“Namejs 2023”
#1
I. Mūrniece austrumu pierobežā apmeklē militārās mācības “Nameja vairogs 2”

Ceturtdien, 10. augustā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece apmeklēja Latvijas austrumu pierobežu, kur uzsākās militārās mācības “Nameja vairogs 2”.
“Apmeklējot militārās mācības “Nameja vairogs 2” Latgalē, pārliecinājos par Nacionālo bruņoto spēku vienību augsto gatavību ātri un efektīvi aizsargāt Latviju un darīt to dažādos apstākļos. Latvija kopā ar mūsu sabiedrotajiem ir gatava aizsargāt mūsu valsts teritoriju no pirmā iespējamā konflikta brīža,” uzsver aizsardzības ministre.

Darba vizītes laikā I. Mūrniece apmeklēja arī Latvijas austrumu robežas Silenes robežkontroles punktu un Latvijas-Baltkrievijas robežu, kur klātienē iepazinās ar situāciju uz tās. Aizsardzības ministre tikās ar Valsts robežsardzes pārstāvjiem un zemessargiem, kas sniedz atbalstu robežsargiem uz Latvijas austrumu robežas.

Aizsardzības ministre apmeklēja arī militāro poligonu “Meža Mackeviči”, kur šobrīd notiek Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargu militāras pamatapmācību kurss, kurā piedalās zemessargi no visiem brigādes bataljoniem.

Jau vēstīts, ka no 10. līdz 11. augustam vairākos Latgales novados notiek militārās mācības “Nameja vairogs 2”, lai pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku vienību gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei un sagatavotos rudenī gaidāmajām visaptverošas valsts aizsardzības mācībām “Namejs 2023”.
Savukārt Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā.

Mācībās “Namejs 2023” kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Citāts:Viesturs Rudzītis @VRudzitis ·14h

Ja tagad krievi iebruks, man manos 63 gados automātu iedos?

Es gribētu redzēt ko tie pensionāri ar to automātu darīs Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)