Lembergs
#1
Apgabaltiesa Lembergam par gadu samazina sodu – 4 gadi ieslodzījumā

Otrās instances tiesa – Rīgas apgabaltiesa – pasludināja spriedumu Aivara Lemberga tiesas prāvā, samazinot viņam pirmās instances noteikto piecu gadu cietumsodu. Tagad Lembergam piespriesti četri gadi cietumā un mantas konfiskācija.
Lemberga soda izciešanas laikā tiks ieskaitīts iepriekš ieslodzījumā, kā arī mājas arestā pavadītais laiks. Viņš apcietinājumā un mājas arestā no 2007. gada marta līdz 2008. gada februārim pavadījis 11 mēnešus un no 2021.gada februāra līdz 2022.gada februārim – gadu.
Citāts:Lembergs atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, neatļautā dalībā mantiskā darījumā, dokumentu viltošanā.
Savukārt par nevainīgu Lembergs atzīts apsūdzībās par savu īpašumu slēpšanu, lēmumu pieņemšanu, atrodoties interešu konfliktā, un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
Tiesa arī nolēma pēc sprieduma stāšanās spēkā atcelt Lembergam noteikto drošības līdzekli – drošības naudu un liegumu pildīt Ventspils mēra amatu.
Saskaņā ar spriedumu Lembergam arī konfiscēs arestētos īpašumus – vairākus ārvalstīs, tostarp Šveicē, Bahamās, Britu Virdžīnās, Lielbritānijā, Nīderlandes Antiļās reģistrēto uzņēmumu daļas. Konfiscēti arī vairāki transportlīdzekļi, tostarp laivas. Tāpat šajā sarakstā ir vērtīgas aproču pogas, vairāki nekustamie īpašumi, tostarp īpašumi Puzes un Ugāles pagastos, arī Rīgā.
Citāts:Lemberga dēlam Anrijam Lembergam tiesa piesprieda cietumsodu – 1 gadu un 11 mēnešus, konfiscējot spriedumā norādīto mantu.
Viņam konfiscētas daļas vairākos uzņēmumos, kas reģistrēti ārvalstīs, kā arī daļas vairākos nekustamajos īpašumos Ventspilī un tās apkārtnē. Tiesa nolēma pēc sprieduma stāšanās spēkā atcelt Anrijam Lembergam noteikto liegumu tuvoties noteiktām personām.
Savukārt uzņēmēju Ansi Sormuli tiesa nolēma sodīt ar 1 gada un 9 mēnešu cietumsodu, konfiscējot spriedumā norādīto mantu, tostarp automašīnu un daļas uzņēmumos.
Sagaidot pilno tiesas spriedumu, kas būs pieejams šogad 11. novembrī, to būs iespējams pārsūdzēt kasācijas instancē.

>>>>>>

Diez būs Augstāka tiesa ar?
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)