Latvijā notiesā par cilvēku paverdzināšanu
#1
Citāts: Latvijas tiesvedības sistēmai 7. septembrī bija īpaša diena, jo pirmoreiz pasludināts spriedums cilvēktirdzniecības lietā no darba ņemšanas aspekta, kas ļoti ticami arī paliks spēkā un būs galīgs. Spriedums var tikt pārsūdzēts tikai tad, ja notiesātais gribēs un spēs desmit dienu laikā atrast tiesvedībā kādus procesuālus pārkāpumus, kas ir mazticami. 

Rīgas rajona tiesnese Ilona Ozoliņa-Kļaviņa vakar apstiprināja vienošanos par sodu starp Mārci Bergmani un prokurori Daigu Gavariņu. Bergmanim piesprieda četru gadu un sešu mēnešu nosacītu cietumsodu un 12 400 eiro naudas sodu, kā arī samaksāt valstij 9000 eiro, kas bija izmaksāti cietušajiem un 8500 eiro morālo un materiālo kompensāciju cietušajiem – kompensāciju notiesātais ir samaksājis. Tiesvedība notika bez pierādījumu pārbaudes, Bergmanis vainu atzina un nožēloja, kaut gan pirmajā tiesas sēdē vainu atzina tikai daļēji. Ja apsūdzētais būtu nolēmis savu vainu pilnībā neatzīt un lūgt tiesu pārbaudīt pierādījumus, prokurore būtu prasījusi reālu cietumsodu, kas diezgan droši tiktu arī piespriests.
Ko tad Bergmanis nodarīja? Braukājis apkārt pa Rīgu un Pierīgu un meklējis pēc skata zema sociāla slāņa cilvēkus, kurus noalgojis neoficiāliem vienkāršiem un kopšanas darbiem savā lielajā īpašumā Doles salā, kā arī mājokļu remontiem Rīgā un Pierīgā. Solījis normāli maksāt, bet rezultātā esot atmetis tikai kādu eiro, ēdinājis, dzirdinājis un nodrošinājis pajumti. 
Citāts:Kā viņš man tiesā atzina bez tālākiem komentāriem, tas neesot bijis viņa bizness, bet "tikai labdarība". To viņš mēģinājis iestāstīt arī policijai. 
Stāstījis arī, ka nolīgtie cilvēki strādājuši slikti un viņam esot bijuši tikai zaudējumi. Paši nodarbinātie gan tā nedomājuši, bijuši iebaidīti, kāds arī iekaustīts. Policija par šiem cilvēkiem uzzināja, kad viens no viņiem aizbēdzis un pažēlojies policijā.
Bergmanis nodarbinājis sešus cilvēkus. Tas noticis 2021. gadā. Tiesā cietušie neieradās. Viens nomiris, kādi nav atrodami vai baidās, viens ārzemēs. Tiesā arī neuzstāja uz cietušo klātbūtni. Kā sacīja prokurore, lai cietušajiem, ņemot vērā viņu psiholoģisko ievainojamību, vēlreiz nebūtu jāpārdzīvo notikušais.
Bergmani notiesāja ne tikai par paverdzināšanu, bet arī par to, ka viņš piespiedis vienu no cietušajiem nozagt datoru, kā arī izmantojis viena cietušā maksājuma karti un tērējis viņa naudu.
Prokurore Daiga Gavariņa ir priecīga par Bergmaņa notiesāšanu. Viņa neslēpj, ka citu Rietumu valstu 
Citāts:juristi, kas analizē tiesu praksi cilvēktirdzniecības jautājumos, gadiem norādījuši un nespējuši saprast Latvijas situāciju: likums ir, bet tiesvedības un notiesājušo spriedumu nav, vai tiešām viss tik ideāli?

Nodarbinātība kā labdarība, bez tiesībām. Smile
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)