Filmas dublē roboti
#1
“Laikam jau ietaupīja…” Aktrise Zane Burnicka sašutusi, ka filmas nu sākuši ierunāt “roboti”, un atklāj, cik par šo darbu maksā aktieriem
LA.LV
7:15, 1. septembris 2023

Beidzamajā laikā vairāki televīzijas skatītāji ir pamanījuši, ka, piemēram, “Tet” un “Viasat” kanālos aktieru balsu vietā nu dzirdam “robotus”.
“Ir grūti klausīties tik monotonā balsī, vairs diemžēl nespēju skatīties pārraides, ko iepriekš biju iemīļojis. Ieslēdzu vienu kanālu – tur runā “robots”, pārslēdzu nākamo – atkal tā pati balss. Ļoti kaitinoši, ceru, ka paši televīzijas ļaudis arī to saprot un atgriezīsies pie normālām aktieru balsīm, kas ausij ir krietni tīkamākas,” stāsta kāds rīdzinieks.
Sašutumu “Facebook” profilā paudusi arī aktrise Zane Burnicka, kuras balss bija viena no tām, ko bijām pieraduši dzirdēt ēterā.
Aktrise raksta: “”TET” televīzijai droši vien ir vienalga, ka zaudējuši mani kā skatītāju. Bet tā nekārtnā puisīša balss, kas sabojā visus manus mīļākos seriālus EpicDrama un Fox kanālos (Mērdoks, Agata Kristi, Grāntčestera utt.) ir absolūti neciešama!!!
Lūk, mākslīgais intelekts! Gribēja ietaupīt uz ierunātāju rēķina. Laikam jau ietaupīja. Lai gan arī mūsu (ierunātāju) honorāri ir apstājušies 2000. gada likmēs. Labi, pateikšu – 40 centi par filmas minūti, mīnus 25% nodokļos. Nožēlojami… (bet inflācija???) Es ļoti mīlu šo darbu, ļoti. Uzskatu sevi par profesionāli. Bet ilgi vairs neizturēšu….Lai tad tas nekārtnais puisītis bez emocijām pārņem visus kanālus…”


Jauna robotu jeb AI kultūra Smile
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Man sencis laiku pa laikam skatās dokumentālās filmas, kuras ir ierunājuši šie roboti, tad nu dažas pārdomas no, tā teikt, lietotāja viedokļa. 
  • Tas, ka balsis ir monotonas - tā ir mazākā bēda, to es pat īsti nepiefiksēju. Tā ka pat nepavisam.
  • Problēmas ir drusku citur - robots nemāk skaitļus. Īsāk sakot, tur, kur filmā ir teksts, piemēram, "1945. gada 1. maijā", robots to izrunā apmēram tā: "Tūkstoš deviņi simti četrdesmit pieci, gada, viens, maijā" un tas nenormāli kaitina un traucē šo informāciju uztvert. Bezmaz vai katru reizi, uzduroties šāda tipa frāzēm, gribas rupjiem vārdiem lamāties matom Big Grin
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)