Krievija pēc sakaves ...
#8
Citāts:Kas ir labākā stāvokli, mazjaudīga veco laiku rūpnīca, kur trūkst daži resursi vai noliktava, kurai "tīra tehniku" lai piegādātu?
Hvz. Precīzus ciparus mums nevienam neviens nepiegādās, bet viss pārējais būs spekulācijas.
Citāts:Un skaidrojums, ka Ukraina 100% atkarīga no Rietumu piegādēm, ir pilnīgi pareiza, bet piegādes nav īsti atkarīgas no politiskās gribas, cik "Budapeštas memoranda" īstenošanas, kas Lielbritānijai un ASV uzliek par pienākumu nodrošināt
Nu pag, piegādes ir stiepjams jēdziens, un laika gaitā tās ir evolucionējušas no "piegādājam tikai neletālo palīdzību un vieglās prettanku/pretgaisa sistēmas" kara pašā sākumā, līdz "piegādāsim kaujas lidmašīnas un spārnotās raķetes" uz šo brīdi (ok, lidmašīnas vēl nav klāt, bet process ir aizgājis un gan jau mēs redzēsim F-16 Ukrainas debesīs). Te uzreiz var jautāt, kas tad traucēja piegādāt Abramsus un visu pārējo smago jau 2023. gada februārī, un ok, martā? Ja reiz tā nav politiskā griba, bet akmenī iecirsts pienākums? Kāpēc tad ir tirgošanās par to, cik tanku, lidmašīnu utt. reāli piegādāt? Ok, lidmašīnu gadījumā tur ir objektīvs limitējošais faktors pieejamo un pārkvalificēties spējīgo lidotāju skaita formā, bet uz visu pārējo? Līdz ar to, šis te "nodrošināt" ir ļoti stiepjams jēdziens.
Citāts:Un Baltkrievijas gadījumā, viņi ar jau 30+ nav krievijā?
Baltkrievija savas politiskās specifikas dēļ ir spiesta laipot un cieši sadarboties ar Krieviju. Bet ja jautājums ir par to, vai Baltkrievijas ģenerālštābā ir pilns ar Krievijas padomniekiem/konsultantiem, tad visdrīzāk ka nē - jo Baltkrievijas armija nekādas darbības neveic un metodiska vadība no Krievijas puses viņai nav vitāli nepieciešama.
Citāts:Un izlūkošanas informāciju par "tur tak 100% ka štābi ir pilni ar NATO padomniekiem un konsultantiem" tev Simonjana personīgi nodeva?
Nē, bet tas ir elementāri loģisks secinājums:
  1. Maidana Ukraina ir čista amerikāņu veidojums. Jeb Tu domā, ka tas, ka 2014. gadā par premjeru kļuva Jaceņuks (kurš pirms tam bija figurējis nopludinātajās Nūlandes telefona sarunās kā amerikāņiem vēlamākais kandidāts) bija tikai nejauša sakritība?
  2. Ir skaidri zināms, ka NATO regulāri, jau kopš 2014. gada (un varbūt pat vēl senāk) apmāca Ukrainas karavīrus. Un kā Tu domā, no kā apmācīšanas ir lielāks efekts un atdeve - no ierindas zaldāta apmācīšanas vai no štāba virsnieku apmācīšanas? Var protams, argumentēt, ka apmāca ne visus, vai ka apmācītie ir mācījušies sūdīgi utt., bet tas nemaina faktu, ka šādas apmācības ir notikušas un ir notikušas regulāri, un kaut kādam efektam no viņām būtu jābūt novērojamam.
  3. Vai Ukrainas karš pret Krieviju atbilst ASV/NATO interesēm vai nē? Nu ok, ne pats karš, bet tieši Ukrainas piesliešanās Rietumu blokam?

Bet nu ok, precizēsim: es neapgalvoju, ka Ukrainas armijas ģenerālštābs ir pilns ar NATO padomniekiem un konsultantiem, manā rīcībā nav FAKTU. Atzīstos, vainīgs, sūdīgi noformulēju savu versiju, ka tas pārāk izklausījās pēc apgalvojuma. Atvainojos, bet no sava uzskata neatkāpjos.
Citāts: Un ļoti amizanti, ka Baltkrievijā bija Wagner sagatavošanas nometne, bet uzbrukums vēl nav.
Nu šis vispār ir ļoti neskaidra padarīšana, es nedomāju, ka Baltkrievijai Wāgners bija nepieciešams kā ēst, man viņš vairāk šobrīd atgādina karstu kartupeli, ar kuru neviens nezin, ko iesākt, un Baltkrievijā šīs PMC atliekas nonāca vien tāpēc, ka Luķis uzstājās kā situācijas razruļītājs. Vai Baltkrievijā nonākušās Wāgnera atliekas tiešām ir tik vērtīgas, lai apmācītu Baltkrievijas armiju par efektīvāku kara instrumentu, es šaubos.

Tieši tāpat es šaubos, ka Baltkrievija oficiāli iesaistīsies karā. Pagaidām neredzu tam priekšnoteikumus.
Citāts: Man izskatas, ka Vāgners varēja tikt dislocēts Baltkrievijā, lai, kad Ukraina lūzīs, nogriestu ceļu poļiem, kuri esot izteikuši apņēmību atgūt savas 2. Pasaules kara rezultātā zaudētās teritorijas, Ļvovu ieskaitot. No Baltkrievijas teritorijas to var viegli izdarīt.
Arī par šo šaubos. Sākot jau ar to, ka poļi esot izteikuši to gatavību. Kad un kam viņi to ir izteikuši?

Atkal precizējums: es pieļauju, ka "iekšējā lokā" Polijas varas un armijas gaiteņos šādas vēsmas vējo, kas daļēji sasaucas ar baumām par to, ka Polija intensīvi bruņojas. Bet tas, ka viņas ir izteiktas kā Polijas oficiāla poltitika, vēl jo vairāk, ar konkrētu īstenošanos plānu, gan es stipri šaubos.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Ziņas šai virtenē
RE: Krievija pēc sakaves ... - hobbit_lv - 2023-10-03 11:27

Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)