Slovākija
#1
Ukrainai ir saspīlētas attiecības ar Ungāriju un pēdējā laikā arī ar priekšvēlēšanu kampaņas pārņemto Poliju, bet līdzīgas problēmas ukraiņiem var rasties ar vēl vienu kaimiņvalsti – Slovākiju, kur sestdien notiks parlamenta vēlēšanas.
Slovākijas Zinātņu akadēmijas Politikas zinātnes institūta direktors, doktors Jurajs Marušjaks intervijā Latvijas Radio secina, ka šobrīd aptauju līderpozīcijās esošā ekspremjera Roberta Fico retorika ir ļoti līdzīga Ungārijas premjera Viktora Orbāna saukļiem.
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/...a.a525445/

Orbanām līdzīgi laipotāji, kad dabā atbalsta Ukrainu, bet retorikā nē. Wink
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Gadījumā nav tā, ka Ukrainai pamazām pasliktinās attiecības ar visām kaimiņvalstīm, izņemot pagaidām vēl vienīgi Moldovu un Rumāniju?
Atbilde
#3
Kaspars Melkis
@KasparsMelkis
Kritika demokrātiskā sabiedrībā ir būtiska, un tā var tikt attiecināta arī uz izcilām personībām, piemēram, Zelenski.
Slovākijas opozīcija savā zaudējumā vēlēšanās vaino Zelenski, kurš iesūdzēja Slovākiju tiesā par graudu eksporta aizliegumu. Viņi uzskata, ka viņam tā nevajadzēja rīkoties, jo tas saniknoja vēlētājus un nodrošināja uzvaru Fico.
Grūti pateikt, cik tas bija noteicoši, taču tā ir diezgan ticama versija. Tomēr es nesteigtos uzskatīt, ka Zelenska rīcība bija kļūda. No vienas puses, sava tirgus aizstāvība slovēņiem ir izdevīga, jo sniedz atbalstu saviem zemniekiem. No otras puses, ilgtermiņā tā pasargā šos zemniekus no konkurences un neļauj viņiem attīstīties un celt produktivitāti.
Kāda ir pareizā atbilde? Demokrātiskā sabiedrībā ir normāli šādus jautājumus ļaut izšķirt tiesai. Ja slovēņus aizskar civilizēta strīdus izšķiršana, tad tā ir viņu pašu problēma.
Slikti, ka Slovēnijā būs prokrieviska valdība, taču arī tas var izrādīties par labu Zelenskim. Kādā veidā? Tieši ekonomikas dēļ. Bija minēti dati, ka Slovākijas kopprodukts ir audzis tikai nedaudz, no 16K līdz 21K, kas šobrīd ir apmēram vienāds ar Latvijas kopproduktu uz cilvēku. Taču Latvija šajā periodā bija sākusi no 12K, tātad izaugsme ir bijusi straujāka (šo var iebāzt degunā tiem, kas domā, ka Latvijā ar ekonomiku viss ir slikti, jo tā par pāris procentiem atpaliek no Igaunijas).
Vai prokrieviska valdība nodrošinās ātrāku Slovākijas izaugsmi? Visdrīzāk jau ka nē. Tieši otrādi, viņiem varētu rasties nopietnas problēmas ar visādām sankcijām utt. un dzīve nekļūs labāka. Slovēņiem būs laba mācība, kas notiek, ja ievēl Krievijas atbalstītājus. Saglabājiet šo ierakstu, lai izvērtētu vēlreiz pēc 4–5 gadiem.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)