Holokausts
#1
Lai ko arī var uzzināt par 'žīdu šaušanu' padomju avotos, viņi vairāk mīlēja akcentēt komunistu, komjauniešu un padomju aktīvistu šaušanu gan kara laikā, gan miera laikā. Labākajā gadījumā viņi stāstīja par vācu nacistu zvērībām, starp citu pieminot arī padomju ebreju iznīcināšanu. Pamata iemesls bija normalizēt "gulagu", kā pāraudzināšanas metodi, otrs iemesls bija visos laikos padomju kultūru pavadīja lielkrievu šovinisms, nereti ar antižīdisku noskaņu, ko padomju iekārta iracionāli mantoja no  pareizticīgās baznīcas.

Līdz ar to zināšanas par holokaustu šeit pat, mūsu nacionālo brālu un radinieku vidū ir ļoti ierobežotas,  un mēs kā nacionāla sociāla grupa mēģināt nodoties aizmirstībai gan mūsu nacistiskos noziegumus, gan dalību holokaustā.

Nu visi mēs ar lielāko prieku apmeklējām Kauņu Lietuvā, bet mēs nemaz nezinām, ka Kauņā ir nelielais memoriāls pagalmā, kas iezīmē vietu, kur 1941. gada 27. jūnijā, pirmajās pilsētas nacistu okupācijas dienās, lietuviešu "patrioti", kas valkāja Lietuvas aktīvistu frontes (LAF) baltās aprocītes, nogalināja aptuveni 70 ebreju, piekaujot viņus līdz nāvei ar laužņiem un spīdzinot ar augstspiediena ūdens šļūtenes ievietošanu dažādās atverēs, līdz tās pārsprāgst. Izrādi apmeklēja gavilējošs skatītāju pulks.

2011. gadā, kad Kauņas nelielā ebreju kopiena atzīmēja šī slaktiņa 70. gadadienu, Lietuvas valdība izvēlējās godināt vainīgo piemiņu un piemiņas vieta atrodas Miško gatvē 11.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
[Attēls: 1]

Kaspars Zellis
@kasparszellis
1941.g. 27.jūnijā Bjalistokas Melnā piekdiena. Vācu kārtības policijas 309 bataljona vīri Bjalistokā nogalina vāirāk kā 2000 ebrejus, ap 800 no tiem dzīvi tiek sadedzināti sinagogā. https://www.jhi.pl/artykuly/czarny-piate...mstoku,512
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#3
Citāts:Līdz ar nacistu okupāciju Kandavā 1941.gada jūlijā tika uzsākta ebreju ierobežošana. Ebreji tika padzīti no pilsētas uz nomali – “Dimžas” viensētas apkārtni. Masveida slepkavība notika augustā, kad visus ebrejus sapulcēja Kandavas sinagogā, no kuras aizveda uz Elku mežu un nošāva. Kopā ap 68 ebreju.
Padomju laikā slepkavības vietā Elku mežā uzstādīts piemineklis - trīs akmens bluķi ar uzrakstu “568 fašisma upuri. 1941.gads”. 2005.gadā, izcērtot mežu, piemineklis bojāts. 2007.gadā Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome ar Eiropas Savienības un Latvijas valsts finansiālu atbalstu slepkavības vietā uzstādīja jaunu pieminekli ar uzrakstu “Šajā mežā 1941.gada jūlijā nacisti un viņu atbalstītāji noslepkavoja Kandavas ebrejus”.
Tas ir vairāk par padomju histogrāfiju.
http://visitkandava.lv/pieminas_vietas/h...inas_vieta

No otras puses, ap Kandavu biju ļoti daudz "darba nometnes", proti, saimniekiem ap Kandavu izīrēja viesstrādniekus, no Austrumiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)