēti:
 • Palaidām un visai sekmīgi darbinājām bezgalvaino klientu (es personīgi uzskatu, ka performances pienesums no viņa bija);
 • Vairāk un sekmīgāk kā citās sezonās lietojām dronus;
 • Ieguvēm un nostiprinājām prasmes un pieredzi augsti tehnoloģiska bruņojuma izmantošanā (pirmkārt jau tanki un lidmašīnas).

Lai vai kā - vieglas smiltis, 14. sezona, lai dzīvo 15.! Big Grin
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)