Pirātu lielvalsts? Grāmatu pirāti Latvijā apzaguši līdz 8000 autoru ...
#1
Bez vai vai gribas jautāt, cik jūs esat izlasījuši Smile

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kultur...u.a508671/

Šai raidījumā viedokli paust ļauj tikai autortiesību maksājuma iekasēšanas aizstāvjiem. Savulaik, jau bija programmatūras "pirātu" izskaušanai, panākumi bija, ka juridiskās personas pārstāja izmantot "pirātisku" programmatūru. No otras puses, bija slavenā NEO prāva, kur vara (policija, prokuratūra, tiesa ...) nodemonstrēja absolūtu nespēju izvērtēt nodarījumu objektīvi un taisnīgi.

No otras puses,  ...
ir tā ka īsti nav brīvpieejas grāmatu krātuve ar to es domāju darbu bibliotēka par darbiem, kam beigušās autortiesības. Tilde.lv ir reti murgaina vietne, kas kaut ko parāda, kaut ko nē ... un tā ir NA KM vaina un nolaidība! It kā pie šī procesa strādā https://lndb.lv/ bet tur darbs ir pašā sākumā.

Par autortiesību izdevumiem, ir https://www.3td.lv/, bet ar ierobežotu klāstu.
Un jauno egrāmatu piedāvājums vispār trūcīgs.

Galu galā, ir sabiedrības veidota egramatas.com, kur ir tās trūkstošie, slāpstošā latvju lasītāja vajadzībām domātie izdevumi, kas pat nav gramatiski koriģēti un sakopti, bet tāda priekšskatījuma līmenī ... un visa latviski lasošā sabiedrība skatās uz Kilbokas kundzes, ko viņa piedāvās attīstībai nevis latviešu valodas aizliegšanai!

https://egramatas.com/autortiesibas-nele...a-timekli/

Citāts:Autortiesības. „Nelegālā” failu izplatīšana tīmeklī
Šobrīd Latvijā notikuši divi kriminālprocesi par nelikumīgu grāmatu elektronisko versiju izplatīšanu internetā. 2011.gada 9. decembrī LETA publicēja interesantu rakstu par šo tēmu, kurā bija šis citāts: „Nelikumīga grāmatu izplatīšana internetā izdevniecībām rada būtisku kaitējumu, piemēram, par sešām nelikumīgi izplatītām grāmatām vienas izdevniecības zaudējums ir 17 000 latu apmērā, aprēķinājusi biedrība „Latvijas Grāmatnieku ģilde””. Problēma šajā visā ir tas, ka šie aprēķini ir ne tikai, maigi izsakoties, ļoti neprecīzi, bet pat absurdi. Tā kā par šo tēmu latviešu valodā (kā jau vienmēr) trūkst objektīvas un argumentētas informācijas, tad pacentīšos uzrakstīt par patiesajiem „zaudējumiem”, ko autortiesību īpašnieki gūst no brīvas failu pieejas internetā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)