Valsts diplomātiskā informācija
#1
Citāts:Wikileaks failos A.Pelšs parādās kā ziņotājs ASV
Andra Briekmane, 07.04.2011

Informācija par Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdi 2008. gada 15. augustā, kurā spriests par Latvijas nostāju Krievijas – Gruzijas konfliktā, dažu stundu laikā nokļuvusi ASV vēstniecībā, atklāts nule kā latviešu valodā iznākušajā grāmatā Wikileaks. Nošaut nedrīkst apžēlot (Slepeno diplomātiskā dienesta telegrammu atšifrējums), raksta Neatkarīgā.
ASV vēstnieka ziņojumā atklāts gan sēdē runātais, gan ziņotāja vārds – Andris Pelšs, Prezidenta ārlietu padomnieks. «Prezidenta ārlietu padomnieks Andris Pelšs mūs apgādāja ar ziņojumu,» teikts atšifrētajā vēstniecības failā, kurā pavisam uz A. Pelšu atsaucas 11 reizes, no kā laikraksts izdara secinājumu, ka viņš vēstniecībai sniedzis detalizētu atskaiti.
Pats A. Pelšs atteicies komentēt konkrēto Wikileaks failu, jo ar grāmatu vēl neesot iepazinies, uzsverot, ka komunicēt ar ārvalstu diplomātiem ietilpstot viņa pienākumos.
Atbilstoši likumam Par valsts noslēpumu un MK noteikumiem nr.887 Valsts noslēpuma objektu saraksts NDP runātais, kā arī tur apskatītie dokumenti ir valsts noslēpums, par kura izpaušanu draud kriminālatbildība.

Taisni tik draudzīgi ir mūsu valsts birokrāti, bet protams, tikai ar draudzīgām valstīm. Tagad Andris Pelšs ir Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārsun braukā apkārt kurējot ieroču piegādes Ukrainai un citu propagandisku atbalstu.
p.s. wikileaks Džulians Asanžs bez tiesas sprieduma sēž britu cietumā.
"Kā cilvēks, kam trūkst pašcieņas, nav dīdzējs, bet nīcējs, tā arī tauta, kurai nav pašapziņas." K.Mīlenbahs
Atbilde
#2
Tas viss liecina ne par ko citu, kā par to, ka "valsts 404" ir kolonijas statusā jau šobrīd.
Atbilde
#3
Nu diez vai ka "ziņotājs" to darīja pats pēc savas iniciatīvas, visdrīzāk vienkārši izpildīja minētās padomes lēmumu - t.i., par spriesto nolemto nekavējoties informēt "stratēģiskos partnerus"...
Atbilde
#4
Ģenerālprokurors Maizītis arī savulaik skraidīja uz vēstniecību, pārkāpjot "valsts 404" likumus un izpaužot izmeklēšanas informācijas. Nav nozīmes, vai ziņotājs to darīja pēc savas vai citu iniciatīvas, faktu, ka "valsts 404" ir "valsts 404" tas nekādā veidā nemaina un neietekmē.
Atbilde
« Vecāks | Jaunāks »


Pārlēkt uz:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)