Aktuali
#1
[Attēls: F29mDbcXoAAGX04?format=jpg&name=small]

Zigītim jau ir pienācis rēķins? Big Grin  Elektrību no Baltkrievijas neatvedīsi Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Rēķina pagaidām vēl nav, jau kādu gadu esmu pie Enefit. Kad iepriekšējo reizi tie, pie galda karikatūrā sēdošie, bija satrakojušies, Enefit piedāvāja normālus noteikumus un garantētu cenu uz 6 gadiem.
Tu, Forumotāj, neiedomājies kritizēt! Latvijas valstī viss ir kārtībā. Musinātāji, piemēram Šļūka un kopā ar viņu arī Putins, to vien gaida, lai sāktos protesti un jau parīt uz brokastlaiku Doma laukumā būtu krievu tanki. Tie, kuri nav apmierināti ar jaunajiem tarifiem, lej ūdeni uz Kremļa dzirnavām un atbalsta Krievijas imperiālistiskos tīkojumus Latvijas neatkarīgajā republikā! Nekādā gadījumā nepaud jebkādu neapmierinātību, jo tas ir ceļš uz iekļaušanos Krievijas impērijā! Smile
Atbilde
#3
Ak tu nodevējs! Aizmuki pie Igauņiem ļaujot viņiem legalizēt Roņu salas zādzību! Big Grin Big Grin Big Grin Faktiski es vairāk ceru sagaidīt, Lietuvas firmu ienākšanu Latvijas enerģijas tirgū.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#4
Citāts:Atis Švinka
@atis_svinka
Kariņa ultimātu par ministriju rokādi un Ekonomikas ministrijas atņemšanu NA, tulkotu kā neuzticības izteikšanu I.Indriksonei. Dažas ilustrācijas no NA saimniekošanas cēliena EM.
Pamats NA ministres demisijai ir vienkāršs - ilgstoša nespēja veikt pozitīvas izmaiņas Latvijas ekonomikā. Piemēram:
- nespēja veicināt Latvijas uzņēmumu produktivitāti un eksportspēju;
- nespēja izmantot LIAA potenciālu audzēt investīcijas,
- mazināt, nevis veicināt birokrātiju;
- nodrošināt jaunuzņēmumu atbalsta minimumu;
- ekonomikas transformācijas ziņojums - ar saturiskām rīcībā, nevis deklaratīvs;
- ilgstoša bezdarbība RUS gāzes atkarībā.
· Var gribēt inovācijas, startapus, bet šajā laikā EM nav spējusi atrast jaunuzņēmumu ekosistēmas atbalstam pat iztikas minimumu, vēl samazinot konkurētspēju. Viens no inovāciju eksporta veiksmes pamatiem ir tīklošanās visā pasaulē, noķerot investorus. Taču makšķeri ir jāiedod.
· Tikko EM izstrādātais ziņojums "Prioritārie rīcības virzieni ekonomikas transformācijas īstenošanai". Diemžēl jāatzīst, ka šis ziņojums ir deklaratīvs un varēja būt gan pirms, gan pēc 5 gadiem. Kur ir vairākus mēnešus tapušie saturiskie risinājumi? Kāpēc ir jāzaudē tāds laiks papīru radīšanai, kurus nevar pielietot? EM ziņojumam vajadzēja būt saturiskiem risinājumiem darbaspēkam, kreditēšanai, digitalizācijai, iekļaujošākam darba tirgum, ES fondiem, jaudīgu investīciju piesaistei, videi, kur rasties Latvijas ''vienradžiem''.
· Dīvaini ir, ka Ekonomikas ministre ir bijusi pasīva vērotāja gan pavasara/vasaras pārtikas cenu pārmērīgajam kāpumam lielveikalos, gan straujajam banku procentu likmju kāpumam, gan uz Sadales tīkla tarifu piedāvātajiem aprēķiniem. Savādi iedomāties, ka I. Indriksonei varētu nebūt viedokļa par šiem izaicinājumiem.
· Abu NA ekonomikas ministru (Vitenberga un Indriksones) bezdarbība pirms 2022.g. 24.februāra, paildzināja atkarību no Krievijas gāzes adatas. Līdz tam nebija teju nekādi ieguldījumi atjaunīgajos energoresursos. Nespējam stratēģiski plānot laikus? Tad, lūdzu, reaģējam laikus. NA kontekstā pieminēt nacionālo drošību laikam būtu vulgāri.
https://twitter.com/atis_svinka/status/1...9866982401

Atis Švinka ir "Progresivo" "iespējāmi visbagakais deputāts" - darbojas ar vieglāk manipulējamiem sabiedrības locekļiem - jauniešiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#5
Citāts:Premjers ir sakūlis vēl neredzētu konstitucionālo sviestu

Piektdien, paziņojot, ka ir nolēmis veidot jaunu koalīciju, jo NA un AS noraidīja viņa priekšlikumus par ministru rotāciju, viņš ir pamanījies sakult tādu juridisku sviestu, kāds vēsturē vēl nav pieredzēts. Situācija ir mulsinoša un grūti izprotama.
https://neatkariga.nra.lv/komentari/mari...rigaSodien
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#6
Sauka: Politiķi gudrāki nepaliks, bet valsts pārvalde var palikt spēcīgāka
Arnis Sauka, Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors, Ilgtspējīga biznesa centra direktors
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#7
Jūs uz pensijām vecumdienās cerat, godātie līdzcilvēki?
Zinat, ka š. g. pirmajā pusgadā jaundzimušo skaits samazinājies, salīdzinot ar pagājušā gada līdzīgo periodu par 14, ... %?
Kamēr mēs te krievus presējam, pieminekļus gāžam ... vai tas viss bija izmisīgs mēģinājums izdzīvot kā tautai, neko pašiem nedarot?
Tā dīvaini ... vispirms 2021. gadā piedzima drusku vairāk par 17 tūkst., pagājušā gada otrajā pusē gudri spriedelēja, ka būtu labi nenokrist zem 17, bet droši vien neizdošoties tā. Praksē notika katastrofa un smagais aplauziens spriedelētājiem - gadu beidzām ar nedaudz vairāk par 15.5. Šogad vēl mīnus septītā daļa ... ejam uz 13.3. Iznāks beigu beigās, ka 2 gadu laikā - mīnus 22%.
Atbilde
#8
(2023-08-15 16:32)Zigfrids Raksta: Jūs uz pensijām vecumdienās cerat, godātie līdzcilvēki?
Zināt, ka š. g. pirmajā pusgadā jaundzimušo skaits samazinājies, salīdzinot ar pagājušā gada līdzīgo periodu par 14, ... %?

Kāpēc Zigitim šķiet, ka mūsu pensija ir saistīta ar Zigiša bērniem?

Citāts:Vecuma pensiju piešķir personām, ja tās sasniegušas vecuma pensijas piešķiršanai noteikto vecumu un to apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par 15 gadiem.
2023.gadā pensionēšanās vecums ir 64 gadi un 6 mēneši.
Piešķirto vecuma pensiju pēc pensijas saņēmēja pieprasījuma pārrēķina, ņemot vērā:
• uzkrāto pensijas kapitālu pēc pensijas piešķiršanas/pārrēķināšanas;
• papildināto apdrošināšanas stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim;
• papildinātās iemaksas pirms pensijas piešķiršanas/pārrēķināšanas.
Personas, kuras ir darba attiecībās un saņem pensiju, no kuras jāietur iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN), var prasīt, lai VSAA, izmaksājot to, ietur 23 procentus 20 procentu vietā. IIN likmes maiņu var veikt taksācijas gada laikā. IIN likmes maiņu ir lietderīgi veikt, ja paredzams, ka iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, būs jāpiemaksā iztrūkstošā nodokļa summa.
Ja persona iesniedz rakstveida iesniegumu, tad VSAA taksācijas gada laikā var ieturēt ienākuma nodokli ar 23 procentu likmi no pensijas Tas nozīmē, ka, ņemot vērā personas iesniegumu „Iesniegums iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes maiņai personām, kuras saņem VSAA pakalpojumus”, VSAA piemēros nodokļa ieturējuma likmi 23 procentu apmērā no pensijas arī tad, ja pensijas apmērs nepārsniedz 1667 eiro. Lai pieprasītu pakalpojumu, jāaizpilda noteiktas formas iesniegums, kas adresēts VSAA.
https://www.vsaa.gov.lv/

Zigitis droši vien ir aizkavējies senos laikos, kad Latvijā bija tā saucamā "solidārā pensiju" kārtība, ko boļševiki bija nokopējusi no VFR ... mūsdienās , Latvijā vairs tāda nav, bet ir uzkrātā pensijas kapitāla pensija, proti, Zigīša pensija stāv "zviedru bankā", un gaida, kad varēs atgriezties Zigiša kabātā caur pensiju izmaksām. Tāpēc mēs nesekojam "bārenīšu radīšanas procesam", bet visi turam īkšķus par Banku oligarhiem. Smile
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#9
Tu, mīlais cilvēk, nu gan esi naivs. Smile
Cik šobrīd no Tevis nomaksātā soc. nodokļa ir tā daļa, kura veido Tavu uzkrājumu "uzkrātā pensijas kapitāla pensijai"? Smile Es vēl atceros, kā V. Dombrovska laikā no 6% samazināja uz 2%, jo tik daudz nevarot nevarot atļauties, pie tam tolaik "zviedru banku" turētie pensiju uzkrājumi konstanti no gada uz gadu tikai "apsaimniekoti", nonākot mīnusos . Pieredze ar "valsti 404" saka priekšā, ka vai nu tāpat, vai arī vēl sliktāk. SEB banka raksta, ka 2. līmenī 6% no tavas bruto algas nonākot tavos pensiju uzkrājumos. Un? Pie algas EUR 1000 mēnesī kādus 33% jeb EUR 330 samaksā kā VSAOI, (uzkrājums tipa = EUR 60). Pārējo izmaksā esošajiem pensionāriem, tā kā "paaudžu solidaritāte" 2. pensiju līmenī nekur pazudusi nav, uztura ierēdņus, utt., un kas iznāk? Ja stāžs 40 gadi, Tavs milzu uzkrājums būs ~ 40*12*60= kādi EUR 28800. Smile Smile Smile Nu, es nezinu, cik gadu desmitus no šādas milzu summas Tavai "uzkrātā pensijas kapitāla" pensijai Tu varēsi saņemt bez papildinājumiem no malas? Smile Nu, minimālo vecuma pensiju (157 EUR) varēsi veselus 15 gadus saņemt. Smile Pēc tam būs jāprotas. Smile Ar 470 EUR būs jāprotas jau pēc 5 gadiem. Ja gribēsi vēl vairāk, būsi "valsts 404" sociālā budžeta izšķērdētājs, ja vairāk par gadiem 2 .. 3 pelnīto atpūtu baudīsi. Taču neuztraucies, gan jau tad, ja būs risks, ka pārtērēsi "uzkrāto", vai nu kāds ārsts parūpēsies par valsts sociālo budžetu un Tev palīdzēs ātrāk koka kastē zem zemes nolīst, vai arī atradīsies kāds pavļuts ar kariņu, kuri pārliecinās, ka pret kaut ko jāpotējas ar "drošu un [trīs mēnešus] pārbaudītu vakcīnu", kā rezultātā pēc kāda gada .. diviem notiks tieši tas pats - kastē iekšā un pie vecvecmāminas ciemos prom.

Kāpēc rakstu, ka esi naivs? Tāpēc, ka, šķiet, tici visam, kas uzrakstīts (īpaši - LV likumos, utml.), un ko muld visādi labklājības ministri, kariņi, utt..
Atbilde
#10
Es ceru, ka iepriekšējais monologs nebija ievads 3 līmeņa pensijas reklamai? Wink Savādāk es sevi mierinu ar to ka spēju savilkt rēķinu galus mazliet + un būs labi Wink Bet tavā retorikā būtu ļoti laika tagad pastāstīt kā var dabūt Britu vai ikauņu pensiju, vai pat slaveno Baltkrievijas un Krievijas laimzemītes pensiju Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)