Latvijas viedokļu līderi
#1



... Neatkarīgās diskusija par valdību.
... un tagad noklausāmies, ko Kiršteins saka no 19:17.
Jau 2 nedēļas pirms prezidenta vēlēšanām viņš ir saņēmis anonīmi no Ārlietu ministrijas jaunās valdības sastāvu, kurš tikai nebūtiski atšķiras no tā, kas tiek virzīts šobrīd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Interesanti bezgala! Kurš vai kuri ir tie, kuri sastāda šādus sarakstus jeb citiem vārdiem, - tie, kuri LV nodiktē, kurš būs valdībā un kurš nē? Citiem vārdiem, netieši tiek izpausts, ka "suverēnās" un "neatkarīgās" "valsts" vadību ieceļ kāds caur Ārlietu ministriju. Skrejiet nu vien uz "vēlēšanām", balsojiet par savām partijām, bet ... kā tur Staļins teicis? "Nav svarīgi, kā balso, svarīgi ir kā saskaita"? Smile Smile Smile Smile Smile
... bet tos, kuri dalīs naudu, apliks jūs ar jauniem nodokļiem un izlems, dzīvot jums vai mirt (pēc potēm, aiz bada vai zāļu nepieejamības), iecels tas (tie), kuri stāv aiz Ārlietu ministrijas. Smile Smile Smile
Atbilde
#2
https://nra.lv/ un viņu https://www.youtube.com/@medijunams kanāls ir briestošs KNL konkurents. Uz šo brīdi viennozīmīgi vājš, bet piemeklējot atbilstošas personības tur var panākt labu rezultātu.


r

Vai viņi spēs konkurēt ar Glorijas un, teiksim, Toča un Armaņevas to rādīs laiks.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4


Citāts:Glorija Grevcova (dzimusi kā Glorija Kozlovska 1988. gada 29. maijā) ir Latvijas politiķe. 2022. gada rudenī ievēlēta 14. Saeimā no partijas "Stabilitātei!" saraksta, no kuras izstājusies, vēlāk iestājusies "Apvienībā Jaunlatvieši".

Kā mēs atceramies, vai nebija īsti ko CV rakstīt attiecībā uz nodarbinātību, tāpēc nejauši samelojās. Bet tagad, atradusi jauku vīrieti, no apvienības jaunlatvieši, un nodevusies sabiedrības dāmas pārdomām.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Neko nepareizu G.G. video manuprāt nepateica. Ja jau latvieši, kā svinīgās runās mēdz atzīmēt, ir izcīnījuši kārtējo (otro) reizi savu valsti un neatkarību, tad būtu tā kā jādomā par tās attīstību un ilgtspēju. Šajā sakarā divi ar iepriekšminēto saistīti aspekti.
1. 700 gados iedzītā kalpa mentalitātes dzīvīgums ierindas bāleliņa apziņā. Bieži vien, uzstājoties līdzīgās diskusijās, par rietumu, ASV vai ES kritiku esmu saņēmis kremlina, Putina zābaklaižas un līdzīgus apzīmējumus. Par ko tas liecina? Ne par ko citu, kā vien par minēto ļautiņu sevis un apkārtējo uztveri a' la "latvietim katrā ziņā ir kādam jākalpo" jeb latvietim un, protams, valstij nedrīkst un nevar būt savu interešu, citu interešu, kā vien kādam kalpot. Ja kritizē rietumus, tad vienīgais variants tādos prātiņos ir kas? Nu, protams, - kalpo Kremlim. Kalpot un apkalpot ES, ASV intereses esot pareizi, progresīvi, atbalstāmi un galvenais - PATRIOTISKI! Smile Taisnību sakot, ja par mūsu interesēm, tad rodas pārdomas un pamats diskusijai, cik vispār šī "valsts" ir suverēna (spējīga pati lemt savu likteni)? Domājot par LV interesēm, piemēram, vajadzēja noslēgt līgumu ar RUS par gāzes piegādēm, un pārdot to tālāk vāciešiem ar 200% uzcenojumu. Pirktu un vēl paldies teiktu.
2. Ja par attīstību, tad šeit ir otra ačgārnība ļaužu prātos. No katra gludekļa sludina, ka notiek cīņa par līderību Pasaulē starp ASV un Ķīnu. Naivs jautājums, kā izmērīt, kurš tad ir pirmais, allaž šādus "patriotus" piespiež runāt/rakstīt muļķības vai izkliegt lozungus. Pačukstēšu - EKONOMIKA ir tas mērs, ekonomika, un tikai kā sekas tai nāk hokejs, dziesmu svētki, sasniegumi zinātnē, tautu dejas un kora dziedāšana. Kā izskatās, tad viena liela daļa mūsu sabiedrības ir sajaukuši vietām cēloņus un sekas. 3. vieta hokejā, un Latvija tagad esot varena valsts? Tikmēr nav naudas, lai Jūrmalā turpinātu ar to nodarboties bērni un jaunieši. Smile Smile Smile Nu, un cik ilgi šāda "varenība" turpināsies?
Atbilde
#6
Un? Kādu plānu tu piedāvā? (par vēsturi apmainīsimies ar viedokļiem vēstures nodaļā Wink )
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#7
Pirmkārt, saprast, ko paši gribam šeit redzēt.
Pats esmu pretēji pašreizējām tendencēm (ceļš it kā uz latvisku Latviju - nacionālu, etnokrātisku valsti) par pilsonisku sabiedrību nākotnē, kad krievs, latvietis, ukrainis vai vienalga kas, jautāts, kas viņš ir, vispirms izvelk LV pasi un rāda to ... nu, kā tas ir ASV, piemēram, tomēr latvieši tam nav ne gatavi, ne spējīgi uz ko tādu šobrīd, jo tas paredz +/- brīvu konkurenci. Presēt līdzcilvēkus ar valodu likumiem, pašiem strauji izmirstot un izšķīstot, protams, ir vieglāk, ērtāk un izdevīgāk.
Šajā sakarā mans variants ir tikt vaļā no kaitīgiem mītiem, saprast, ka, lai izdzīvotu un pastāvēti, IR JĀMAINĀS UZ AUGŠU (Rainis) un JĀSTRĀDĀ. Nu, un to visu darīt. Aizsūtīt ellē visus ES, kariņus, levitus un pārējos klaidoņus ar viņu LGBT un pārējo, pasludināt, ka LV intereses turpmāk prevalēs pār visādu eiropas savienību un nato interesēm, utt.
Atbilde
#8
[Attēls: F0-GISc-FWYAIKBt-F.jpg]
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#9
Olga Petkevica

Mans mīļākais jautājums: “kā tad nevarēja iemācīties valodu 30 gadu garumā?”?



Nu man jau līkās ka mēs visi zinām, kā var dabūt tādu apliecību. Wink 

p.s. man personīgi viņa kā sieviete valdzina un man ir tieksme ticēt viņai uz vārda. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#10
Viesturs Kairišs ar grib sev pievērst uzmanību (facebook):
Citāts:"Kad pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām uzvarējušo partiju pārstāvji publiski pauda satraukumu par vēlēšanu rezultātiem Latgalē un solījās «uzrotījuši piedurknes» sākt strādāt pie situācijas normalizēšanas, tad ticiet, tie bija meli! Tā bija publiska retorika un man tiešām nav ticības, ka mūsu vara, spēj pasargāt mani, manu ģimeni un citus latgaliešus, tai skaitā etniskos krievus, no iekšējiem drošības apdraudējumiem.
Kaut vai divu dienu piedzīvotais - vakar braucu cauri Viļāniem dodoties uz kapusvētkiem un redzu centrā sapulcējušos kādu bariņu vīru Krievijas Jūras desantnieku formās ar zvaigznēm pie cepurēm un karogiem, kas uz to brīdi nebija atritināti. Kaut blakus man sēdēja māte, es riskēju piebraukt viņiem klāt un jautāju, vai viņi ir sajukuši prātā un zaudējuši realitātes sajūtu? Izvērsās man neilga polemika ar latgaliski runājošu cilvēku, aicināju viņus pamest šo vietu un doties mājās, jo tūlīt noteikti atbrauks Drošības policija un visus apcietinās. Šķīrāmies mierīgi. Liels pārsteigums bija vakar lasīt internetu un, redzēt, ka par šo notikumu nav nekādas info.
Šodien, galvenajā TOP veikalā, man ienākot pie kases iepirkās pilnīgi kails spalvains vīrietis (un viņu apkalpoja!!!). Tieši aiz viņa rindā stāvēja trīs mazas meitenītes ar saviem saldējumiem. Vēl rindā bija vīrieši, kuriem laikam likās, ka tas ir normāli, katrā ziņā viņi neko nedarīja. Kad es sāku bļaut pa visu veikalu, vīrietis ātri aizmuka, un pēc piecām minūtēm ieradās izsauktais apsargs, kurš ar mani runāja krieviski, kad sāku skaļi protestēt un pieprasīju runāt latviski, man piesējās vēl daži krievvalodīgie. Sāku brēkt, kas te vispār notiek, kādā valstī mēs dzīvojam! Kas te vakar bija par desantnieku svētkiem, pagriezās cita kasiere un man atgādināja, ka mēs dzīvojam brīvā valstī, un ka te katrs var paust savu viedokli.


Jā, BRĪVĀ VALSTĪ!
Gribu, teikt, ka es kopumā cienu Viļānu TOP pārdevējas, tās vienmēr ir laipnas un vienmēr runā latgaliešu vai latviešu valodā (un man pilnīgi nav problēmu, ka daudzas pēc etniskās piederības ir krievietes), bet kopējā situācija man liekas vairāk nekā draudīga. Man reāli bail, ka pēc šī publiskā ziņojuma, mani bērni un ģimenes sievietes var tikt apdraudētas, kaut vai apmeklējot Viļānu veikalus, vai arī vienas paliekot mājās laukos. Bail par izdauzītiem logiem, bet tie jau ir sīkumi.
Visvairāk man bail par Latvijas valsti. Viļāni - ir īstā Latvijas vizītkarte. Kariņa kungs, kad jūs pēdējo reizi bijāt Viļānos, vai Latgalē? Rinkēviča kungs, Krāslavu uz jūsu vizīti noteikti uzspodrināja spoži. Varbūt ir vērts negaidīti iegriezties ne tikai glaunās Rīgas uzkodu vietās, bet arī kādā Latgales miestā.
Piemēram, Viļānu vienīgajā automazgātavā, kur šovasar, apkalpojošais cilvēks, lūdza, vai es nevarētu pāriet uz krievu valodu. Nācās pieklājīgi braukt prom. Jo publisko pakalpojumu sfērā, šādi teksti man nav pieņemami. Kučinska kungs, kā tur ir ar mūsu visu iekšējo drošību? Man liekas jūs ar savu pragmatisko lēnprātību, mieru un saimniek tēva harmoniju, īsti neatbilstat tik dinamiskam amatam, kā Latvijas iekšlietu ministrs. Varbūt pienācis laiks atzīt, ka netiekat galā ar saviem pienākumiem un demisionēt?


Un ko darīt man, šeit Viļānu pagastā? Savas un ģimenes drošības dēļ bēgt uz Rīgu? Kas mūsu brīvajā valstī mūs aizsargās?"
https://vs.lv/raksts/sabiedriba/2023/07/...s-virietis
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)