Krima un DTR LTR
#1
Ukrainas pilsoņu karš.

"As far as the accusations of ‘occupation,’ ‘annexation’ of Crimea and deployment of troops there, repeatedly made in the context of the Vienna document (similarly with the Conventional Forces in Europe treaty), are concerned, the peninsula’s reunification with Russia was a result of a free expression of will by its multinational population, and the current status of Crimea and the city of Sevastopol as part of the Russian Federation has been determined once and for all and is not up for discussion," the ministry said.

"Therefore, Russia is free to deploy troops and military equipment on its territory, and attempts to inspect the territory of Crimea as part of an inspection of Ukraine are provocative and useless. Naturally, at the same time Russia is ready to accept inspectors, observers and assessment groups in Crimea should it receive relevant requests under the Vienna Document," it added.
At the same time, Washington’s report fails to mention the fact that Kiev has not yet fulfilled its commitments under the Vienna Document with regard to its military operation in eastern Ukraine.
"By groundlessly accusing Russia of arming and training separatists in eastern Ukraine and engaging in joint military actions alongside them, the US and NATO countries have seriously discredited the role of VD11 as an instrument of unbiased control of military activities of the OSCE member states. In that regard, we stress once again that Russia is not a party to the military conflict in Ukraine," the statement says.


https://tass.com/politics/1079209
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Šteinmeiera formula – Ukrainas kapitulācija?

https://www.tvnet.lv/6793804/steinmeiera...pitulacija

Šonedēļ pienāca ziņa, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir piekritis tā saucamajai Šteinmeiera formulai miera panākšanai Austrumukrainā. Tā paredz vēlēšanu rīkošanu okupētajos Ukrainas austrumu reģionos, kuras pārraudzītu Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO), ukraiņu novērotāji, neatkarīgi preses pārstāvji un politiskās organizācijas. Vēlēšanu laikā atsevišķiem Doņeckas un Luhanskas apgabaliem ar likuma spēku tiktu piešķirts pagaidu īpašais statuss, kas tiktu pagarināts pēc tam, kad EDSO būtu atzinusi, ka vēlēšanas norisinājās atbilstoši EDSO un starptautiskiem demokrātisku vēlēšanu standartiem. Savukārt vēlēšanām ir jānotiek saskaņā ar Ukrainas konstitūciju un Ukrainas likumiem.
Citāts:
Līdz ar to Krievijas bruņotajiem spēkiem un Maskavas atbalstītajiem separātistiem šī teritorija ir jāpamet un Ukrainai ir jāatgūst kontrole pār savu austrumu robežu.
Jāpiebilst, ka Ukrainā jau pašlaik ir spēkā pagaidu likums par Donbasa īpašās teritorijas statusu, kurš zaudēs spēku šā gada beigās. Minētā iemesla dēļ Augstākajai radai «ciešā sadarbībā un diskusijās ar sabiedrību» jāsagatavo jauns likums. Turklāt Zelenskis jau ir paspējis paziņot, ka šajā likumā netikšot pārkāptas nekādas sarkanās līnijas (nekomentējot, kas īsti viņa izpratnē tās būtu). Neskatoties uz to, Šteinmeiera formulas elementus ir paredzēts integrēt arī jaunajā likumā.
Zelenskis ir arī izteicis cerību, ka drīzumā varētu sarīkot «Normandijas četrinieka» samitu, kurā piedalītos Zelenskis, Putins, Makrons un Merkele. Krievija iepriekš bija paziņojusi, ka ar Zelenski netiksies, kamēr vien Ukraina nebūs izteikusi gatavību Šteinmeiera formulu pieņemt.
Atbilde
#3
Un tagad kad komunisms ir nokritizēts, laiks uzkarot Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)