Latvijas arheoloģija
#1
Mūsdienās arheologi mēģina vairs nerakt un nebojāt, bet atrast ar skenēšanu u.c. artefaktus nebojājošām metodēm. Mūsdienās ievērojamākie arheologi ir Urtāns un Vasks. 
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
... un, cik zinu, vesels bars nelegālo (melno) arheologu. Vienam no maniem klientiem pirms kādiem gadiem 3 bija darbinieks (tagad tur vairs nestrādā), kurš drusku apstāstīja, jo pats nodarbojās brīvajā laikā ar šo. Atceros vien, ka kaut kādas viduslaiku vara monētas varot nopārdot par eiro gabalā, un tās atrodot itin bieži. Pats toreiz stāstīja, kā pēdējo māla podu ar tādiem izcēlis.
Atbilde
#3
Nu "melnā arheoloģija" ir vairāk posts nekā "arheoloģija" - t.s. arheoloģisko pieminekļu iznīcināšana. Tas visvairāk pazīstamais stāsts ir par LU arheoloģijas ekspedīciju pa "Rail baltic" maršrutu, jo tur tiks veikta būvniecība, un tad jāpasūta "arheoloģisko izpēti". Šie nu izgājuši to maršrutu, un uz karstām pēdām uzaicināti uz radio, kur nu lepni stāsta par vēsturiskajiem atklājumiem maršrutā - proti, 1 pasaules kara ierakumu posmu pie Ķekavas. Pēc trīs dienām, lsm ziņo, ka noskatītais vēsturiskais piemineklis "melno" izpostīts, tā ka nekas saglabājams nav palicis, un ierosināta krimināllieta.

Mūsdienās arheologi vairs nerok. Ir tikai prakses iemaņu apgūšanai studentiem un pirms būvniecības apsekošana un izrakumi bojāejai pakļautajiem objektiem. Pārējais "pa lielo" ir zināms.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Kāda ir attieksme pret iedzīvotājiem no varas puses, tādu pašu vai līdzīgu attieksmi vara saņems no iedzīvotājiem. Šajā gadījumā tas ir uzskatāmi redzams. Nerēķināšanās ar iedzīvotājiem radījusi iedzīvotāju nerēķināšanos ar likumiem. Un tas tā ir un būs arī uz priekšu. Sabiedriskā līguma teorija un šī līguma nepildīšanas sekas no varas puses uzskatāmi. Izeja? Kariņiem un pārējiem aizlasīties, tomēr tas, visticamāk, nenotiks, jo viņi taču pašuprāt esot labākie iespējamie.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)