Baltkrievija
#1
Baltkrievijā ieradušies aptuveni 5000 Krievijas algotņu grupējuma „Vagner” kaujinieku, tā, atsaucoties uz Ukrainas robežsardzes pārstāvja Andra Demčenko teikto, vēsta Ukrainas laikraksts „Kyiv Independent”. Ukrainas prezidenta pārstāvis Mihailo Podoļaks „vāgneriešu” klātbūtnē saskata zināmu risku Polijai un Baltijas valstīm.

„Vagner” algotoņu skaits Baltkrievijā sākotnēji bija mērāms simtos, taču karavīri valstī ierodas nepārtraukti, saka Demčenko. Pavisam valstī šobrīd ieradušās deviņas auto kolonnas ar „vāgneriešiem”.
Pēc Demčenko teiktā, „Vagner” spēku klātbūtne tiešus draudus Ukrainai nerada.
Pagājušajā nedēļā tika apstiprināta „Vagner” karaspēka ierašanās Baltkrievijā. Lukašenko režīma Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka „Vagner” karavīri valstī apmāca reģionālos aizsardzības spēkus.

Tā raksta https://www.tvnet.lv/7819629/video-vagne...a-podolaks

Rekur, profesionālais komentators Arestovičs: https://twitter.com/JanisTeresko/status/...9110578185

Vai tā ir tikai viena retorika, par sliktajiem "kolektīvajiem rietumiem"?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Es stipri šaubos, ka Krievijas interesēs šobrīd ir atvērt "otro fronti" - jo īpaši, ja mēs uzskatām, ka tandēms "vāgnerieši - Baltkrievija" principā joprojām ir Krievijas politikas atvasinājums un darbojas Krievijas interesēs. Krievija jau tā īsti netiek galā ar vienu fronti - pretējā gadījumā Kijeva jau sen būtu kritusi - nafig viņai vēl viena.

Bet ja pieņemam, ka Baltkrievija vai "Vāgners" spēlē paši savu lomu uz šīs skatuves, tad tur ir grūti saskatīt kādu tālejošu stratēģisku jēgu. Diez vai Baltkrievija ir gatava iesaistīties karā tā uz rokas mājienu, bet pat 5000 vāgneriešu ir pārāk maz jebkam stratēģiskam. Sacelt jezgu Lietuvā/Polijā/Latvijā? Nu kāds tam būtu mērķis, pārorientēt Rietumu/NATO kara mašīnu no palīdzības Ukrainai uz ordnunga ieviešanu jaunā karstajā punktā? Tiktāl varbūt, bet tālāk? Kādas ir 5000 vāgneriešu izredzes šādā scenārijā? Nekādas. Es šaubos, ka viņi parakstīsies uz tik suicidālu misiju. "Nāves nicināšana" ir godā vāgneriešu vidū, bet ne jau tādā līmenī.
Atbilde
#3
Citāts:Baltkrievijas režīma līdera Aleksandra Lukašenko draudi Polijai jāuztver kā humors, jo ne Baltkrievijai, ne Krievijai nav nopietnu plānu vai iespēju organizēt uzbrukumu Polijai, uzskata igauņu drošības eksperts Rainers Sakss.
"Otrkārt, Polija noteikti negrasās iebrukt Baltkrievijā vai Rietumukrainā, kā to mēģina apgalvot Krievija. Šī saruna ir mēģinājums radīt informatīvo kontekstu, īpaši Krievijā, lai motivētu tās armiju cīnīties un turpināt karu ilgtermiņā, parādot, ka šis ir plašāks konflikts starp Rietumiem un Krieviju," Igaunijas sabiedriskā medija radio raidījumā "Uudis+" sacīja Sakss.
Viņš atgādināja, ka Krievija sākotnēji bija plānojusi veikt ierobežota mēroga "specoperāciju", lai uzspiestu Ukrainai savu darba kārtību. Tomēr tā izgāzās.
"Tagad Krievijas vadība ir ļoti sarežģītā situācijā - tai ir ļoti smagi zaudējumi, militāri sakāves, turklāt visu pavasari tika runāts par to, ka tiek gatavota liela Ukrainas pretuzbrukuma operācija. Prigožina sacelšanās visu Krievijā notiekošo izcēlusi pavisam jaunā gaismā. Krievijas prezidentam ir skaidrs, ka viņam ir personīgi jāpieliek pūles, lai atgūtu kontroli pār situāciju. Taču šī tā sauktā avantūra par Polijas tēmu ir komiska un sāk atgādināt padomju ēras beigas, kad bija mēģinājumi mākslīgi saglabāt sen mirušu ideoloģiju. Pašlaik tā ir samērā muļķīga izvēle no viņu puses, un maz ticams, ka tā varētu nopietni mobilizēt krievus atbalstīt pašreizējos Krievijas līderus."
Sakss piebilda, ka visa Krievijas armija šobrīd ir iesaistīta Ukrainā, un tas nozīmē, ka tai vairs nav rezervju. Turklāt, salīdzinot ar situāciju pirms pusotra gada, iekšpolitiskā situācija Krievijā šobrīd ir nopietni satricināta.
"Krievijai nav militāro iespēju paplašināties. Šajā gadījumā viņiem nav jēgas veikt provokācijas, jo tas viss izskatīsies smieklīgi. Pat ja Krievija Baltkrievijas teritorijā organizētu kādu provokāciju, ko veiktu figūras Polijas militārajās uniformās, tā nekādi nespētu reaģēt. Un šajā ziņā nav jābaidās no bruņotas rīcības. Tā ir informatīvais karš, nevis reāla militāra plānošana," uzsvēra drošības eksperts.
Pēc Saksa domām, Polijas armijas papildspēku nosūtīšana uz austrumu robežu ir pamatota.
"Polija rīkojas gudri, parādot, ka, ja jūs iebāžat šeit degunu un organizējat informatīvus uzbrukumus mūsu virzienā, mēs jums dosim stingru atbildi. Un tas noteikti parādīs Krievijai un Baltkrievijai, ka nav jēgas pat mēģināt kaut ko inscenēt. Polija ir gatava reaģēt. Tagad tā bruņojas un nostiprina savu armiju. Jebkurā gadījumā Polijas rīcība ir ļoti pareiza un noteikti ierobežos Krievijas un Baltkrievijas rīcību," sacīja eksperts.
Runājot par Prigožina privāto armiju "Wagner", kas ir ieradusies Baltkrievijā, Sakss sacīja, ka viņi nav atveduši līdzi ievērojamu bruņojumu un nerada īpašus draudus.
"Kas attiecas uz pakļautības jautājumu, situācija ir nedaudz neskaidra, jo tie nekad nav pilnībā izgājuši ārpus Krievijas drošības dienestu kontroles. Daudzi Krievijas augstāko virsnieku ir atstādināti no amata, kas liecina par plašāku neapmierinātību Krievijas armijā, kas beidzās ar Prigožina aiziešanu. Pašlaik jautājums par vāgneriešu spēku pakļautību un turpmāko darbību Baltkrievijas teritorijā nav galīgi atrisināts. Baltkrievijas īpašo spēku veiktā "Wagner" vienību apmācība ir vairāk mediju spēle. Protams, var publicēt kopīgu mācību attēlus, bet faktiski nopietnu kopīgu mācību starp Baltkrievijas un "Wagner" spēkiem nav. Visticamāk, Prigožins risinās sarunas ar Krievijas vadību par to, kā tos [spēkus] pielietos nākotnē," sacīja eksperts.
Sakss piebilda, ka vāgneriešu algotņi nevēlas atgriezties, lai atkal cīnītos Ukrainā, jo jūtas Krievijas vadības nodoti, un vaino Šoigu un Gerasimovu smagajos karavīru zaudējumos pie Bahmutas.
"Šādu attieksmi Krievijas vadība, visticamāk, nemainīs. No otras puses, ir skaidrs arī tas, ka Prigožins nespēj tos uzturēt kā privātu armiju viens pats. Viņš tos nekad nav apmaksājis no savas kabatas, jo, kā norādīja arī Krievijas prezidents, šī nauda nāk no valsts budžeta. Pašreizējā neskaidrā situācija nevar turpināties ilgi. Baltkrievijas režīma vadītājs Lukašenko arī teica, ka viņiem netiks maksāts no Baltkrievijas budžeta," sacīja Sakss.
Sakss neuzskata, ka Putins caur Baltkrieviju atvērs vēl vienu fronti pret Ukrainu un piespiedīs Baltkrievijas bruņotos spēkus piedalīties ofensīvā.
"Tagad šādu briesmu nav. Ja tas tā nebija pirmskara mēnešos, tad tagad šie draudi arvien samazinās. Baltkrievijas vadonis noteikti nevēlas, lai Ukrainai tiktu uzbrukts no tās teritorijas. Viņš zina, ka tam sekos Ukrainas militārā pretreakcija. Ja situācija saasināsies, noteikti palielināsies draudi tās politiskās sistēmas izdzīvošanai. Baltkrievu bēgļi jau ir izveidojuši vienības Ukrainas armijā. Tos noteikti varētu izmantot Baltkrievijas teritorijā. Un es uzskatu, ka Baltkrievijas līderis nav pārliecināts, ka viņa armija vispār paklausīs pavēlei uzbrukt Ukrainai," sacīja eksperts.
https://rus.err.ee/1609042415/saks-ugroz...-kak-jumor
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Ja par Baltkrieviju, tad šodien garīgo uzlaboja kādā LV "medijā" publicētā ziņa, ka par spīti brīdinājumiem par iespējamo vervēšanu spiegošanai un citiem briesmu darbiem LV pilsoņi lielā skaitā (šogad - 42 tūkst.; ai, ai, ai!) turpinot izmantot bezvīzu režīmu un apmeklēt ļaunā diktatora pārvaldīto teritoriju. Smile
Jā, manējie brauca pagājušajā gadā, brauca šovasar un, domāju, brauks arī turpmāk, ja būs tāda iespēja. Gribējās taču, gaidot jaunos elektropārvades tarifus, padzīvot vismaz nedēļu .. divas valstī, kur pret iedzīvotājiem varas attieksme nav kā pret jūga lopiem. Vervēšana? ... Nu, es iedomājos, kāda brēka sāktos mūsu "medijos", ja būtu kaut puse gadījuma, kad kādu būtu arī centušies savervēt, tomēr nav ... nav ... Un šeit ir vieta neizpratnei, kāpēc LV propagandoni slinko? Varēja taču aizsūtīt misijā kādu Reini Znotiņu, lai viņš atgriezies varētu publikai pastāstīt, kā viņš otro reizi savā dzīvē neesot varējis paelpot, jo viņu žņauguši baltkrievu čekisti par atteikumu sadarboties. Smile
Ja nopietni, tad nekādi secinājumi nav izdarīti.
Covid laikā antivakseru izcelšanos skaidroja visvisādi, tikai galveno cēloni noklusēja, jo tas bija ārkāāāārtīgi neērts. Vienkārši liela daļa sabiedrības ir pārstājusi ticēt šādām runājošām galvām, kuras par savu muldēšanu allaž nenes nekādu atbildību. Gan jautājumā par "drošajām un pārbaudītajām" vakcīnām, gan par daudz kā cita. Precīzi tas pats - ar braucieniem uz BY. Pēc 30+ gadiem nepārtrauktu melu ... nu, kurš saprātīgs cilvēks vēl ticēs šādiem briesmu stāstiem?
Atbilde
#5
(2023-08-07 19:27)Zigfrids Raksta: Ja par Baltkrieviju, tad šodien garīgo uzlaboja kādā LV "medijā" publicētā ziņa, ka par spīti brīdinājumiem par iespējamo vervēšanu spiegošanai un citiem briesmu darbiem LV pilsoņi lielā skaitā (šogad - 42 tūkst.; ai, ai, ai!) turpinot izmantot bezvīzu režīmu un apmeklēt ļaunā diktatora pārvaldīto teritoriju. Smile
Vai tu esi kādreiz aizdomājies, kāpēc lai racionāli cilvēki brauktu uz Baltkrieviju, bez radniecības? Starp citu starp Baltkrieviju un KF vēl joprojām nav reālas robežas? Un turklāt braukāt uz turieni, tā vietā lai brauktu uz Poliju? Šis teksts vairāk uzdod jautājumus nevis atbildes ... turklāt cigarešu (utt) kontrabandu tur pazīst kopš 1920 gada, kad izveidoja robežu. Pie tam sankciju laikā, kontrabanda varbūt gan izvedot, gan ievedot Wink Es kā reizi noklausījos Jaunsudrabiņa stāstus par 20-10 gadu Latgali Wink No otras puses tu valsti ko kur pats pelni iztikas līdzekļus apsaukā, bet Baltkrievijai aizmirsti piekabināt kādu daiļskanīgāku vārdu, kā Baltkrievijas tirānija Wink
Bet tā starp citu, varu pieminēt kā tuvākais, kur Baltkrievijai esmu bijis ir Daugavpils Wink Man gan bija viena paziņa no Krāslavas, pat ļoti smuka meitene, bet es tā arī nekad nesaņēmos. Kur pie KF robežas gan es esmu bijis, pie paša staba. Wink
(2023-08-07 19:27)Zigfrids Raksta: Covid laikā antivakseru izcelšanos skaidroja visvisādi, tikai galveno cēloni noklusēja, jo tas bija ārkāāāārtīgi neērts. Vienkārši liela daļa sabiedrības ir pārstājusi ticēt šādām runājošām galvām, kuras par savu muldēšanu allaž nenes nekādu atbildību. Gan jautājumā par "drošajām un pārbaudītajām" vakcīnām, gan par daudz kā cita. Precīzi tas pats - ar braucieniem uz BY. Pēc 30+ gadiem nepārtrauktu melu ... nu, kurš saprātīgs cilvēks vēl ticēs šādiem briesmu stāstiem?
Tev kaut kāda interesanta matemātika sanāk, ka gan tikai 30+? 2023-1945=78+, jo padomju savienībā tika melots ārkārtīgi daudz, pamatā visa iekšpolitika bija samelota. Un es ceru, ka Latvijā sāk veidoties jaunas uzticības pilnas attiecības, kad nav jēga un vajadzība melot, bet nu jā mēdz būt atkritieni padomju melošanas tradīcijās, kā COVID laikā, kad Latvija atkārtoja tikai to, ko rakstīja preses atskaitēs. Smile
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#6
Vai tu esi kādreiz aizdomājies, kāpēc lai racionāli cilvēki brauktu uz Baltkrieviju, bez radniecības?

1. Jābrauc, kamēr vēl var, paskatīties, vai tiešām ir tā, kā mūsu "nacionālisti" brēkā (par milzīgo atpalicību, utt.) un runājošās galvas (tipa, "ārlietu ministrs Rinkijs) publiski TV melo? Jābrauc tā vienkāršā iemesla pēc, lai nebūtu kā, piemēram, ar info no mūsu "sabiedriskajiem medijiem" savulaik par nodokļiem, kur, piemēram, Lielbritānijā iedzīvotāju ienākuma nodoklis esot 40(?)%, bet Latvijā - tikai 23 laikam, tāpēc Latvijā esot jāpaaugstina. Ha! Aizmirsa demagogi, ka tur vesela latviešu diaspora dzīvo ar radiniekiem LV. Smile Nu, un ... izrādās, ka 40% esot, bet bagātajiem. Latvju par minimālo algu strādājošie nabadziņi maksājot ievērojami mazāk pat par LV 23%. Tagad man tur ir paziņas, kuriem vienmēr var pajautāt, lai atsijātu šādu "objektīvu info" no TV Panorāmas. Smile
2. Ir vēl viens ļooooti noderīgs aspekts, bet par to es nerunāšu. Negribu, lai manu plānu kaut kādas "valsts 404" iestādes izjauc. Negribas izjust kārtējās cūcības no "valsts 404" varas puses attiecībā pret sevi. Šis būs tas gadījums, kad varēšu nedaudz atspēlēties komplektā ar izdevīgumu sev.

No otras puses tu valsti ko kur pats pelni iztikas līdzekļus apsaukā

Lūk, lūk, lūk. Velns, kā vienmēr, slēpjas detaļās. "Valsts, kur pats pelni iztikas līdzekļus". Un tagad man jādara viss, ko vien iegribas kariņiem? Šī ir lielas daļas dzīves uztvere. "VALSTS" mani baro, valsts mani uztura, utt. Nē, Forumotāj! Bet varbūt otrādi ir? Valsts, kurā es maksāju nodokļus [vēl pagaidām]? Smile Iztiku, ja vien neesmu slinks un muļķis, es nopelnīšu visur. Gan Baltkrievijā, gan Krievijā, gan Filipīnās, gan vienalga kur, un man ir 100% vienalga, kādā valodā runā tas, kurš mani atalgo. tāpēc manī tādas verga attieksmes pret saimnieku, kāda ir lielai daļai šeit dzīvojošo nav un nebūs. Parsonsikā brīvība un pašcieņa man atšķirībā no citiem ir vērtība. Un zini, izdodas šo iesēt arī bērnu galvās, kas dod gandarījuma sajūtu par to, ka vēl 4 brīvi cilvēki, pateicoties man, staigās pa šo planētu.
Atbilde
#7
Par godu šai tēmai, paskatījos https://belarus24.by - nu pat tur Baltkrieviju nezīmē "īpašās krasās". Notiek SNG spēles Smile Un uzvar tikai Baltkrievija Wink . Ziņo kā Polija pārvieto pie Baltkrievijas robežas... arī Latvija un Lietuva tā darot. Un Rāda bildi par ZS mācībām Dagdā Big Grin . Un pēc ziņu raidījuma seko reklāma Brestas monumentam, kur nepilngadīgie tur piemiņas godasardzi. Kā mums bija pie strēlnieku pieminekļa, kur soļoja arī nākamais kapitālisma miljardieris Ainārs Gulbis. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#8
Kā ziņo https://belarus24.by 60'000 cilvēku no ES apmeklējuši Baltkrieviju bezvīzu režīmā. Es gan neesmu vēl noskaidrojis kas bezvīzas režīmu vispār var izmantot, bet pēc vēstnieku izraidīšanas 2021 gadā Ārlietu ministrija neiesaka apmeklēt Baltkrieviju.

Citāts:2021. gada 24. maijā Baltkrievijas ārlietu ministrija lika Ārkārtējam un pilnvarotajam Latvijas vēstniekam Minskā Einaram Semanim pamest Baltkrievijas teritoriju. Līdz ar viņu tika izraidīti arī vēstniecības darbinieki. Latvija atbildēja ar līdzīgu prasību Baltkrievijas vēstniecībai Rīgā.

Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Baltkrievijā Einārs Semanis šobrīd rezidē Rīgā.

Konsulāts Vitebskā turpina darbu.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)