Nigēras prezidents gāzts militārā apvērsumā
#1
Nigēras prezidents gāzts militārā apvērsumā

Nigēras armijas karavīri ceturtdien paziņoja, ka ir gāzuši valsts prezidentu Mohamedu Bazumu, pēc tam, kad viņu aizturēja elitārās Prezidenta apsardzes locekļi. 
Neapmierināti Prezidenta apsardzes locekļi trešdien bloķēja piekļuvi prezidenta rezidencei un birojiem galvaspilsētā Niamejā un pēc sarunu izjukšanas "atteicās atbrīvot prezidentu", sacīja ziņu avots prezidenta administrācijā.
"Mēs, aizsardzības un drošības spēki, (..) esam nolēmuši izbeigt [prezidenta Bazuma] režīmu," televīzijas uzrunā paziņoja pulkvežmajors Amadu Abdramans, kuram apkārt bija deviņi citi karavīri uniformās.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Oi, francūžiem un amerikāņiem problēma! Urāna raktuves kurš tagad kontrolēs? Kam dos, bet kam nedos?
Atbilde
#3
Prigožins trenēja karavīrus Mali, kas tagad ir Francijas koloniālretorikas problēma. Redzēs , kā Mali patiks "Āfrikas Baltkrievijas" loma Wink

<..>Šī ir pirmā reize, kad publiski tiek pieminēta Francijas pilsonība Sadio Camara, liela Mali huntas figūra, kas nāca pie varas ar apvērsumu 2020. gadā. Kopš varas pārņemšanas pārejas valdība ir pastāvīgi kritizējusi Francijas militāro klātbūtni, mudinot Parīzi steigā izbeigt operācijas Barkhane mandātu. Ja Sadio Kamara nekad nav uzbrucis Francijai, viņš vienmēr ir izrādījis lielu tuvību Maskavai, 2022. gada augustā notikušās Krievijas militārās tehnikas nodošanas ceremonijas laikā slavējot "abpusēji izdevīgas" partnerības ar Krievijas Federāciju kvalitāti. ”. Tajā pašā laikā viņš intervijā telekanālam RT France nosodīja " augstprātību un caurskatāmības trūkumu no citām valstīm - netieši vēršoties pret bijušo koloniju.

Kopš 2021. gada pulkvedis ir palielinājis savus braucienus uz Krieviju. Mēnesi pēc vienas no šīm vizītēm Maskavā, 2021. gada septembrī, aģentūra Reuters atklāja vienošanos par tūkstoš Vāgnera algotņu nosūtīšanu, kas atbild par FAMa (Mali bruņoto spēku) apmācību, aizsardzību no varas iestādēm un atbalstu uz vietas, apmaiņā pret 9,15 miljoniem eiro mēnesī un piekļuvi trim raktuvēm, no kurām divas ir zelta.<...>
https://www.lefigaro.fr/international/ma...e-20230725
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Sākas ... Pēc Nigēras arī Senegāla sāk šūmēties. ASV un Francijai kārtējās galvassāpes.
Atbilde
#5
Laikam jau būs Ragožina inspirēta operācija Āfrikā. Tā sakot, lai nesagribas nošaut pirms "noslēpumi" iedarbināti.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#6
No "valsts 404" iedzīvotāja pozīcijas raugoties, pat smieklīgi šķiet ES vadības kaucieni par to, ka Nigērā esot atslēgti kaut kādi tur Francijas TV kanāli. Briesmīgs informācijas brīvības ierobežojums, nedemokrātiski, bla, bla, bla ... Laikam nezina laienas un boreli, ka "valstī 404" jau kādu gadu Krievijas kanāli un pat ne tikai tie oficiāli aizliegti. Smile Smile Smile ... Bet nu, prātu paizkūkojuši penzionāri pie TV ar LTV Panorāmu neaizdomāsies, - var droši dragāt tālāk, nesamazinot ātrumu. Smile Smile

Tai pat laikā Francijas Āfrikas kolonijas koncentrē spēkus. Izskatās, ka būs bruņota intervence, ja vien ... jaunais Nigēras prezidents nepaspēs uzaicināt Vāgnera orķestrantus, kas, cik saprotu, viņam ir ticis piedāvāts. Komiski būs noskatīties kā "demokrātijas nesējiem" spalvas putēs. Smile

P.s. Tikai tad, kad esi uzzinājis, kā tiek izlaupītas Āfrikas valstis, sāc labāk saprast, kas un kā notiek šodienas "valstī 404". Latviešiem kura tur atmoda ir vajadzīga vispirms tam, lai beidzot saprastu, ka atrodamies neokoloniālisma pasaulē kolonijas statusā. Tie, kuri labi mācījušies skolā PSRS laikā, šodien sapratīs, ka sabiedrības mācības un vēstures skolotājai kopā ar komunistiem ir izrādījusies 200% taisnība jautājumos par rietumu imperiālismu. Diemžēl pēc gadiem "brīvības", "tirgus ekonomikas" un "demokrātijas" nākas to atzīt.

Autors - K. Pudniks. Raksts publicēts nesen pietiek.com:

"Ir LTV un LSM propagandētā ilūzija par dzīvi Latvijā. Un ir realitāte, kurai ar to NAV nekāda sakara. Un mēs taču to ļoti labi zinām... redzam, jūtam...
Saņemot ikmēneša rēķinus un piespiedu obligātos maksājumus, latviešu tauta saskaras ar skaudro realitāti... un, lai cik uzticīgi nešķistu LTV un LSM paustie ziņu raidījumi par saulaino nākotni... realitāti Jūs redzat un izjūtat citādāk... rēķini nemelo..."

"Tu taču zini, mans draugs... mana sirds sāp tāpat kā Tava... sāp par Tēvzemē Latvijā notiekošo netaisnību un par "varas" nodevību pret latvju tautu... to neredzēt var tikai tautas nodevēji un pašlabuma meklētāji... Izlikties, ka viss ir labi... nekādu problēmu... un tomēr 100 000 imigrantu Tēvzemē atrisinātu visas problēmas! Tiešām?"

Šeit man jāsaka, ka es nebūtu tik kategorisks. Ne tikai pašlabuma meklētāji un nodevēji ... nav tik ļauni, ka, piemēram, sarunuforums.lv publika sastāvētu lielākajā daļā no minētajām divām ļaužu kategorijām. Ir vēl vismaz divas - tie, kuriem ir vienalga, un muļķi.

"Diemžēl šodien vairs nenorit diskusija par to, vai pastāvēs suverēna valsts Latvija. Lai cik man pašam un arī Tev, dārgo lasītāj, tas smagi būtu, šodien jautājums ir jāstāda - VAI LATVIEŠI KĀ TAUTĪBA IZDZĪVOS? Vai dzīvos??? Vai mūsu senču lietās asinis par mums TIKS ATTAISNOTAS…
Ņemot vērā demogrāfisko KATASTROFU LATVIJĀ, tikai MUĻĶIS var apgalvot, ka viss ir lieliski, nekādu briesmu nav... Dziedāt un dejot uz savas tautas topošās kapavietas Mežaparka estrādē un IZLIKTIES par realitāti neredzošu patriotu..."

Par "patriotiem" - ļoti precīzi, tomēr šis vārds arī rakstā bija jāliek pēdiņās, ko autors nav izdarījis. Ir tomēr jānodala īstie patrioti no kvazipatriotiem ... nu, tipa Nacionālās apvienības krabjiem, kuri visur brēkājot par rūpi par latviešiem, nevar atbildēt uz vienkāršu jautājumu, ko KONKRĒTI (vismaz vienu lietu), atrodoties 10+ gadus nepārtraukti pie varas (Saeimas valdošās koalīcijas sastāvā) viņi ir IZdarījuši aprūpējamo latviešu labā. Smile Smile Smile Krieviski to sauc "подмена понятий" jeb "klausies manos vārdos, bet neskaties uz maniem darbiem". Viņi nav latviešu nacionālisti, viņi ir RUSOFOBI, un tās ir divas dažādas lietas, bet ne LSM, ne LTV to nemūžam nepateiks, jo viņu uzdevums ir pūst koloniālās administrācijas stabulē, pieiršot penzionāru smadzenes ar propagandu un demagoģiju. Nu, izņemot, varbūt, ja Raivis un pārējie "latvju nacionālisti" pasāks nepietiekami uzcītīgi kalpot saimniekiem, un tie būs devuši uzdevumu NA noliet "valsts 404" politikas samazgu bedrē.

"Šodien, lai Tu būtu Latvijas ienaidnieks, Tev jābūt ar visu sirdi PAR LATVIJU! Tev jāmīl sava TĒVZEME LATVIJA... ar to pietiek, lai Tevi noliegtu kā Tēvzemes sargu... Diemžēl tā ir patiesība!"

Jāteic, ļoti precīzi teikts.
Atbilde
#7
Nu izskatās, ka Francijai, lai tiktu galā Nigeru ir Nigērija, kurai uzbrūk Islama teroristi.

Citāts: What troops does ECOWAS have available?
An intervention in Niger would rely heavily on Nigeria, which has 223,000 personnel as well as modern fighter jets and armed helicopters.
Not only does Nigeria have the largest army in the region, experts say it makes logistical sense to rely on Nigeria, which shares a 1,600 kilometer (1,000 mile) long border with Niger.
Senegal said on Thursday that it would participate if ECOWAS decides to intervene militarily in Niger. The country's Foreign Minister Aissata Tall Sall told journalists in the capital Dakar that "Senegalese soldiers have to go. these coups d'etat must be stopped," she said.
Several other ECOWAS member states, however, already stated that they would not support the use of force in Niger.
"Aside from our Nigerian neighbor, I don't think there's another force because Mauritania doesn't agree, Algeria doesn't agree, Mali and Burkina don't agree either. And Benin isn't going to attack [Niger]," said Abdoul Moumouni Abass, an expert in the prevention of radicalization.
However, analyst Eguegu pointed out that Nigeria's army is "bogged down at home" fighting the militant Islamist movement Boko Haram and armed bandits, running operations in 30 of Nigeria's 36 states. 
This presents a major challenge for Nigerian forces to assemble their true power for such an intervention, he said.

un nez kāpēc man šķiet ka Prigožinam arī pie Boko Haram ir gali Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)