Mastodon
#5
Citāts:Pērnā gada novembrī jau rakstījām, ka līdz ar “Twitter” nonākšanu Īlona Maska īpašumā tā bijušais vadītājs Džeks Dorsijs izziņoja jaunu sociālo tīklu, “Twitter” konkurentu “Bluesky”. Tas ir blokķēdē bāzēts decentralizēts sociālais tīkls, kas būtībā piedāvā līdzīgas iespējas kā “Twitter”. Pēc četriem mēnešiem “Bluesky” beidzot nonākusi “App Store”, taču joprojām pieejama beta versijā un ļoti ierobežotam lietotāju skaitam.
https://kursors.lv/2023/03/03/app-store-...ternativa/

Protams, ka liberāļi grib "savu teritoriju kur terorizēt konservatīvos", bet tas nav tehnisks pamatojums, kāpēc veidot monolītu vispasaules tīklu pēc twitter līdzības. Un tehniskais progress ir gājis uz priekšu, un twitter lielākais konkurents ir Whatup, Signal, Telegramm utml tīkli, kas operē līdzīgi. Un nevajag aizmirst "Meta", un "Googles" konkurentus. Un tas "lauciņš" nemaz tik liels nav. No otras puses Mastodon piemērs par universālu ielogošanās platformu rāda, ka tehniski tas ir ļoti komplicēti.

Citāts:Open Source Twitter Alternatives

The best open source alternative to Twitter is Mastodon. If that doesn't suit you, our users have ranked more than 100 alternatives to Twitter and loads of them is open source so hopefully you can find a suitable replacement. Other interesting open source alternatives to Twitter are Gab, Minds, Diaspora and Pixelfed.
Twitter alternatives are mainly Social Networks but may also be Microblogs or Photo Sharing Apps. Filter by these if you want a narrower list of alternatives or looking for a specific functionality of Twitter.
https://alternativeto.net/software/twitt...opensource
https://fediverse.observer/
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
Mastodon - Forumotajs - 2023-01-12 0:15
RE: Mastodon - Forumotajs - 2023-01-12 0:36
RE: Mastodon - Forumotajs - 2023-01-12 1:00
RE: Mastodon - Forumotajs - 2023-01-14 3:15
RE: Mastodon/Bluesky - Forumotajs - 2023-03-05 20:27
RE: Mastodon - Forumotajs - 2023-04-23 3:07

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)